Mercat Primera Catalana 1 22-23

PRIMERA CATALANA GRUP 1 2022-2023

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 25 novembre 2022


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

EN NEGRETA, moviments un cop començada la temporada

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
BANYOLES
22
Roger Vidal
(Olot Juv.)
Port.: Gerard Asparó (Palamós)

Def.: Lluc Vilanova (Sant Jaume Llierca), Argi (Bescanó), Guillem Falgueras* (Cristinenc Costa Brava), Anouar Ezzaoui (Porqueres), Arnau Congost (Girona Juv.), Raúl Martínez (Peralada)

Mig.: Joel Cat i Lluc Coll (La Jonquera), Mateu Graboleda (Juvenil), Marc Viadé ‘Via’ (Bescanó), Joan Casabó (Figueres), Rafa Magro (Manacor)

Dav.: Marc Pagès (Manlleu), Genís Puigdemont ‘Putxi’ (Juvenil), Baba Kanuteh (EF Garrotxa), Ayoub Haiba (Palamós)
Carles Puig (Peralada), Sergi Ferrusola (Figueres), Pepu Soler (torna Figueres), Roger Cunill (Vic), Quimo Rodríguez (L’Escala), Pol Llubera (Horta), Ignasi Gómez (Granollers), Pep Roca (Lloret), Gerard Álvarez i Guillem Falgueras (Palamós), Jordi Pàmies (EF Bosc de Tosca), Jordi MasóPort.: Martí Bartrina

Def.:

Mig.: Pau Baró, Jordi Sala, Andreu Moreno ‘More’, Jordi Pàmies*

Dav.: Dembo Batchilly
BESCANÓ
22
Óscar PrietoPort.: Eloy Amoedo (Figueres), Aleix Manzano (Vic)

Def.: Mario Jiménez (Lloret), Losilla (Juvenil), Pau Salvà (Figueres Juv.), Albert Dalmau (Peralada)

Mig.: Fran Pérez (Lloret), Pau Cornellà (Figueres Juv.)

Dav.: Biel Gasca (Cassà), Aleix Feixas (Tona), Esiaka Touray (Juvenil)
Argi i Marc Viadé (Banyoles), Gerard Más, Uri Sala, Jordi Duran, Marc Feixas, Roger Comas, Jota Masallé, Arnau Estanyol, Joan Pujol, Litus SalaPort.: –

Def.: Sergi González ‘Zema’, Raúl Gómez, Andreu Paneque

Mig.: Alexis Sánchez, Jaume Solé ‘Met’, Ferran Nierga, Aleix Velasco

Dav.: Brice Keumanga, Pep Piany, Gerard Muñoz, Jordi Turón
CALDES
24
José Luis DuquePort.: –

Def.: Marwan el Hayadi (Les Franqueses), Xavi Ferrer* (Solsona), Rubén Gómez* (Legends LH), Marc Gràcia (Parets)

Mig.: Álex Torres (Martorell)

Dav.: Marc Estrada (Castellar), Adama Sissoko (L’Ametlla del Vallès), Jaume Ramoneda (Sabadell B), Sergi Estrada (Vic), Aitor García (Molllet)
Álex Vega (Ripollet), Dani Amante (Júpiter), Josep Alsina (cedit Cerdanyola B), Juan de Jesús Beltrán, Aleix Segura, Ferran Tacón, Dani Torrecillas, Rubén Gómez, Xavi Ferrer, Édgar FernándezPort.: Edu Morte, Carlos Rodríguez

Def.: Guillem Cabot, Ferran Roca, Guille Resina, Oriol Gayolà ‘Gayo’, Guillem González

Mig.: Pol Anaya, Aarón Parra, Albert Camí, Héctor Alcañiz, Carles Valls, Édgar Fernández*, Marc Angelet

Dav.: Jordi Camí ‘Saki’, Chema Aznar, Marc Ortega
CAN GIBERT
26
Gerard LechugaPort.: Roger Garcia (Palafrugell)

Def.: Simó Ribas (Unió Girona)

