Mercat Primera Catalana 1 22-23

PRIMERA CATALANA GRUP 1 2022-2023

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 11 agost 2022


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
BANYOLES
19
Roger Vidal
(Olot Juv.)
Port.: Gerard Asparó (Palamós)

Def.: Lluc Vilanova (Sant Jaume Llierca), Argi (Bescanó), Guillem Falgueras (Cristinenc Costa Brava), Anouar Ezzaoui (Porqueres), Arnau Congost (Girona Juv.)

Mig.: Joel Cat i Lluc Coll (La Jonquera), Mateu Graboleda (Juvenil), Marc Viadé (Bescanó)

Dav.: Marc Pagès (Manlleu), Genís Puigdemont (Juvenil), Baba Kanuteh (EF Garrotxa), Ayoub Haiba (Palamós)
Carles Puig (Peralada), Sergi Ferrusola (Figueres), Pepu Soler (torna Figueres), Roger Cunill (Vic), Quimo Rodríguez (L’Escala), Pol Llubera (Horta), Ignasi Gómez (Granollers), Pep Roca (Lloret), Gerard Álvarez (Palamós)Port.: Martí Bartrina

Def.: Jordi Pàmies

Mig.: Jordi Sala, Andreu Moreno ‘More’

Dav.: Dembo Batchilly
BESCANÓ
22
Óscar PrietoPort.: Eloy Amoedo (Figueres), Aleix Manzano (Vic)

Def.: Mario Jiménez (Lloret), Losilla (Juvenil), Pau Salvà (Figueres Juv.), Albert Dalmau (Peralada)

Mig.: Fran Pérez (Lloret), Pau Cornellà (Figueres Juv.)

Dav.: Biel Gasca (Cassà), Aleix Feixas (Tona), Esiaka Touray (Juvenil)
Argi i Marc Viadé (Banyoles), Gerard Más, Uri Sala, Jordi Duran, Marc Feixas, Roger ComasPort.: –

Def.: Jordi Turón, Sergi González ‘Zema’, Raúl Gómez, Andreu Paneque

Mig.: Alexis Sánchez, Jaume Solé ‘Met’, Ferran Nierga, Aleix Velasco

Dav.: Brice Keumanga, Pep Piany, Gerard Muñoz
CALDES
24
José Luis DuquePort.: –

Def.: Ilias Karach i Marwan el Hayadi (Les Franqueses), Xavi Ferrer (Solsona), Rubén Gómez (Legends LH)

Mig.: Maude Balde i Omar Qanni (Les Franqueses)

Dav.: Marc Estrada (Castellar), Enric Vega (Sabadell Nord)
Álex Vega (Ripollet), Dani Amante (Júpiter), Josep Alsina (cedit Cerdanyola B), Juan de Jesús Beltrán, Guillem González, Aleix Segura, Ferran Tacón, Dani TorrecillasPort.: Edu Morte, Carlos Rodríguez

Def.: Guillem Cabot, Ferran Roca, Guille Resina, Oriol Gayolà ‘Gayo’

Mig.: Pol Anaya, Aarón Parra, Albert Camí, Héctor Alcañiz, Carles Valls, Édgar Fernández, Marc Angelet

Dav.: Jordi Camí, Chema Aznar, Marc Ortega
CAN GIBERT
23
Gerard LechugaPort.: Roger Garcia (Palafrugell)

Def.: Simó Ribas (Unió Girona)

Mig.: Àlex Devia i Roger Coris (Cassà), Toni Torna (Coma Cros)

Dav.: Nacho Juan (Unió Girona), Moussa Touray (Porqueres)
Cristian Gómez, Sulay Kaloga, Samu Bugallo, Sergio LozanoPort.: Pau Valeros

Def.: Arnau Gallardo, Sergi Guinó, Xavier Francés ‘Patxi’, Pau Garcia, Arouna Biaye, Lamin Nyabally

Mig.: Joan Antoni Socias ‘Joanto’, Rubén Jiménez, Carlos Salva, Gabri Díaz, Moro

Dav.: José Flores, Raúl Arjona, Jordi Marqués, Felipe Ignacio Delgado
EF BOSC DE TOSCA
18
Joan Miquel SalavedraPort.: –

