Mercat Primera Catalana 1 23-24

PRIMERA CATALANA 1 2023-2024

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 21 abril 2024


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
ARGENTONA
22
Rafa GarroPort.: Joan Guillamat (Mataró)

Def.: Guillem Conesa (At. Sant Pol)

Mig.: Saiku Badje (Llavaneres), Álvaro Yustos (Cirera), Édgar Velasco (Mollet), Gregorio Buitrago (procedència desconeguda), Andrés González (At. Sant Pol B)

Dav.: David Yustos (Vilassar Mar), Adrià Pacheco (At. Sant Pol), Kevin Velázquez (Llavaneres)
Albert Coca (At. Sant Pol), Amadeu Coca, Borja Lozano, Cristian Pérez, Edu Benedito, Dani Gómez, Marcos González, Josep Maria Tejedo, Sergi Nogueras, Víctor Domingo
Port.: Pol Rabassa

Def.: Daniel Olmeda ‘Peque’, Francesc Fortí ‘Kuki’, Víctor Yustos, Daniel Prieto

Mig.: Albert Coca*, Albert Groult ‘Cachorro’, Sergi Sánchez, Héctor Marín, Aitor Hernández

Dav.: Èric Lobato ‘Lobo’, Badre Dahbi, David Vacas
BANYOLES
24
Francesc Ayats
(Cornellà Terri)
Port.: Martí Vila (Juvenil)

Def.: Issa Camara (Sant Jaume-Olot B), Quimo Rodríguez (L’Escala), Josep Rodrigo ‘Rodri’ (Palamós), Ignasi Gómez (Cultural Leonesa B)

Mig.: Ferran Nierga (Bescanó), Sergi Ferrusola ‘Ferru’ i Joel Cat (Figueres)

Dav.: Ignasi Massó (L’Escala), Ibu Ceesay (Cellera), David Pedrosa (Olot), Pep Roca (Lloret)
Gerard Asparó (Tossa), Carles Puig (Bescanó), Robert Lungu (Palamós), Joel Cat* (Figueres), Ayoub Haiba (Porqueres), Albert Argelés ‘Argi’, Lluc Coll, Rafel Magro, Marc ViadéPort.: Martí Bartrina

Def.: Lluc Vilanova, Gabi Rusu, Anouar Ezzaouia, Arnau Congost

Mig.: Jordi Sala, Mateu Graboleda, Andreu Moreno ‘More’, Mahamadu Drammeh ‘Momsi’

Dav.: Dembo Batchilly, Marc Pagès, Baba Kanuteh
BEGUR
25
Marc Luis ‘Sepu’
(sense equip)
Port.: Toni Pascual (Torroella)

Def.: Miquel Prenafeta (Sant Quirze Juv.)

Mig.: Abdoul Sangare (Figueres Juv.)

Dav.: Albert Cantero (Aro), Kevin Vilavella* (Torroella)
Kevin Vilavella (Palamós), Abde Kerarmi, Emilio Román, Isma Jaghou, Mohamed el Massaoudi

Damià Sagué (entrenador, dimiteix després de la jornada 20)
Port.: Guillem Pagès, Nil Criado

Def.: Sebas Rincón, Gonzalo Sabater, Youssef Kmiha, Sergi Cruz, Óscar Ruiz, Moha Belghazi, Nil Domingo

Mig.: Nico Cabrera, Nico Martín, Joel Ribera, Robert Bosch, Noah Gabriel Cunniffe, Naim Munívez, Kai Tino Cunniffe

Dav.: Óscar Ramírez, Simo Ziani, Miki Sanjuán, Edu Rey, Éric Palacios
BESCANÓ
24
Vicenç Fernández
(segon)
Port.: Lluc Guiteras (Torelló)

Def.: Carles Puig (Banyoles), Pau Castell (L’Escala), Jordi Quer (Gimn. Manresa), Toni Gamell i Pol Tarrenchs (Figueres)

Mig.: Iván Pérez (Figueres), Arnau Fusté (L’Escala), Jordi Pamies (EF Bosc de Tosca)

Dav.: Zaka el Idrissi (Manlleu), Albert Tarrés (Bescanó B)
Aleix Velasco (Lloret), Pau Baró (La Jonquera), Ferran Nierga (Banyoles), Jaume Solé ‘Met’ (Sporting Vidrerenca), Pau Salvà (Can Gibert), Raül Gómez (Palamós), Eloi Amoedo, Aleix Manzano, Albert Dalmau, Màrius Jiménez, Fran Pérez, Marouan el GourariPort.: Mario Mendoza

