Mercat Primera Catalana 3 21-22

PRIMERA CATALANA GRUP 3 2021-2022

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 14 gener 2022

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que es publiquen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

EN NEGRETA, moviments un cop iniciat el campionat. EN TARONJA, moviments a partir del mercat d’hivern

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
ALCARRÀS
23
Jordi LópezPort.: Madalin Andrei (Alcarràs B), José Domingo Xammar (At. Lleida)

Def.: Jordi Bernat (Lleida Esportiu B), Pau Faci (Lleida Esportiu Juv.)

Mig.: Mamadou Fofana (Bordeta juv.), Alexis Nieto (AEM Juv.), Pau Font (Lleida Esportiu B), Bilal Ayugir (Almeda)

Dav.: Ivan Cendrós (Juneda), Iker Cortés (Lleida Esportiu B), Marc Pasanau (Torrefarrera), Youssef Ouakkati (Termens), Carles Oró (Lleida Esportiu Juv.)
Rubén Egea, Carlos Gómez, Hamza Oubihi i Vendrell (At. Alpicat), Edu Sanuy (Fraga), Toni Martí ‘Totti’ (Mollerussa), Àxel Armengol, Aleix Altisent i Joan Guti (Torrefarrera), Joan Ruiz ‘Tato’ (Termens), Iván Lorenzo (Balàfia), Xavier Ricart, Joanen Segura, Xavier Casals, Gauso, Ramon Pau Tomàs, Iván Martínez, Yeray AlcarazPort.: Auger Sisó

Def.: Lluís Roqué, Jaume Miret, Youssef Moussaoui, Pau Sánchez, Agustí Miret

Mig.: Edu Estany, Joel Ribes

Dav.: Bilel Rahali, Jordi Sidahmed
AT. LLEIDA
22
Josep Maria Turull
(Mollerussa)
Port.: Joan Marc Balagué (Mollerussa), Alejandro Mansilla (At. Segre)

Def.: Genís Cases (Binéfar), Marcel Ormo (Fraga), Albert Masegosa (San Mauro), Genís Morera ‘Niso’ (Mollerussa), Carles Farrando (At. Segre)

Mig.: Ramonet Nicolau i Marc Enríquez (Borges Blanques), Marc García Caño, Marc Álvarez ‘Quini’ i Mateu Bibiloni (Mollerussa), Joel Huertas (Igualada)

Dav.: Marc Soldevila ‘Solde’ (Mollerussa), Pere Pons (Lleida Esportiu)
Dani Pujol (Binéfar), Xavi Gomà ‘Perla’ i Toni Ciruela ‘Ciru’ (At. Alpicat), Franky Purti i Jordi Fabregat (Mollerussa), Albert Juclà i Adrià Cosialls (Borges Blanques), Marc Grau i Roi Ezquer (Balaguer), José Domingo Xammar (Alcarràs), Stiven Sierra i Manel Grau (Artesa de Lleida), Edgar Gallart (Angulària), Zaka Karouane, Iker Cuéllar, Oriol Tribó, Sergi Crisóstomo, Javi Aroca, Rubén Brezmes, Pere Ripoll, Gerard Angerri, Guillem Porta, Alpha BarryPort.: Pau Mora

Def.: Joel Chiné

Mig.: Roger Canadell ‘Cana’, Nicolás Magno, Adrià Cosialls*, Pol Moragues

Dav.: Dani Vargas, Oriol Masbernat ‘Tuto’
BORGES BLANQUES
25
Eufemio García
(sense equip)
Port.: Marc Purroy ‘Purry’ (Ciudad Real)

Def.: Aniceto Bibang (Ascó), Denis Coch (El Catllar), Alan Gabriel Rodríguez (Virtus Ispica), Pedro Jiménez (L’Hospitalet Juv.), Ramon Sans (At. Segre)

Mig.: Albert Juclà i Adrià Cosialls (At. Lleida), Juanjo Serrano (sense equp, ex Koblenz), Pau Suñol (Lleida Esportiu Juv.)

