Mercat Primera Catalana 2 22-23

PRIMERA CATALANA GRUP 2 2022-2023

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 20 novembre 2022


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

EN NEGRETA, moviments un cop començada la temporada

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
AT. ALPICAT
24
Edgar Tornero Port.: Pau Mora (At. Lleida), Víctor Olmedo (AEM Juv.)

Def.: Pol Simó (At. Segre), Guillem Barbosa (Torrefarrera)

Mig.: Roger Figueres ‘Figo’ (Lleida Esportiu), Boateng (Alcarràs)

Dav.: Jordi Sidahmed (Alcarràs), Adrià Roqué (Lleida Esportiu Juv.)
Barru (Lleida Esportiu B), Barbero (Linyola), Edu CabaPort.: Joel Domínguez

Def.: Rubén Egea, Sergi Requena, Jorge Berbegal, Carles Gómez, Edu Cons, Sergi ‘Xexi’ Agustí

Mig.: Éric Alfageme, Toni Ciruela, Edu Pallàs, Carlos Pla

Dav.: Xavi Gomà, Hamza Oubihi, Joan Llull, Joan Vendrell
AT. LLEIDA
22
Josep Maria TurullPort.: Adrià Xammar (Borges Blanques)

Def.: Joan Domingo (Valls), Albert Farré (Tàrrega)

Mig.: Daouda Koné (At. Segre Juv.), Fall (Lleida Esportiu)

Dav.: Cristian Valcárcel (Benicarló), Youssef Ouakkati (Alcarràs), Sebi Sereiduc (Cluj), Xavier Calleja (Nàstic Juv.)
Pau Mora (At. Alpicat), Nico Magno (Mollerussa), Álex Álvarez ‘Quini Jr.’ (Borges Blanques), Oriol Masbernat ‘Tuto’ (Juneda), Mateu Bibiloni (Constancia), Pere Pons (Binissalem), Alejandro Mansilla, Roger CanadellPort.: Joan Marc Balagué

Def.: Genís Morera ‘Niso’, Joel Chiné, Genís Cases, Albert Masegosa ‘Mase’, Marcel Ormo

Mig.: Ramonet Nicolau, Marc Álvarez ‘Quini’, Roger Canadell*, Marc Garcia ‘Caño’, Marc Enríquez, Joel Huertas

Dav.: Dani Vargas, Marc Soldevila ‘Solde’
BALAGUER
25
David Biosca Port.: Amaro Navarrete (Pobla Mafumet B)

Def.: Ramon Garcia (At, Monzón), Ramon Sans (Borges Blanques), Guido Navarro (Sportivo), Manel Cabrera (At. Castellserà)

Mig.: Albert Juclà (Borges Blanques), Ramón Bayona ‘Bayu’ (Binéfar), Samba Ndiaye (sense equip, ex EFAC Almacelles)

Dav.: Iker Cortés (Alcarràs), Nico Aires (Sportivo), Jordi Betriu (Inter Escaldes)
Marc Aceituno, Riki Cervelló i Mané Contreras (Borges Blanques)Port.: Alfred Peguero

Def.: David Traguany, Aleix Llusà, Marc Grau

Mig.: Mikel del Águila, Pau Solanes, Jordi Porta, Sergi Surroca, Marcos López, Isaac Solanes

Dav.: David Cabezas, Pere Galcerán, Edu Raya, Marc Sánchez
GUINEUETA
24
Luis GallegoPort.: Koosh Bariggi (Prat B)

Def.: Aleix Notivoli (cedit Montañesa), Álex Torres (Montañesa), Mario Hervías (Can Vidalet), Stelios Orgianos (Masnou)

Mig.: Álex Sánchez (Sabadell Nord), Froy Villanueva (San Juan At. Montcada), Álex Ortega (Rubí)