Def.: Marc Losilla, Sergi González ‘Zema’, Raül Gómez*

Mig.: Pau Cornellà, Biel Gasca, Gabri Artero, Alexis Sánchez, Andreu Paneque

Dav.: Pep Piany, Esiaka Touray, Aleix Feixas, Jordi Turón, Brice Keumanga
BLANES
27
Oriol Vila
(posa carnet Daniel Garrido)
Port.: Iván Blanco (Tossa), Matías Rubén Acevedo (Juventus Lloret)

Def.: Moha Amerani (Malgrat), Gabri Talasimov (Aqua Hotel)

Mig.: Mateo Rodríguez (Juventus Lloret), Joan Josep de la Pena ‘Jota’ (Malgrat), Álvaro Bienert (sense equip, ex Molinos)

Dav.: Pedro Alfaya (EEUU), Ousuman Sillah* (Lloret), David Busto (Malgrat), Hugo García (Figueres)
Adel El Jemili (Mataró), Ousuman Sillah (Farners), David Aceitón, Joan Viñolas, Christian Martos, Mohamed Mballo, Norman AlarcónPort.: Buba Koné, Osuman Ceesay

Def.: Jacob Gutiérrez, Pau Guinau, Mahamadou Sumaray ‘Dudu’, Gerard Ayala, Marc Güera, Marc Carrillo

Mig.: Jairo Gutiérrez, Abde Mouka, Ivi Sebastián, Rubén Barroso

Dav.: Rubén Martínez ‘Peke’, David Martínez ‘Pipa’, Bukary Marena ‘Buka’, Carlos Alcaraz, Maha Cham
CALDES MONTBUI
25
Arnau Basagaña
(sense equip, ex Mollet)
Port.: Oriol Ciurans (Sabadell Juv.), Juanmi Beas (Mollet)

Def.: Marc Pujol (Juvenil), Christian Alarcón* (Tibidabo Torre Romeu), Aleix Monleón (Lloret Juv.), Mario Torres Camargo (Granollers Juv.), Aitor Mata (Unif. Llefià)

Mig.: Juan David Carranza* (Molletense), Alejandro Varón ‘Pesky’ i You Kamassokho (Mollet), Gerard Torres (Granollers), Edu Tapias (Martinenc)

Dav.: Óscar Mejías (Mollet), Nil Rueda (juvenil)
Edu Morte (Unif. Llefià), Sergi Estrada (Mollet), Josep Alsina (Cardedeu), Carlos Julián Adarve (Martorelles), Héctor Alcañiz (EF Barberà Andalucía), Juan David Carranza (Sant Cugat), Marc Ortega i Marc Gràcia (retirats), Christian Alarcón (Tibidabo Torre Romeu), Carlos Rodríguez, Pol Anaya, Aitor GarcíaPort.: Carlos Nadal

Def.: Guillem González, Guillem Cabot, Ferran Roca, Oriol Gayolà ‘Gayu’, Guille Resina, Marc Gràcia*

Mig.: Carles Valls, Aarón Parra, Albert Guiteras, Marc Angelet, Chema Aznar

Dav.: Albert Camí, Jaume Ramoneda, Marc Estrada, Marc Ortega*
CAN GIBERT
24
Gerard LechugaPort.: –

Def.: Jon Arrieta (Figueres Juv.), Pau Salvà (Bescanó)

Mig.: Álex Medina i Pau Diouf (Figueres Juv.), Abdou Nyabally (Porqueres)

Dav.: Mahamadou Sawaneh (La Coma), Nil Moyano (Sant Gregori), Albert Julià (Farners), Seydou Diarra (Figueres Juv.)
Arnau Teixidor (Figueres), Jordi Marqués, Sergi García, Joel Casado, Àlex Devia, Carlos Salva, Pau Garcia, Rubén Jiménez, Arouna Biaye, Ale Riquelme, Raúl ArjonaPort.: Pau Valeros, Roger Garcia

Def.: Arnau Gallardo, Sergi Guinó, Nacho Juan, Lamin Samateh, Xavier Francès ‘Patxi’, Simó Ribas

Mig.: Gabri Díaz, Albert Freixa, Joan Antoni Socias ‘Joanto’, Roger Coris, Toni Torna, Toni Güell

Dav.: José Flores
CARDEDEU
27
Quim Ruiz
(Cardedeu B)
Port.: Joan Montoliu (L’Ametlla del Vallès)

Def.: Óscar Morales, Albert Hurtado, Fermín Márquez y David García (Cardedeu B), Gorka García (Vilassar Mar B), Salim Gassama (L’Ametlla del Vallès)