Mig.: Àlex Devia i Roger Coris (Cassà), Toni Torna (Coma Cros), Guillem Sastre (Peralada Juv.), Ale Riquelme (Mazarrón)

Dav.: Nacho Juan (Unió Girona), Moussa Touray (Porqueres), Arnau Teixidor (Sant Jaume Llierca)
Felipe Ignacio Delgado (Tossa), Cristian Gómez, Sulay Kaloga, Samu Bugallo, Sergio LozanoPort.: Pau Valeros

Def.: Arnau Gallardo, Sergi Guinó, Xavier Francés ‘Patxi’, Pau Garcia, Arouna Biaye, Lamin Nyabally

Mig.: Joan Antoni Socias ‘Joanto’, Rubén Jiménez, Carlos Salva, Gabri Díaz, Sergi Garcia Robledo, Toni Güell

Dav.: José Flores, Raúl Arjona, Jordi Marqués
EF BOSC DE TOSCA
20
Joan Miquel SalavedraPort.: –

Def.: Joel Ferrés (Sant Jaume Llierca)

Mig.: Jordi Pàmies (Banyoles)

Dav.: Arnau Romero (Amer)
Uri Santos, Josep Vila, Marc BoixPort.: Gerard Valls, Sergi Grabalosa

Def.: Sergi ‘Teti’ Parés, Dawda Touray, Marc Massegú, Fran Dorca, Joan Carré, Adrià Arnau ‘Pasky’

Mig.: Arnau Davesa, Xevi Aulinas, Marc Megías, Ramon Masó, David Llorens, Arnau Barnadas

Dav.: Pol Serra, Àlex Darnés, Pau Valle
FIGUERES
22
Arseni Comas
(Director Esportiu)
Port.: Quinti (L’Escala)

Def.: Albert Genís i Ayoub Jaaidi (L’Escala), Ángel Blanco* (Palamós), Gabi Rusu (Juvenil), Maxi Rosales (Ascó), Genís Balaguer (Moralo)

Mig.: Josu Currais (Peralada), Sergi Ferrusola (Banyoles), Xavi Ferron (Olot), Joan Tubert (Palamós), Iker Díaz (Eibar B)

Dav.: Éric Pimentel (Vilassar Mar), Pepu Soler (torna Banyoles), Jam Baldeh (L’Escala)
Jaime González i Gerard Pouget ‘Pugi’ (Sant Andreu), José Alberto Germán (Tona), Nil Congost i Pol Bastidas (L’Escala), Eloy Amoedo (Bescanó), Suaibo Sanneh (Montañesa), Albert Oriiols ‘Urri’ (Olot), Dani Gómez i Pere Espuña (Peralada), Carlos García (Vilassar Mar), Joel Arimany (Europa), Domi Berlanga (Inter Escaldes), Joan Casabó (Banyoles), Zaka el Idrissi (Sants), Joan Maynau, Ángel Blanco

Gregorio ‘Yoyo’ Gálvez (entrenador, destituït després de la jornada 4)
Port.: Mario Mendoza

Def.: Pau Tubert, Pol Tarrenchs, Marc Reñé

Mig.: Pol Blai, Jorge Torres, Iván Pérez, Adrià Ramírez ‘Rami’

Dav.:
GRANOLLERS
24
David Vilajoana
(sense equip, exEuropa)
Port.: Marc Briones (Vista Alegre), Dani Pérez (FE Grama)

Def.: Ignasi Gómez (Banyoles), Pau Ruiz (Parets), Martí Alba (Martinenc), Pol Fernández (Damm), Joel Luna (Rubí), Abdou Badji (Juvenil), Pep Mateu (Vilassar Mar)

Mig.: Joel Sánchez Brey i Marc Bellalta (Vic), César Paredes (Santa Eulalia Ronçana), Pepo Ulldemolins (Les Franqueses), Isaac Serna (Inter Ibiza), David García ‘Negro’ (Parets), Abel Fàbregas (Palamós), Roc Bancells (Mollet Juv.)