Def.: Joel Ferrés (Sant Jaume Llierca)

Mig.: –

Dav.: Arnau Romero (Amer)
Port.: Gerard Valls, Sergi Grabalosa

Def.: ‘Teti’ Parés, Dawada Touray, Massegú, Fran Dorca, Joan Carré, Adrià Arnau ‘Pasky’

Mig.: Arnau Davesa, Xevi Aulinas, Marc Megías, Ramon Masó, David Llorens, Barnadas

Dav.: Pol Serra, Àlex Darnés
FIGUERES
23
Gregorio ‘Yoyo’ Gálvez
(Juvenil)
Port.: Quinti (L’Escala)

Def.: Albert Genís i Ayoub Jaaidi (L’Escala), Ángel Blanco (Palamós), Gabi Rusu (Juvenil), Maxi Rosales (Ascó)

Mig.: Josu Currais (Peralada), Sergi Ferrusola (Banyoles), Xavi Ferron (Olot), Joan Tubert (Palamós), Iker Díaz (Eibar B), Joan Casabó (Juvenil)

Dav.: Éric Pimentel (Vilassar Mar), Pepu Soler (torna Banyoles), Jam Baldeh (L’Escala)
Jaime González i Gerard Pouget ‘Pugi’ (Sant Andreu), José Alberto Germán (Tona), Nil Congost i Pol Bastidas (L’Escala), Eloy Amoedo (Bescanó), Suaibo Sanneh (Montañesa), Albert Oriiols ‘Urri’ (Olot), Dani Gómez, Domi Berlanga i Pere Espuña (Peralada), Carlos García (Vilassar Mar), Joel Arimany (Europa), Joan MaynauPort.: Mario Mendoza

Def.: Pau Tubert, Pol Tarrenchs, Marc Reñé

Mig.: Pol Blai, Jorge Torres, Iván Pérez, Adrià Ramírez ‘Rami’

Dav.:
GRANOLLERS
17
David Vilajoana
(sense equip, exEuropa)
Port.: Marc Briones (Vista Alegre), Dani Pérez (FE Grama)

Def.: Ignasi Gómez (Banyoles), Pau Ruiz (Parets), Martí Alba (Martinenc)

Mig.: Joel Sánchez Brey i Marc Bellalta (Vic), César Paredes (Santa Eulalia Ronçana), Pepo Ulldemolins (Les Franqueses), Isaac Serna (Inter Ibiza), David García ‘Negro’ (Parets)

Dav.: Guillem Ruiz (Parets), David Castro i Iván García (Tona), Xavi Lao (Europa B), Jordi Martín (procedència desconeguda)
Carlos Cano i Isaac Padilla (Castelldefels), Hamza Bakali (FE Grama), Juli Serrano (Vilassar Mar), Aitor García (Mollet), Mauro Rabelo (Montañesa), Jandro Sánchez (torna Girona B), Víctor Díaz (Vic), Juanpi Sepúlveda (Sant Cugat), Albert Vega ‘Peque’ i Adri Recort (Rubí), Adri Montoro (San Cristóbal), Zaid Saban (torna Cornellà/Badalona), Gerard Urbina (Pobla Mafumet), Gerard MarquillasPort.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.:
L’ESCALA
17
Arnau Sala (sense equip)Port.: Nacho Ferretti (Cristinenc Costa Brava)

Def.: Nil Congost i Pol Bastidas (Figueres), Quimo Rodríguez (Banyoles), Abde Haidour (Palamós)

Mig.: Peter Valencia (Palamós)

Dav.: Roger Fortuny (Fornells)
Quinti, Jam Baldeh, Ayoub Jaaidi i Albert Genís (Figueres), Sergi Resta (Palamós)Port.: Isac Lucas

Def.: Zou Moustakim, Álex Sánchez

Mig.: Marçal Sáenz, Pep Vergara, Nfamoussa Sangare, Marc Bech

Dav.: Maha Konteh, Henry Gilham, Ignasi Massó
LLORET
17
Albert BatlloseraPort.: –