Mig.: Pepo Ulldemolins (Granollers), David Bach (L’Ametlla del Vallès), Iván García (Sabadell Nord)

Dav.: Juan Carlos Carrillo* (Molletense), Ousmane Gassama (Gornal), Gerard Beltran (Can Buxeres), Yerai Garrido (Sabadell Nord), Josep Alsina (Caldes), Bilal Nfinaf (Gornal), Xavi Laborde (Santboià), Damián Obispo (Júpiter)
Pol Vallès (Granollers), Aleix Colom (Parets), Roger Matamala (retirat), Víctor Largo (Mollet), Juan Carlos Carrillo (Les Franqueses), Eloi Pinto, Aleix Ramírez, Ousmane Kande, Jordi Camí ‘Saki’, Lumen NdombolPort.: Toni Jiménez

Def.: Roger Serral, Aleix Cirera, Carlos López

Mig.: Moi Ramírez, Oriol Puigbò ‘Putxi’, David Massanet

Dav.: David Calvo, Christian Auladell, Marcelo Carreón
EF BOSC DE TOSCA
27
Uri Santos
(staff tècnic)
Port.: –

Def.: Éric Pagès* (La Cellera)

Mig.: Sergi Devesa (Juvenil), Marc Pararols (Sant Privat), Alhagie Jallow (Figueres Juv.), Carlos Gabriel Zapata ‘Gabo’ (procedència desconeguda)

Dav.: Marc Conca (La Canya), Pau Luengo (Juvenil), Ale Gaitán (Vic)

Àlex Darnés (Manlleu), Frank Dorca (retirat), Jordi Pamies (Bescanó), Éric Pagès (Sporting Vidrerenca), Adrià Arnau ‘Pasky’

Àlex Farrés (entrenador, destituït després de la jornada 24)
Port.: Gerard Valls, Sergi Grabalosa ‘Baba’

Def.: Sergi Parès ‘Teti’, Marc Massegú ‘Massa’, Genís Cros, Joan Carré, Nil Fàbrega, Dawda Touray, Joel Ferrés

Mig.: David Llorens, Pau Valle, Ramon Masó, Xevi Aulinas, Arnau Davesa, Marc Megías ‘Megi’, Arnau Barnadas

Dav.: Nil Canelles, Pol Serra, Arnau Romero, Uri Santos
MANLLEU
19
Manel SalaPort.: –

Def.: Gerard Moran* (Juvenil), Marc Collell* (Taradell)

Mig.: Nil Monje (Voltregà)

Dav.: Mohamed Makais (Juvenil), Muritala Quadri (Tona), Àlex Darnés (EF Bosc de Tosca), Nana Adu (Vic Juv.), Lluís Martínez (Sant Hilari)
Pius Quer (Tona), Roger Alsina (Pirinaica), Marc Vilajosana (San Mauro), Èrik Castillo (Mataró), Marc Grifell (Vic), Zaka el Idrissi (Bescanó), Gerard Moran, Marc Colell, Pol PousPort.: Charly Zorrilla, Iván González

Def.: Jordi Costa, Joel Puntí, Isaac Aguilar, Pol Pous*, Veli Noguera, Adam Rovira

Mig.: Martí Soler, Aitor Cárdenas, Rafel Roger, Martí Barniol, Toni Rosell

Dav.: Omar Bouloum
MATARÓ
21
Mario López i Álex Cordón
(entrenador-jugador i ex jugador del club)
Port.: Lluc Liarte* (Tudelano Juv.), Oriol Roura (Gimn. Manresa)

Def.: Massimo Campana (Montañesa Juv.), Álvaro Riera* (Santboià), Gerard Nieto* (Mollet), Agustín Menéndez (Athletic Can Vidalet), Adrián Vico (Gornal), Bambo Danfakha (Les Franqueses)

Mig.: Arnau Campos* i Iker Batista (Santboià), Unai Fernández* (Sant Gabriel), Sergio González (Guineueta), Jesús Maldonado (Juventus Lloret), Cristofer Pírez (Malgrat)