Dav.: Edu Esteban (Sporting Gavà), Álex Pompido (Montañesa), Anouar (Cerdanyola B), Akram Mechehoud (Unificació Llefià), Burama Danjo (Llerona), Valentín Rizzo (UE Sant Julià)
Xavi Betrán (Júpiter), Godbless (Vilafranca), Omar Ruiz (Vista Alegre), Javi Aldana (Mollet), ‘Douba’ Soumah (Tàrrega), Max Espígol (Martinenc), Manel Montoya (Sant Cugat), Óscar Muñoz (San Juan At. Montcada), Marc Granero (Sants), Pepe Ollé, Grimau, Arnau Pou, Buba Jallow, José Luis Armario ‘Pacha’Port.: Yan Carlo, Éric

Def.: Joshua Ortiz (segueix cedit Montañesa), Ayllón, Carmona, Cristian Gómez

Mig.: Ferran Sánchez, Sergio González

Dav.: Abde, Damián Obispo
HORTA
23
Adam FontesPort.: Aleix Ruiz (Rubí), León Rodríguez (Europa B)

Def.: Aleix Soler (Can Vidalet), Pol Llubera (Banyoles), Yago Lahoz (Juvenil), Gerard Clarà (FE Grama Juv.)

Mig.: Iñaki Villalba (Sant Cugat), Iker Vaquera (Sabadell Nord), Biel Blanco (Santboià), Ian Benhammon (Juvenil)

Dav.: David García (Juvenil)
Dani Muela (Rubí), Arnau Fortuny i Edu Domingo (Mataró), Aarón García (Molins de Rei), Pablo Romero (Prat B), Nacho Bonet (Sabadell B), Masibo (Tordera), Gerard Beltrán, Álex LoboPort.: Masibo*

Def.: Samu Homedes, Guillem Josa, Adrià Bassols, Éric Bezis

Mig.: Marc Colomer, Carles Güell, Joan Vives, Andrés Varese

Dav.: Sergi Monsó, Albert Corzo, Jordi López ‘Brown’, Ao Kishimoto
IGUALADA
24
Pedro MillaPort.: Agustín Mora (Solsona), David Martos (Linares Juv.)

Def.: Dani Arroyo, Joan Almirall i Gerard Cuadras (Juvenil)

Mig.: Kader Guetaff (Avià), Aidan García i Dani Ramírez (Can Vidalet), Manel Valls (Juvenil), Isaac Olmo (Unif. Bellvitge Juv.)

Dav.: Xavi Mallol (Santfeliuenc), Juan Carlos Rivera (Can Vidalet), Anselm Pasquina (Vilafranca)
Rafel Pérez (Manlleu), Cristian Mulero (Rubí), Arturo Picaseño (Martinenc), Romans Carrillo i Franco Nántez (San Mauro), Max Morell (Vic), Izán Checa (Fruitosenc), Joel Méndez, Miguel Ángel Luque, Monchu GuitartPort.: –

Def.: Joan Altimira, Guillem Vilà, Érik Sarmiento, Sergi Solernou, Òscar Oliver, Arnau Cuadras, Jonny Vinasco

Mig.: Pedro Calvo, Franc Samaniego, Sardor Yusupov

Dav.: Thommy Bejarano
MARTINENC
20
Tito Lossio
(Sants)
Port.: Arturo Picaseño (Igualada)

Def.: Max Espígol (Guineueta), Cristian Fabregat (Castelldefels), Adrián Navarro ‘Picolo’ (At. Iberia), Iván Romano (Montañesa), Natan Silva (Sants Juv.), David Nogales (Sant Andreu Juv.)

Mig.: Carlos Martínez* (Santfeliuenc), Luis Gaudioso (Castelldefels), Édgar Tejada (Júpiter), Alseny Barrie (Sant Andreu Juv.), Ali Tanoughay (Europa Juv.), Uri Puigbò i Adrián Díaz (Juvenil), Osama Dellal (Cerdanyola Juv.)