Dav.: Guillem Ruiz (Parets), David Castro i Iván García (Tona), Xavi Lao (Europa B), Jordi Martín (procedència desconeguda), Maude Balde (Les Franqueses), Nadir Louah (Juvenil)
Carlos Cano i Isaac Padilla (Castelldefels), Hamza Bakali i Manu Martín (FE Grama), Juli Serrano i Roger Garcia (Vilassar Mar), Aitor García (Mollet), Mauro Rabelo (Montañesa), Jandro Sánchez (torna Girona B), Víctor Díaz (Vic), Juanpi Sepúlveda (Sant Cugat), Albert Vega ‘Peque’ i Adri Recort (Rubí), Adri Montoro (San Cristóbal), Zaid Saban (torna Cornellà/Badalona), Gerard Urbina (Pobla Mafumet), Marc Muñoz (torna Terrassa), Rubén Quintanilla (torna Mallorca B), Gerard Marquillas (Sabadell B), Fran Alvarez, Ayub el HarrakPort.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.:
L’ESCALA
23
Arnau Sala (sense equip)Port.: Nacho Ferretti (Cristinenc Costa Brava), Armando Elá (sense equip, ex Sant Jaume Llierca)

Def.: Nil Congost i Pol Bastidas (Figueres), Quimo Rodríguez (Banyoles), Abde Haidour (Palamós), Édgar González (Sant Jaume Llierca)

Mig.: Peter Valencia (Palamós), Marc Marí (Figueres Juv.)

Dav.: Roger Fortuny (Fornells), Galder Oronoz (Figueres Juv.)
Quinti, Jam Baldeh, Ayoub Jaaidi i Albert Genís (Figueres), Sergi Resta (Palamós), Aleix Caball (Empuriabrava), Ayoub el Kassoiri (Viladamat), Musa FattyPort.: Isac Lucas

Def.: Zou Moustakim, Álex Sánchez, Pau Castell

Mig.: Marçal Sáenz, Pep Vergara, Nfamoussa Sangare, Marc Bech

Dav.: Maha Konteh, Henry Gilham, Ignasi Massó, Pol Britos
LLORET
24
Albert BatlloseraPort.: –

Def.: Dídac Gordils (Tossa), Òscar Parcet (Tona)

Mig.: Ousuman Sillah i Gerard Carrillo (Tossa), Badr El Amerani (Cristinenc Costa Brava), Martí Carreras (La Jonquera), Adrián Expósito, Gabri Font i Óscar Sánchez (Lloret B)

Dav.: Narcís Caballero (Tossa), Pep Roca (Banyoles) , Josep Velis (Farners)
Mario Jiménez i Fran Pérez (Bescanó), Arnau Terradas (Tossa), Carles Callicó (Palamós), Tijan Sonha (As Pontes), Bilal el Ouasdi (Tordera), Pol Ros, Xavi González Amorín, Amós GascaPort.: Jordi Tuscà, Albert Sánchez

Def.: Fran Chamizo, Albert Massegú ‘Massa’, Joel Salas, Toumani Sangare

Mig.: Álex Fajardo, Ramon Blanco ‘Monchi’, Álex Bautista, Marco Cabrera

Dav.: Adri Expósito, Marc Vilà
MANLLEU
22
Manel SalaPort.: –

Def.: –

Mig.: Martí Barniol i Adam Rovira (Juvenil), Veli Noguera (Tona), Roger Alsina (Solsona)

Dav.: Erik Castillo (Joanenc), Marc Vilajosana (Solsona), Omar Bouloum (Voltregà), Rafel Pérez (Igualada), Zaka el Idrissi (Sants)
Marc Roquet (Tona), Marc Pagès (Banyoles), Mixi Vilasís i Pau Franquesa (Torelló), Ignasi Quer (Girona Juv.), Joel SolàPort.: Charly Zorrilla, Iván González

Def.: Joel Puntí, Jordi Costa, Aitor Cárdenas, Isaac Aguilar, Pol Pous

Mig.: Pius Quer, Marc Grifell, Marc Llobet, Martí Soler, Rafel Roger

Dav.: Albert Julià
MATARÓ
23 + 1
Raúl MonroyPort.: Khalid Bouadid (Can Vidalet)