Def.: Dídac Gordils (Tossa), Òscar Parcet (Tona)

Mig.: Ousuman Sillah i Gerard Carrillo (Tossa)

Dav.: Narcís Caballero (Tossa), Pep Roca (Banyoles)
Mario Jiménez i Fran Pérez (Bescanó), Arnau Terradas (Tossa), Carles Callicó (Palamós), Marco Cabrera (Badalona)Port.: Jordi Tuscà, Albert Sánchez

Def.: Fran Chamizo, Albert Massegú ‘Massa’, Joel Salas, Toumani Sangare

Mig.: Álex Fajardo, Ramon Blanco ‘Monchi’, Álex Bautista

Dav.: Adrián Expósito, Marc Vilà
MANLLEU
21
Manel SalaPort.: –

Def.: –

Mig.: Martí Barniol i Adam Rovira (Juvenil), Veli Noguera (Tona), Rafel Pérez (Igualada)

Dav.: Erik Castillo (Joanenc), Roger Alsina i Marc Vilajosana (Solsona), Omar Bouloum (Voltregà)
Marc Roquet (Tona), Marc Pagès (Banyoles), Mixi Vilasís i Pau Franquesa (Torelló),’Ignasi QuerPort.: Charly Zorrilla, Iván González

Def.: Joel Puntí, Jordi Costa, Aitor Cárdenas, Isaac Aguilar, Pol Pous

Mig.: Pius Quer, Marc Grifell, Marc Llobet, Rafel Roger

Dav.: Martí Soler, Albert Julià
MATARÓ
17
Raúl MonroyPort.: Khalid Bouadid (Can Vidalet)

Def.: Fran Fuentes (Castelldefels), Christian Alarcón (Martorell), Alberto Vázquez (Vilassar Mar B)

Mig.: Miki García (Juvenil), Áxel Pandiani (Vilassar Mar)

Dav.: Soufiane el Maymouni (Vilassar Mar), Arnau Fortuny (Horta)
Toni Paredes (Vilassar Mar), Joan Gual (Montañesa), Uri Martínez (Unificació Llefià), Pol Almellones (Tordera), Dani Prieto, Víctor Yustos i Josep Maria Tejedo ‘Teje’ (Argentona), Kilian Cabrero (Palamós), Sergio Cano (At. Sant Pol), Buba Juwara (Europa B), Tamba Kanteh, Sergio MedinaPort.: Joan Guillamat

Def.: Jordi Mola, Álex Cordón, Sagar Escoto, Joel Bañuls

Mig.: Roger Castellvell, Marc Pascual, Bruno Villagrasa

Dav.: Lluís Bargalló
MOLLET
22
David ParraPort.: Joan Canet (Jàbac)

Def.: Adrián Vico (Les Franqueses)

Mig.: Maha Tunkara i Lars Carrillo (Les Franqueses), Javi Aldana (Guineueta), Andoni Molina (Badalona Juv.)

Dav.: Joel Navas (Racing Vallbona), Óscar Mejías (Les Franqueses), Omar Kanteh (Sabadell B), Aitor García (Granollers), Otman Cabriti (La Solana)
Óscar Reche i Alexis García (Vilafranca), José González (Parets), Jacobo Munárriz (Can Vidalet), Alieu Baldeh (Martinenc), Òscar Uroz (Pirinaica)Port.: Sito Medina

Def.: Gerard Nieto, Alejandro Suárez, Sergio Jiménez ‘Jota’, Alkaba Diallo

Mig.: Alejandro Varón ‘Pesky’, Sergio Sánchez ‘Pellas’, Édgar Velasco, Noel López

Dav.: David Reyes, Marc Pilar
PALAMÓS
20
Joan Bayona
(exporter Sant Feliu de Guíxols)
Port.: Bernat Sanllehy (Cristinenc Costa Brava Juv.), Marwane el Haouzi (Cristinenc Costa Brava)

Def.: Josep Rodrigo ‘Rodri’ i David Silvestre (Cristinenc Costa Brava), Gerard Davesa (La Jonquera), Albert Garriga (Girona Juv.)