Dav.: Tommy Mansilla (Mequinenza), Said Chit Chit (FFB Reus), Marvin Mbassy* (Móstoles), Albert Simó ‘Xipi’ (At. Monzón), Arnau Oteros (Albi)
Joan Domingo, Xavi Toldrà i Iker Cid (Valls), Ramonet Nicolau i Marc Enríquez (At. Lleida), Moha el Yaakoubi ‘Simo’ (Albi), Raúl López ‘Figo’ (Canonja), Roger Monseny, Brian Piñeiro, Llorenç Sobrepere, Nasser el Yaakoubi, Marc Viladegut, Oriol Valls, Patrick Roquet, Marvin Mbassy

Ivan Cristino (entrenador, destituït després de la jornada 11)
Port.: Adrià Xammar

Def.: Eloi Gras, Roger Pelegrí ‘Pele’, Carles Barco, Sergi Quintillà ‘Quinti’

Mig.: Marc Valero, Edu Vives, Patrick Roquet*

Dav.: David Montoy, Xavi Sánchez, Joel Guitart, Èric Tió
EL CATLLAR
28
Álex González
(Pobla Mafumet B)
Port.: Gonzo García (Valls), Adri Martínez (Valdivia), Arnau Cuenca (Roda Barà)

Def.: Arnau Ollé (Cambrils), Albert Roca i Humbert Mallafré (Ascó), Joan Canaldas (Pobla Mafumet B), Dani Costa (Lugo Juv.)

Mig.: Erik Barroso, Aaron Mora i Jonathan Luna (Pobla Mafumet B), Valentín Volpi (Cerdanyola Juv.), Lucas Ribeiro (Vilanova), Joel Sánchez (Sporting de Maó), Eric Nin (Europa Juv.), Younes El Yarrouti (L’Albi)

Dav.: Jordi Prades i Òscar Pérez (Valls), Albert Rull (Pobla Mafumet B), Rafa Ribeiro (Vilanova), Franco de Marco (La Floresta), Ismael Pardo (sense equip, ex Ugento), Bilal el Bakkali (Viladecans)
Guillem Ximénez (Sitges), Hamir (Ascó), Álvaro Ortal (Reddis), Denis Coch (Borges Blanques), Edgar Serrano (Cambrils Unio), Adrià Sales (Canonja), Aleix Bel, Edu Escoté, Guillem Recasens, Ignasi Abelló, Iker Gascón, Roger Cunyat, Xavier Sandoica, Sebas Valenzuela, Abel Sánchez, Angel Menacho, Carles Palau, Elu Rodríguez, Jaume Pedra, Manu Sosa, Marc Garriga, Marcelo Agüero, Pau Alberich, Pere Lloret, Alex López, Geri Infante, Chakir Kouriri, Ot Broch, Roberto Bueno, Sergio Ismael DíazPort.:

Def.:
Alexis Paredes, Marc Tarragón

Mig.:
Juan Vizcaíno, Ian Arqués

Dav.:
Sergio Rodríguez
GAVÀ
22
Juanjo Carricondo
(sense equip)
Port.: Alberto Arnalot (Martinenc), Samuel Chito (Vista Alegre)

Def.: Sergi Fradera i Arnau Martínez (EF Gavà Juv.), Guillem Navarro (Sants Juv.), Rubén García (Sant Ildefons), Rubén Saldaña (Santboià)

Mig.: Marcos López (Vista Alegre), Hugo Sánchez (Ascó), Pablo Franco (Cornellà Juv.), Martí Manchado (San Cristóbal), Gueri Tejedor (Martinenc), Arnau Valero (Sporting Gavà)