Dav.: Kilian Cabrero (Palamós), Mario López (Juventus Academy), Érik Castillo* (Manlleu), Albert Tolosa (Santvicentí), Arnau Armengol (Sant Cebrià), Adel El Jemili (sense equip, ex Blanes), Dauda Camara (sense equip, ex Aquahotel), Lluís Bargalló (torna Montañesa)
Lluís Bargalló* (Montañesa), Joel Bañuls i Bruno Villagrasa (Horta), Khalid Bouadid (Santfeliuenc), Joan Guillamat (Argentona), Marc Pascual i Seidou Diaby (Granollers), Roger Castellvell (Mollet), Sagar Escoto (Malgrat), Soufiane el Maymouni (Cabrils), Álvaro Riera (Artesa de Segre), Gerard Nieto (Sant Cugat), Lluc Liarte (Viveiro), Unai Fernández (Tibidabo Torre Romeu), Arnau Campos (Parc), Érik Castillo (Fund. Grama), Bacari Njie (Martinenc), Uri Martínez, Alberto Vázquez, Fran Fuentes, Áxel Pandiani, Arnau Fortuny, Àlex Cordón, Jeong Jin Lee

Jesús Barón (entrenador, marxa després de la jornada 8)

Toni Romero (entrenador, marxa després de la jornada 13)
Port.: –

Def.: Jordi Mola, Iván Torreblanca

Mig.: Miki García, Joan Gual, Edu Domingo

Dav.: Bacari Njie*
MOLLET
27
Juanjo Carricondo
(director esportiu)
Port.: Iván García*(Granollers)

Def.: Adrián Martínez (Santboià B), Roger Castellvell (Mataró), Abdou Badji* (Granollers), Marc Viver* (Torelló), Ferran Giménez (Vic), David García (sense equip, ex Damm), Sekhou Sylla (Ripollet), Toni Calvo* (Sant Cugat), Germán Contreras (Estudiantes de Mérida)

Mig.: Andrés Varese i Albert Corzo (Horta), Abel Fàbregas i David García ‘Negro’ (Granollers), Pol Ortega* (Racing Vallbona), Ian Alessandro Marcano (Juvenil), Michael Steven Cabrera (Legends LH), Víctor Largo (Cardedeu), Xavi Torres* (Rubí), Christian Rueda (Olímpic Can Fatjó), Diego Guillén (Estudiantes de Mérida)

Dav.: David Castro (Unif. Llefià), Sergi Estrada* (Caldes), Idrissa Sadio* (Damm), Adri Balagué (Vic), Borja Polo (Rubí), José Aurelio Gonzales* (Cultural Santa Rosa), Jean Carlos Cortés (At. Piferrer), Aaron Reinon (Torelló), Gonzalo Carmona (Sants), Juanca Carrillo (Les Franqueses)
Alejandro Varón ‘Pesky’, Óscar Mejías, You Kamassokho i Juanmi Beas (Caldes), Damián Obispo (Júpiter), Sergio Jiménez ‘Jota’ (Parets), Javi Aldana (Guineueta), Mamadouba Soumah (Sants), David Reyes (Granollers), Gerard Nieto (Mataró), Édgar Velasco (Argentona), Alejandro Suárez (Sabadell B), Vladimir ‘Vova’ Osipov (Martinenc), Édgar Manchado (Avià), Lars Carrillo (Ripollet), Jordi Martín (Les Franqueses), Alieu Baldeh (Levante LP), Idrissa Sadio (Sant Andreu Juv.),, Pol Ortega (Racing Vallbona), Iván García (Santboià), Sergi Estrada (Sant Cugat), Marc Viver (Gurb), Toni Calvo (Turó Peira), Xavi Torres (Martorell), Joshua Romero, Andoni Molina, Mazen Zaky, Noel López, Sergio Sánchez ‘Pellas’, Daniel Aznar ‘Jimmy’, José Aurelio Gonzales, Abdou Badji

Albert Cámara (entrenador, destituït després de la jornada 15)
Port.: Sito Medina, Juanmi Beas*

Def.: Santiago Hinestroza

Mig.: Ian Benhamnon, Álex Ruiz

Dav.: .
MONTCADA
27
Miki CorominasPort.: –

Def.: Pau Sánchez Mengíbar (Ripollet), Víctor Estellés* (sense equip, ex Gramenet)

Mig.: Roger Liso (Vilassar Mar B), Ayoub Boutahar (Badia), Marcel Gavarró (Europa B), Fran Javier Arenas (procedència desconeguda), Luciano Composto (Faetano)

Dav.: Óscar Reche (Ripollet), Oriol Repiso (Santa Maria Montcada), Francesc Arjona (Alzamora Juv.), Ángel Bartolomé (Base Montcada), Ricardo Luis Gómez (Juvenil), Valentín Rizzo (torna Vilanova), Antonio García* (Guineueta), Julio César Serrano (Defensores de La Esperanza)
Valentín Rizzo* (Vilanova), Víctor Estellés (Vilassar Mar B), Antonio García (Turó Peira), Francis Baena, Enzo Caliendo, Lucas Fonteboa, Jordi Moreno, Noah Miñarro, Omar Hayek, Rubén Prados ‘Hasky’, Pau LlinaresPort.: Dani García, David Santos