Mig.: Sergi Resta (L’Escala), Gerard Palau (Cristinenc Costa Brava), Carles Callicó (Lloret), Gerard Álvarez (Banyoles), Marc Faja (Girona B)

Dav.: Oriol Moll (Cristinenc Costa Brava), Moha Touray (Premià de Mar), Alpha Brahim Barry ‘Enrike’ (Júpiter), Kilian Cabrero (Mataró) , Xevi Germán (sense equip, exPalamós)
Abde Haidour i Peter Valencia (L’Escala), Ángel Blanco i Joan Tubert (Figueres), Gerard Asparó i Ayoub Haiba (Banyoles)Port.: –

Def.: David Cano, Marc Lloret, Sergio García

Mig.: –

Dav.: Gerard Mercader ‘Merca’
PARETS
20
Álex Rodríguez i Javier LópezPort.: –

Def.: Jordi Vallcorba (Tona), Toni Calvo (Montañesa)

Mig.: Víctor Hernández (Parets B)

Dav.: Gerard del Río (Martinenc), José González (Mollet), Oriol Donadeu (Alzamora)
Guillem Ruiz, David García ‘Negro i Pau Ruiz (Granollers) Port.: Víctor Vilarrasa, Álvaro Guzmán

Def.: Armando Irigoyen, Marc Gràcia, Albert Alcoba, Sergi Llavaneras ‘Llava’, Manu Vílchez

Mig.: Álex Aznar ‘Parri’, Pol Montpart, Pedro Lino Makuba, Álex Martín

Dav.: Litus Ferrés, Oriol Alsina, Nico Aradilla
TORELLÓ
22 + 3
Carles ArjonaPort.: Lluc Guiteras (Sant Julià de Vilatorta)

Def.: Mixi Vilasís i Pau Franquesa (Manlleu), Aitor Reinon i Sergi Abad (Vic Riuprimer), Jaume Francolí ‘Xume’ (Abadessenc)

Mig.: Aleix Puigdesens (Vic Riuprimer), Hicham Karrouch (Vilassar Mar), Andreu Bové, Toni Cao i Édgar Olmo (en dinàmica primer equip i Torelló B)

Dav.: Marc Viver (Vic Riuprimer), Aaron Reinon (Vic), Marc Rosell (Sant Julià de Vilatorta), Joan Bertrans (Avià)
Omar Pérez, Ferran Martín, Éric Mateu, Moha Mousaui, Adam Ferrer, Sergi Suárez ‘Súa’, Amine Rammou, David García, Marc Gorgals, Roger JiménezPort.: Adrià Torrejón

Def.: Roger Casals, Bernat Torres, Pol Berenguer

Mig.: Abdel Rezzouk, Pol Coll, Fredi Juanes, Ernest Roura, Nil Coll

Dav.: Amadou Diao
VIC
22
Ramon Carrascal (sense equip)Port.: Ivan Fuentes (Martinenc)

Def.: Bernat Casadevall (Vic Riuprimer), Roger Cunill (Banyoles), Ot Bofill (Tona), Víctor Díaz (Granollers), Bernat Casajuana (Gimn. Manresa)

Mig.: Marc Hiospital ‘Uspi’ (Europa Juv.)

Dav.: Biel Rodríguez Arnaus (cedit Manresa), Max Morell (Igualada), Ferran Sadurní (Vic Riuprimer)
Ferran Generó (Tona), Éric Simó (Guineueta), Aleix Manzano (Bescanó), Aaron Reinon (Torelló), Joel Sánchez Brey i Marc Bellalta (Granollers)Port.: Sergi Solanich

Def.: David Busquets, Juli Berenguer, Gil Bertrana, Ferran Giménez

Mig.: Flavio André Ribeiro, Adrià Caballé, Gerard Enrich

Dav.: Ignasi Armengou, Raúl Campayo, Adrià Balagué, Sergi Estrada