Dav.: Juanlu Estévez i Pedro Bravo* (Santfeliuenc), Jan López (L’Hospitalet Juv.), Alieu Baldeh* (Mollet), Víctor Fabián (Martinenc B)
Víctor Rodríguez (Can Vidalet), Marc Ahufinger (retirat), Brian Canalejo i Omar Balde (San Juan At. Montcada), Joel Martínez (Les Franqueses), Izan Espinosa (Martorell), Gerard del Río (Parets), Martí Alba (Granollers), Iván Fuentes (Vic), Santi González (Turó Peira), Alieu Baldeh (torna Mollet), Adrián Canelada, Alberto Sánchez, Jaime Hernández, Badri, Cristóbal León, Dani Erencia, Xavi Torrent, Aleix Plans, Carlos Martínez, Pedro BravoPort.: Roy Zambrano

Def.: Adrià Saro

Mig.: –

Dav.: Dani Suárez
MOLLERUSSA
22 + 2
Jordi CortésPort.: Enric Puiggròs (Ascó)

Def.: Jordi Bernat (Alcarràs)

Mig.: Jaafar Baha i Joel Garrofé (Juvenil, amb fitxa del Juvenil), Nico Magno (At. Lleida), Pau Font (Alcarràs)

Dav.: Genís Soldevila (Inter Escaldes), Mark Taiwo (Criptanense)
Edu Barón (Palau FS), Franky Purtí (Tàrrega), Marco Bautista (Tremp), Éric Trota, Marc Mòdol, Joan Martí, Adrià RodríguezPort.: Pau Bosch

Def.: Kiko Tàpies, Jordi Pedrós ‘Pedri’, Jordi Fabregat ‘Fabre’, Roger Aleu, Rockson Okyere ‘Rocky’

Mig.: Xavier Puiggròs ‘Putxi’, Sasha Litwin, Jordi Ars, Toni Martí ‘Totti’, Guillem Porta

Dav.: Adri Fernández, Albert Delgado, Patrice Sousia, Jofre Graells
PIRINAICA
24
Eladio Gallego
(posa carnet, Oriol Hontangas)
Port.: –

Def.: Marcos Garrido (Vic Riuprimer), Álvaro Riera* (Horta Juv.), Miquel Nocete (cedit Manresa Juv.)

Mig.: Pau Quintana (Calaf), Marcel Bellido (Solsona)

Dav.: Marc Díaz (Solsona), Jesús Peñarrubia (Martorell), Òscar Uroz (Mollet)
Xavi Martos, Carlitos Pérez i Christian Anitua (retirats), Óscar Lariño (Pirinaica B), Alvaro Riera (Santboià), Marc González, Iván MarcuelloPort.: Dani del Río, Marc Armengol

Def.: David Cabezas, Camilo Vinasco, Marc Ávila, Matthew Rodríguez, Jordi Prat, José María Zájara

Mig.: Rubén Rodríguez, David Duque, Baptiste, Ignasi Carmona

Dav.: Felipe Guerrero, Toni Castaño, Sergi Vilalta, Rubén Epitié
RUBÍ
25
Jordi Peris
(Cardedeu)
Port.: Iker Camacho (At. Sant Just), Jordi Carmona (Mercantil)

Def.: Nacho Langarita (Júpiter), David Picón (At. Sant Just), Oriol Tenorio (Sabadell Juv.), Albert Vega ‘Peque’ (Granollers), Karim Al-Qarut (Santboià)

Mig.: Pau Albelda (Terrassa), Álex de la Rubia (Jàbac Juv.), Marc Marruecos (Sabadell Nord), Cristian Mulero (Igualada), Borja Polo (Sant Adrià CF)

Dav.: Alejandro Muñoz ‘Muñi’ (Sant Cugat), Dani Muela (Horta), Adri Recort (Granollers), Édgar Álvaro (L’Hospitalet), Marc Marbà (Can Vidalet)
Aleix Ruiz (Horta), Adrià López Padillo (Cerdanyola), Álex Ortega (Guineueta), Iván Caballero (Castellar), Joel Luna (Granollers), Ruy Gama (Sant Cugat), Roger Gorrea (Vilanova), Albert Villegas (Santboià), Migue (retirat, segon entrenador At. Sant Just), Michael Stalin Picó i Marcos Sinobas (Atlètic Junior), Gerard Guitart (Santfeliuenc), Mamadou Sidibé, Eric FeddaPort.: –