Def.: Fran Fuentes (Castelldefels), Christian Alarcón (Martorell), Alberto Vázquez (Vilassar Mar B)

Mig.: Miki García (Juvenil), Áxel Pandiani (Vilassar Mar), Edu Domingo (Horta), Joel Ruz (Gavà)

Dav.: Soufiane el Maymouni (Vilassar Mar), Arnau Fortuny (Horta), Bubacar Njie ‘Bakari’ (UE Sant Julià) , El Hadji Seidou (torna CEEF Lleida), Jay (Neuhof), Jeon (Villarreal Juv.)
Toni Paredes (Vilassar Mar), Joan Gual (Montañesa), Uri Martínez (Unificació Llefià), Pol Almellones (Tordera), Dani Prieto, Víctor Yustos i Josep Maria Tejedo ‘Teje’ (Argentona), Kilian Cabrero (Palamós), Sergio Cano (At. Sant Pol), Buba Juwara (Europa B), Domingo Villar (Cirera), Dawda Dambelleh (At. Paso), Tamba Kanteh, Sergio Medina, Samu BayónPort.: Joan Guillamat

Def.: Jordi Mola, Álex Cordón, Sagar Escoto, Joel Bañuls, Joel Marín (sense fitxa)

Mig.: Roger Castellvell, Marc Pascual, Bruno Villagrasa

Dav.: Lluís Bargalló
MOLLET
26
David ParraPort.: Joan Canet (Jàbac)

Def.: Adrián Vico (Les Franqueses), Joshua Romero i Édgar Manchado (Avià), Adrián Ocampo (Naise Barcelona)

Mig.: Maha Tunkara, You Kamasshoko i Lars Carrillo (Les Franqueses), Javi Aldana (Guineueta), Andoni Molina (Badalona Juv.)

Dav.: Joel Navas* (Racing Vallbona), Óscar Mejías (Les Franqueses), Omar Kanteh (Sabadell B), Aitor García* (Granollers), Otman Cabriti (La Solana), Pol Ortega (Damm), Alieu Baldeh (torna Martinenc)
Óscar Reche i Alexis García (Vilafranca), José González (Parets), Jacobo Munárriz (Can Vidalet), Alieu Baldeh* (Martinenc), Òscar Uroz (Pirinaica), Aitor García (Caldes), Joel Navas (Molletense), Aymane Ghaout (Martorell), Álex Luque, Daniel Aznar ‘Jimmy’Port.: Sito Medina

Def.: Gerard Nieto, Alejandro Suárez, Sergio Jiménez ‘Jota’, Alkaba Diallo

Mig.: Alejandro Varón ‘Pesky’, Sergio Sánchez ‘Pellas’, Édgar Velasco, Noel López

Dav.: David Reyes, Marc Pilar
PALAMÓS
23
Álex Redondo
(sense equip)
Port.: Bernat Sanllehy (Cristinenc Costa Brava Juv.), Marwane el Haouzi (Cristinenc Costa Brava)

Def.: Josep Rodrigo ‘Rodri’, Jerry Merveile i David Silvestre (Cristinenc Costa Brava), Gerard Davesa (La Jonquera), Albert Garriga (Girona Juv.), Guillem Falgueras (Banyoles)

Mig.: Sergi Resta (L’Escala), Gerard Palau i Adrián Antequera (Cristinenc Costa Brava), Carles Callicó (Lloret), Gerard Álvarez (Banyoles), Marc Faja (Girona B)

Dav.: Oriol Moll (Cristinenc Costa Brava), Moha Touray (Premià de Mar), Alpha Brahim Barry ‘Enrike’ (Júpiter), Kilian Cabrero (Mataró) , Xevi Germán (sense equip, exPalamós)
Abde Haidour i Peter Valencia (L’Escala), Ángel Blanco i Joan Tubert (Figueres), Gerard Asparó i Ayoub Haiba (Banyoles), Abel Fàbregas (Granollers), Bruno Muller (Empuriabrava), Hugo Tignel (Bullense), Adri Salas, Álex Alaminos, Johan Otín, Nil Pàmies, Sergi Pascual ‘Pascu’, Jairo Torné, Iván Toribio