Def.: Gonzalo Muñoz, Ricard Planella, Gerard León, Pau Llinares*, Éric Paratore, Esmail Rodrigo ‘Chino’

Mig.: Óscar Rivero, Ángel Muñoz, Dani Peinado, Èric Garí, Emmanuel Vargas, Alejandro Escruela

Dav.: Mahamadou Camara ‘Peke’
PARETS
25
Viri Álvarez
(posa carnet Alejandro Cano)
Port.: Domingo Villar (Cirera)

Def.: Sergio Jiménez ‘Jota’ (Mollet), Édgar Vela (Juvenil), Pol Esteban (Vilanova Vallès), Carlos Gallego (Friburgo)

Mig.: Aleix Colom (Cardedeu), Héctor Tejero (Juvenil)

Dav.: Dani Rodríguez (Parets B), Adri Biboum (Santfeliuenc B), Horty Mioko* (Gornal), Raúl Cusidó (Parets B)

Gerard del Río (Martorell), Master Omar Kanteh i Pol Montpart (Granollers), Álex Martín i Édgar Marín (Les Franqueses), Jaume Vallcorba (Sant Feliu de Codines), Ferran Montes (Montmeló), Nico Aradilla (Molletense), Oriol Alsina (Ripollet), Horty Mioko (Espluguenc), Jordi Vallcorba, Pau Ruiz
Port.: Álvaro Guzmán, Víctor Vilarrasa

Def.: Marc Arroyo, Albert Alcoba, Armando Irigoyen, Ilyas Karach, Sergi Llavaneras ‘Llava’

Mig.: Álex Aznar ‘Parri’, Ousmane Doumbia, Víctor Hernández, Pedro Lino Makuba, Pau Mata, Manu Vílchez

Dav.: Carles Ferrés ‘Litus’, José González
ROSES
23 + 1
Éric Pérez
(posa carnet, Ramon Pérez Bernardo)
Port.: Ian Doré (Figueres)

Def.: Alejandro Montoro i Aleix Caball (Empuriabrava), Ridu el Bassri i Aleix Curiel (La Jonquera)

Mig.: Jorge Torres (Figueres), Ebrima Jawo ‘Ibu’ (Empuriabrava), Joel Huertas (At. Lleida), Édgar Alejandro González (La Jonquera), Marc Borràs (Pirinaica B), Guillem Sastre (La Jonquera)

Dav.: Suli Batis (La Jonquera), Sohaib Naciri (Peralada Juv., fitxa Roses B), Adam Ouaaliti (L’Escala Juv.)
Galder Oronoz (La Jonquera), Martin Muñoz (Roses B), Gianni Muscolino, Mito Bernal, Gustavo Borges i Nico Barreto (Base Roses), Armando Díaz (Torroella), Marcos Foraster (Marca de l’Ham), Gerardo Tissera, Marc Llopis, Mamadou Alpha Diallo Port.: Pavlo Bylo

Def.: Pau Téllez, Oriol Martín, Marcos Foraster*

Mig.: Cristian Municoy, Sergio Bonillo, Moussa Chaatouf

Dav.: Lucho Araya, Neo Requena, Ali Gueye, Moha El Asri
TOSSA
24
Edu UrdialesPort.: Gerard Asparó (Banyoles), Alessandro Denis (Tossa B), Jamal Karabila (Blanes B)

Def.: Iker Santaren (Malgrat), Dídac Gordils (Lloret), Iván Rodríguez (Nàstic Juv.)

Mig.: –

Dav.: Kissima Kaira i Marco Gordón (Palamós), Arnau Pedemonte (Tordera), Narcís Caballero (Lloret)
Álvaro Egea (Farners), Iván Blanco (Blanes), Issa Diallo, Guillem Costa i Oussama Zannani (Palafrugell), Raúl Álvarez (Sporting Vidrerenca), Arnau Terradas, Felipe DelgadoPort.: Guillem Costa*

Def.: Álvaro Fernández, Edu Poderoso, Abde Haidour, Lamini Barro, Álex Lobo

Mig.: Miquel Flores ‘Miki’, Moha Assabri, Juan Romero, Kito Geebelen, Oussama Zannani*

Dav.: Joan Moncusí, José M. López, Max Moncusí, Alejandro Fernández, Souley Sidibe