Dav.: Joel Ruz i Joel Sánchez (Vista Alegre), Bilal Lamsaif (Viladecans), Marcel Izuchi (Unif. Bellvitge), Eder Santiago (At. Piferrer), Omar Bouzzi (sense equip, ex L’Hospitalet Juv.)
Pau López, Xavi Grau, Bertus Sánchez, Riki Junglen, Pol Gómez, Éric Moré i Younes Saban (Vista Alegre), Áxel Pandiani (Vilassar Mar), Juan Quiles, Christian Fabra i Joan Inés (Santfeliuenc), Abde Afazaz (Guineueta), Joan Vázquez (Viladecans), Robert Ferrer i Over Ramos (Santboià), Alexander Pacheco (Vilanova), Cristian Pastor (Begues), Dominik Gabor (Legends LH), Xesc Navalón (Santanyí), Álex Campuzano (Praviano), Dowi (Cerro)Port.: –

Def.: Víctor Lebrero, Dowi*, Víctor García

Mig.: –

Dav.: Ferran Esteve
IGUALADA
21+1
Pedro Milla
(At. Sant Just)
Port.: Arturo Picaseño (Almeda)

Def.: Sergi Solernou (Manresa), Jonny Vinasco (Cerdanyola), Óscar Oliver (San Cristóbal), Erik Sarmiento (FE Grama), Guillem Vilà* (Gimn. Manresa), Soufian Grana (Martorell), Joan Altimira (Artés), Joan Almirall (Marianao Poblet Juv., fitxa del juvenil), Arnau Cuadras (torna Granollers)

Mig.: Javi García* (Gimn. Manresa), Rafel Pérez (Solsona), Franc Samaniego (Juvenil), Cristian Mulero (Sants), Sardor Yusupov (Horta), Izán Checa (UE Sant Julià)

Dav.: Franco Nántez (Manresa), Monchu Guitart (Jàbac), Joel Méndez (Horta), Juanpi Sepúlveda* (San Cristóbal), Biel Rodríguez* (Huesca B), Joanet* (Avià), Éric López ‘Xixo’* (Calaf), Max Morell (UE Sant Julià)
Bernat Benito i Genís Cargol (Castelldefels), Sergi Casals (Portmany), Adri Gimeno (Sant Andreu), Sergio Álvarez (Vilassar Mar), Bernat Sansano (Martorell), David Oliveros i Edwin Obinna Muoleta (Tàrrega), Arnau Cuadras* i Juanpi Sepúlveda (Granollers), Joel Huertas (At. Lleida), Baraldés (San Mauro), Biel Rodríguez (Manresa), Goran Ehsan, Guillem Vilà, Javi García, Joanet, Eric López ‘Xixo’, Dani Casado, Dani Ortiz, Pau Buchaca, Bruno Moral, Eppy Magalhaes, Hamza Bella, Carlos Contreras

Carlos López (entrenador, destituït després de la jornada 9)
Port.: Romans Carrillo

Def.: –

Mig.: Miguel Ángel Luque

Dav.: Pedro Calvo, Martí Just (baixa per lesió)
MARTORELL
24
Javi Cuesta
(sense equip, exJúpiter)
Port.: Toni Domínguez (Viladecans)

Def.: Carles Caballería i Marc Carbonell (Júpiter), Bernat Sansano (Igualada), Òscar Peña (Sant Quirze), Hugo Sabán (Sant Cugat Juv.), Christian Alarcón (Santboià), Carles Serván (Juvenil)

Mig.: Ross Cameron (Júpiter), Álex Torres (Jàbac), Pau Nández (Sant Cugat)

Dav.: Marcos Sinobas (Juvenil), David Olid (Júpiter), Pol Francitorra (Sant Cugat Juv.), Oriol Muñoz (Europa Juv.)
Maikel Stalin i Roger Gorrea (Rubí), Iker Camacho (Vic Riuprimer), Kilian Honorato (Santfeliuenc), Adrià Aguilera (Martinenc), Pau Nández* i José Balada (Sant Cugat), Víctor Marco (retirat), Soufian Grana (Igualada), Xavi Sanse, Isaac Santaulària, Marc Serra, Marc Colell, Sergi Fernández, Aymane Skaf, Lamin SamatehPort.: Souleiman Touray