Joan Bayona (entrenador, destituït després de la jornada 7)
Port.: –

Def.: David Cano, Marc Lloret, Sergio García

Mig.: –

Dav.: Gerard Mercader ‘Merca’
PARETS
23
Álex Rodríguez i Javier LópezPort.: –

Def.: Jordi Vallcorba (Tona), Toni Calvo (Montañesa), Édgar Vela (Jàbac)

Mig.: Víctor Hernández (Parets B), Ilias Karach i Omar Qanni (Les Franqueses)

Dav.: Gerard del Río (Martinenc), José González (Mollet), Oriol Donadeu (Alzamora)
Guillem Ruiz`i David García ‘Negro (Granollers), Bernat Mesa (Lloreda), Omar Dambelleh (Cirera), Guillem Obiol (L’Ametlla del Vallès), Marc Gràcia (Caldes)Port.: Víctor Vilarrasa, Álvaro Guzmán

Def.: Armando Irigoyen, Marc Gràcia*, Albert Alcoba, Sergi Llavaneras ‘Llava’, Manu Vílchez, Pau Ruiz

Mig.: Álex Aznar ‘Parri’, Pol Montpart, Pedro Lino Makuba, Álex Martín

Dav.: Litus Ferrés, Oriol Alsina, Nico Aradilla
TORELLÓ
24 + 3
Carles ArjonaPort.: Lluc Guiteras (Sant Julià de Vilatorta)

Def.: Mixi Vilasís i Pau Franquesa (Manlleu), Aitor Reinon i Sergi Abad (Vic Riuprimer), Jaume Francolí ‘Xume’ (Abadessenc)

Mig.: Aleix Puigdesens (Vic Riuprimer), Hicham Karrouch (Vilassar Mar), Andreu Bové, Toni Cao i Édgar Olmo (en dinàmica primer equip i Torelló B), Roger Curós (Tona)

Dav.: Marc Viver (Vic Riuprimer), Aaron Reinon (Vic), Marc Rosell (Sant Julià de Vilatorta), Joan Bertrans (Avià), Eloi Sánchez (Tona)
Éric Mateu, Amine Rammou i Marc Gorgals, (Taradell), Omar Pérez (retirat), Moha Mousaui (Vic Riuprimer), Adam Ferrer (Cantonigròs), David García (Gurb), Roger Jiménez (Sant Vicenç Torelló), Ferran Martín, Sergi Suárez ‘Súa’Port.: Adrià Torrejón

Def.: Roger Casals, Bernat Torres, Pol Berenguer

Mig.: Abdel Rezzouk, Pol Coll, Fredi Juanes, Ernest Roura, Nil Coll

Dav.: Amadou Diao
VIC
22
Ramon Carrascal (sense equip)Port.: Ivan Fuentes (Martinenc)

Def.: Bernat Casadevall (Vic Riuprimer), Roger Cunill (Banyoles), Ot Bofill (Tona), Víctor Díaz (Granollers), Bernat Casajuana (Gimn. Manresa)

Mig.: Marc Hospital ‘Uspi’ (Europa Juv.)

Dav.: Biel Rodríguez Arnaus (cedit Manresa), Max Morell (Igualada), Ferran Sadurní (Vic Riuprimer)
Ferran Generó (Tona), Aleix Manzano (Bescanó), Aaron Reinon (Torelló), Joel Sánchez Brey i Marc Bellalta (Granollers), Sergi Estrada (Caldes), Carles Roca, David Cruz, Nouamane Nouary, Éric SimóPort.: Sergi Solanich

Def.: David Busquets, Juli Berenguer, Gil Bertrana, Ferran Giménez

Mig.: Flavio André Ribeiro, Adrià Caballé, Gerard Enrich, Gerard Verdaguer ‘Peke’

Dav.: Ignasi Armengou, Raúl Campayo, Adrià Balagué, Sergi Estrada*