Def.: Álex Ruiz, Aitor Torres, Iván Rodríguez

Mig.: Jordi Masip, Juanjo Navarro

Dav.: Iván Méndez, Álex Berlanga, Miraash Imthiyaz
SABADELL B
27
Jordi LópezPort.: Víctor (Juvenil), Carles Segura (San Cristóbal)

Def.: Oriol Vidal (Damm), Josep Roma (Juvenil), Ian Martínez (torna Gimn. Manresa Juv.), Martí Rafanell (Martorell), Gerard Marquillas (Granollers), Nacho Bonet (Horta)

Mig.: Hugo García i Miquel Ustrell (Juvenil)

Dav.: Juanma Novo (torna Sant Cugat), Erik Beattie (Juvenil), Xavi Laborde (Sants), Iván Sánchez (Sant Cugat), Alex Pauner* (Cristinenc Costa Brava), José Enrique Carrasco (Terrassa)
Omar Kanteh (Mollet), Yeray Garrido i Vicenç Valentín (At. Sant Just), Alberto Salamanca (cedit Castelldefels), Iker Hernández (cedit Vilafranca), Iván Tébar i Alex Pauner (cedits Sants), Moha Ajani (Girona B), Jaume Ramoneda (Caldes)Port.: –

Def.: Marc Vargas, Oriol Bordas, Raúl Ferrer, Sebas Mendoza

Mig.: José Juan, Albert Morral, Pere ‘Piti’ Belmonte, Jonathan Gerbolés

Dav.: Vladys Kopotun, Jaume Piñol, Iván Bustamante, Carles Fernández
SAN MAURO
22
Jesús MilánPort.: Romans Carrillo (Igualada)

Def.: Roger Martínez Valls (Damm), Cristian Castaño (Tàrrega), Marc Moreno (Santfeliuenc B), Edwin Muoleta (Los Barrios)

Mig.: Pau Yáñez (Sant Andreu Juv.), Xavi Pujó (At. Vilafranca), Bernat Benito (sense equip, ex Castelldefels)

Dav.: Éric González (Vilanova), Franco Nántez (Igualada)
César Manuel Peña, Enric Palet, Gabriel Díaz, Alex Llanas, Óscar Simón, Omar Sabouni, Ángel Simón, Iñaki Baz, Martí JustPort.: José García

Def.: Javi García, David Baraldés, Álex Rivero, Antonio Prieto

Mig.:Martí Lliró, Jordi Aribau, Éric Zamora, Edu Cortada

Dav.: José Navarro, Éric Copoví ‘Copo’, Sergi Adarve
SANT CUGAT
25
Oriol AlcázarPort.: –

Def.: Mario Victorio (Santfeliuenc), Carlos Serón (Juvenil), Marc Casares (Viladecans), Ivan Baudet (Jàbac), Iker Roldán (Castellar), Ángel Pomar (cedit Cerdanyola)

Mig.: Mario Manso (Cerdanyola B), Manel Montoya (Guineueta), Sergi Martínez (San Cristóbal), Vladimir Osipov (FC Neftekhimik)

Dav.: Juanpi Sepúlveda (Granollers), Ruy Gama (Rubí), Xavi Moreno (Sabadell Juv.), Kilian Merino (Jàbac), Antoni Hernández (Sabadell Nord), Pol Monells (Texas United)
Iñaki Villalba (Horta), Alejandro Muñoz ‘Muñi’ (Rubí), Iván Sánchez (Sabadell B), Marc Rodríguez (FE Grama), Jordi Ranera (San Cristóbal), Arnau Benet, Marc Arnau, Adrián Machuca, Balada, Marc RodríguezPort.: Guillem Nadal, Manel Martí