Def.: Enric Soriano, Martí Rafanell

Mig.: Martí Ramos, Éric Arévalo, Xavi Torres

Dav.: Xavi Marco, Guille Gámez, Jesús Peñarrubia
MOLLERUSSA
24
Alexis Pintó
(sense equip)
Port.: Adrià Rodríguez (Palau d’Anglesola)

Def.: Jordi Fabregat (At. Lleida), Marc Mòdol (Rapitenca Juv.), Rocky (Shooting Stars FC)

Mig.: Jordi Ars, Eric Trota i Guillem Porta (Tamarite), Sasha Litwin (KF Vidir), Franky Purti (At. Lleida), Toni Martí ‘Totti’ (Alcarràs), Patrice Sousia (sense equip, ex Calahorra B)

Dav.: Moha Mballo (Ebro Juv.), Mamadouba Soumah (cedit Cornellà Juv.), Moró Sidibe (cedit Lleida Esportiu Juv.), Adri Fernández (Ascó)
Joan Marc Balagué, Marc García Caño, Marc Álvarez ‘Quini’, Marc Soldevila ‘Solde’, Genís Morera ‘Niso’ i Mateu Bibiloni (At. Lleida), Joan Llull (At. Alpicat), Pocurull (Balaguer), Joel Guillén i Izán Fernández (Tàrrega), Òscar CanadellPort.: Pau Bosch

Def.: Jordi Pedrós ‘Pedri’, Roger Aleu, Kiko Tàpies, Joan Martí

Mig.: Xavier Puiggrós ‘Putxi’, Edu Barón

Dav.: Albert Delgado, Jofre Graells, Izán Fernández*
RAPITENCA
21
Antoni Teixidó
(sense equip)
Port.: –

Def.: Marc Vadillo (San Fernando), Àngel Rangel (sense equip, ex Queen’s Park Rangers), Pau Téllez* (La Jonquera)

Mig.: Xavi Jaime (Ascó), Àlex López i José Luis Rosales (Rapitenca B), Àlex Samper (Juvenil), Yatma (La Cava), David Silva ‘Peke’ (Acero)

Dav.: Ivan Vidal (Figueres), Omar (Jesus i Maria), Édgar Samper (Rapitenca B), Salva Bes* (Nàstic Juv.), Jordi Oribe (Pobla Mafumet)
Aleix Alumbreros ‘Peke’, Becerra i Cristian Valcárcel (Amposta), Marc Lleixà (La Sénia), Matthew Clewley (Vilanova), Ramon Lladó (Cambrils Unió), Pau Téllez (Ampolla), Xavi Cotaina (retirat), Abdul Barry, Ricardo Ramírez, Rafa Modu, Pere Estellé, Salva BesPort.: José Luis Ruiz, Dan Reverté

Def.: Aleix Matamoros ‘Mata’, Èric Alarcón, Andy Alarcón, Joan Sancho, Manel Subirats

Mig.: Pachu

Dav.: Àlex Forés
SOLSONA
26
David Jaray
(Solsona B)
(carnet reglamentari, Eduard Sanjosé)
Port.: Jaume Figueras (Can Trias)

Def.: Quim Gobern (Can Trias), Juan David Carranza (Barberà), Xavi Ferrer (Castelltersol), Ramon Junyent (Calaf), Joel Canals (Puig-reig)

Mig.: Marc Torres (cedit Terrassa Juv.), Albert Garrido (Jàbac), Marc Samper (sense equip, exSabadell B), Marcos Garrido (Sallent)

Dav.: Ángel Pérez (Solsona B), Arnau Estruch (Jàbac), Marc Vilajosana (Vic), Éric Castillo (Gimn. Manresa)
Rafel Pérez (Igualada), Joel Fernández ‘Jowi’ i Marc Torres (Manlleu), Nourdin el Morabiti (Tàrrega), Dani Soria (Guissona), Max Morell (UE Sant Julià), Aitor Lorca, Toni Roldán i Carlos Malpica (Cardona), Gerard Barcons, David Alconchel, Ángel García, Guiu Montaner, Aitor Montaña, Andrei Deac

Víctor Vera (entrenador, dimiteix després de la jornada 2)
Port.: Agustín Mora

Def.: Arnau Murcia, Pol Pujol, Marc Guijarro ‘Giggi’

Mig.: Albert Parcerisa, Xavi Ratera, Roger Ribera, Adrià Barniol, Marcel Bellido

Dav.: Roger Sala, Arnau Valero, Roger Alsina, Marc Díaz
TÀRREGA
22
Lluís Milà
(segon entrenador Montañesa)
Port.: David Oliveros (Igualada), Oriol Cepero (Juvenil)

Def.: Sergi Solé (sense equip), Guillem Casals* (Artesa Segre), Pau Culell (Gimn. Manresa), Adrià Feher* (Cervera), Joel Guillen (Mollerussa), Edwin Obinna* (Igualada), Ismael Rodríguez (Azuqueca), Cristian Castaño (torna Barbastro)

Mig.: Nourddin El Morabiti* (Solsona), Albert Farré (Barbastro)

Dav.: Oriol Valls* (Tornabous), Marc Torra (Cervera Juv.), Jordi Garcia (Manresa/Pe Sant Jordi), Izán Fernández (Mollerussa)
Albert Alfonso (Valls), Joan Salinas (retirat), Víctor Morillas (Sitges), Marcel Eroles (At. Castellserà), Marc Aceituno (Balaguer), Albert Farré*, Marc Guliàs i Cristian Castaño* (Barbastro), Issey Nakajima (Cubelles), Adrià Feher (Cervera), Iulian Florica (Guissona), Oriol Valls (Angulària), Nourddin El Morabiti, Guillem Casals, Silviu Leculeanu, Dídac Castelló, Edwin Obinna

Candi Viladrich
(entrenador, marxa després de la jornada 9
Port.: Albert Pont

Def.: Eric Miret, Silviu Leculeanu*, Roger Botet, Adrià Martínez

Mig.: Ramon Verdés, Dídac Castelló*, Hichem Boumedol, Sergi Castelló, Maikel Molina, Pau Viladrich

Dav.: Josep Maria Marcé, Iulian Florica*, Houssam
VALLS
27
Manel Cazorla
(Borges Blanques)
Port.: Sergi Medina (EF Valls Juv.), Albert Alfonso (Tàrrega)

Def.: Joan Domingo (Borges Blanques), Aleix Requena (EF Valls Juv.), Cesc Martínez (Pobla Mafumet)

Mig.: Pol Sabaté (EF Valls Juv.), Joan Nin (Roda Berà, Eze Santos (Hergar Camelot), Kako (Manlleu)

Dav.: Xavi Toldrà i Iker Cid (Borges Blanques), Guillem Martínez (Pobla Mafumet), Jordi Verdejo (Paiosaco), Ricky Nogueira (Reddis)
Sergi Masqué (retirat), Gonzo García, Jordi Prades i Òscar Pérez (El Catllar), Alejo Agüera (Ceuta), Jordi Estivill (Reddis), Cesc Martínez* (Pobla Mafumet), Gerard Moya ‘Chiri’ (Roda Barà), Aleix Ruiz, Àlex FernándezPort.: –
Def.: Éric Martí, Arnau Miró, Riki de Antonio, Gerard Batista, Òscar Torre
Mig.: Sergio Giralte, Sergi Gómez, Albert Plana, Marc Guasch, Ramon Miranda
Dav.: Sergi Gestí, Xavi Fabra, Óscar Gómez
VILADECANS
19
Alberto Triguero
(exjugador)
Port.: Javi Martínez (Vilanova), Adri Sánchez (Juvenil)

Def.: Eloy Pizarro (Juvenil)