Def.: Marc Capel, Raúl Manso, Jordi Rodríguez

Mig.: Martí García, Sergi Mas ‘Xexi’, Guillem Benet

Dav.: Ferran Roca
TÀRREGA
23
Lluís MilàPort.: Yerai Martín (UD Montserrat), Diego Pérez (Sant Andreu)

Def.: Albert Agramunt (Guissona), Pol Sarrablo (Artesa de Lleida), Adrià García (Lleida Esportiu B), Pablo Fernández (cedit Manresa Juv.), De Sande* (Tona)

Mig.: Otger Sastre (La Nucía Juv.), Fran Selva* i Julià Jou (Artesa de Segre), Arnau Antó (Lleida Esportiu Juv.), Josep Torres (Juvenil)

Dav.: Franky Purtí (Mollerussa), ‘Douba’ Soumah (Guineueta), Tarik Filali (Alcarràs), Ebrima Camara ‘Bolasie’ (Europa B), Samba Kante (Stadi Paura), Mahamadou Janneh (San Martín), Elhadji Thiam (sense equip, ex Badalona Juv.)
Josep Maria Marcé (retirat), Cristian Castaño (San Mauro), Albert Farré (At. Lleida), Joel Guillén i Izan Fernández (At. Monzón), Roger Botet i Miquel Navarro (Cervera), Sergi Castelló (Agramunt), Marc Torra (Huesca Juv.), Houssam Jbilou (Guissona), Oriol Cepero i Fran Selva (Artesa de Segre), De Sande (Vilafranca), Agustín Burgos, Diego Martín CaballeroPort.: David Oliveros

Def.: Adrià Martínez, Sergi Solé, Albert Bañuelos

Mig.: Ramon Verdés, Pau Viladrich

Dav.: Jordi Garcia
TURÓ PEIRA
26
Manu GraciaPort.: Gabri Padrós (sense equip, ex Unificació Llefià)

Def.: Adri Ortega (Sant Ildefons), Assane Fall (Premià de Mar)

Mig.: Adri Bauló (Vista Alegre), Santi González (Martinenc)

Dav.: Iván Ariel Paredes (Júpiter), Aarón Oruj (Vila-seca), Kuele (sense equip, ex Vista Alegre)
David Bauli (retirat), Héctor Tejera, Marcos Caballero, Samu ValdiviaPort.: Iván Cortés

Def.: Xavi Ramírez, Álex Vázquez, Edu Rabell, Marc Muñoz, Josué Fernández, Éric Díaz ‘Rokeni’, Ignasi Grifé

Mig.: Adri Veguín, Albert Bernabeu, Jona William García, Éric Ceprián, José Ocampo, Jonathan Paredes

Dav.: José Villegas, Antonio García, Óscar Mateos ‘Mayer’, Fran Roldán
UNIFICACIÓ LLEFIÀ
23
Toni Centella
(Juvenil)
Port.: Chema Queró (Jàbac)

Def.: Sergio Peña (Singuerlín), Éric Hernández (Sant Andreu Juv.), Aleix Hernando (FE Grama Juv.)

Mig.: Álex Martínez ‘Crous’ (Juvenil), Borja Montejo (At. Sant Pol)

Dav.: Marc Anguera (Montañesa), Uri Martínez (Mataró), Marcos Morales (Sant Andreu Juv.)
Álex Saumell (Júpiter), Akram Mechehoud (Guineueta), Carlos Nadal (Les Franqueses), Miquel Porta (Badalona), Leo Cobas, Tomàs Terrats, David Heras, Gerard LlobetPort.: Éric Fernández

Def.: Alexis Monterde ‘Monty’, Sergi Lobo, Javi Guerrero, Sergi Duarte

Mig.: Pol Juárez, Carlos Naya, Marcelo, Xavi Pérez, Cristian Poyatos

Dav.: Óscar Jiménez, Moha Keita, Demba Traoré, Marc Jiménez