Mig.: Javi Santolalla (Júpiter), Biel Fornés (Unif. Bellvitge)

Dav.: Erik Pérez (Santboià), Xavi Galán (Vista Alegre), Joan Vázquez (Gavà)
Alberto Triguero (retirat, nou entrenador), Santi Pérez (retirat, nou entrenador de porters), Toni Domínguez (Martorell), Bilal Lamsaif (Gavà), Sergi Estrada (Vic), Gerard Llobet (Unif. Llefià), Bilal el Bakkali (El Catllar), Alejandro Delgado (Sabadell Nord), Robert Ochoa, Juanma Ruiz, Víctor García, Joel Paredes, Dani MatallínPort.: –

Def.: Albert Lara, Javi Gallardo, Marc Casares, Adri Espinosa, Marc Martínez, Álex Castilla

Mig.: Chechi Preciado, David Cepeda, Alejandro Delgado*, Sergi Cabré

Dav.: Albert Gurrea, Isma Cabello, Bilal El Bakkali*
VILANOVA
23
Agus IsabelPort.: Alexander Pacheco (Gavà), Mario Méndez (Pobla Mafumet)

Def.: Roger Peña (Santboià), Toni Escribano (Sporting de Maó), Aleix Vall (torna al club), Arles Goridillo (FE Grama Juv.), Tomàs Teruel (sense equip)

Mig.: Matthew Clewley (Rapitenca)

Dav.: Xavi Fernández (Cerdanyola Juv.), Hamir (Ascó)
Nito, Álex Cubedo i Ignasi Valldosera (Sitges), Javi Martínez (Viladecans), Jair (torna L’Hospitalet), Lucas Ribeiro i Rafa Ribeiro (El Catllar), Tomàs Teruel* (futbol EE.UU), Raúl Perea, Oriol Boada, Marcel ÁlvaroPort.: –

Def.: Alex Iloie, Àlex Saldaña, Roberto Angulo, Luca Zarse, Víctor Miranda, Aleix Semur

Mig.: Oriol Codina, Alejandro Pascua, Dani Antolínez, Gerard Ortiz ‘Totti’, Éric González, Jair (nova cessió L’Hospitalet)

Dav.: Édgar Doblas
VISTA ALEGRE
25
Jorge Sánchez
(Gavà)
Port.: Pau López (Gavà), David Aragón* (Sant Andreu), Illán Rodríguez (Begues)

Def.:Bertus Sánchez i Éric Moré (Gavà), Mario Reyes (Horta), Daniel Pérez (Horta Juv.), Jorge Trejo (Angostura), Souleymani (Castelldefels Juv.), Carlos Reyes (La Palma de Cervelló), Luis Heredia (Castelldefels B)

Mig.: Jaume Aparicio (Castelldefels), Xavi Grau i Riki Junglen (Gavà), Marc Martínez Colet (Sants Juv.), Adrián Bauló (FE Grama Juv.), Marc Gibernau (Sant Ildefons), Adri Guica (sense equip, exCastelldefels),

Dav.: Pol Gómez i Younes Saban (Gavà), Sani Bello (Santfeliuenc), Carlos Gràcia ‘Kuele’ (Mataró), Dorkis Pérez (UE Poble Sec Juv.), Naoufal El Ghrim (Sant Ildefons)
Xavi Galán (Viladecans), Xavi Laborde (Sants), Samuel Chito, Marcos López, Joel Ruz i Joel Sánchez (Gavà), Albert Cazorla (retirat, segon entrenador Gavà), Tomás Egea, Iván Peralta i Sergi Sánchez (Sporting Gavà), Sergio Campos (Marianao Poblet), Álex Peñas i Ferri Vega (Santboià), Chechu Santesteban (Sant Ildefons), Dani Santiago (Júpiter), David Aragón (Guineueta), Sergio de León, David Sánchez. Guille Ramon, Marc MuñozPort.: –

Def.: –

Mig.: Cristian Faura, Arnau Maldonado

Dav.: –