Mercat 2a RFEF 2021-2022

2a RFEF 2021-2022

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 31 juliol 2021

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats als equips adscrits a la FCF

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN/AMB CONTRACTE
BADALONA
17
Nacho Alfonso
(segon)
Port.: –

Def.: Roger Marcé (Leioa), Víctor Algisí (Villarrubia), Xavi Molina (Córdoba)

Mig.: Miguel Martínez (Sants), Jaume Pascual (Terrassa), Pablo Santana (Barakaldo), Álvaro Muñiz (Langreo)

Dav.: Pitu Marín (Pontevedra), Ferran Brugué (Girona B)
Musa Bandeh (Eldense), Josep Jaume (torna Barcelona B/At. Balears), Federico Bikoro (torna Zaragoza), Esteban Aparicio (torna RM Castilla), Goyo Medina (torna Villarreal B), Robert Simón (Nàstic), Néstor Albiach (Rayo Majadahonda), Moyano (Montañesa), Ale Galindo (Llagostera), Airam Benito (Racing Rioja), Chema Moreno (Alzira)Port.: Álex Sánchez, Dorronsoro

Def.: Robusté, Valentín, Cristian Márquez, Joel Toledo

Mig.: –

Dav.: Jairo Cárcaba, Toni Larrosa
CERDANYOLA
22
Toni CarrilloPort.: –

Def.: Adrien (San Cristóbal), Santi Varese (Vilassar Mar), Juan Carlos Oliver (FE Grama), Hugo Ramírez (Juvenil)

Mig.: Albert López (Terrassa), Aschalew Sanmartín (cedit Cerdanyola Juv.)

Dav.: Albert Ruiz (Granollers), Alejandro Cande (Damm), Marcel Serramitja (Sant Andreu)
Javi López (Manresa), Jonny Vinasco (Igualada), Marc Jiménez (Guineueta), Alberto Garcia (Vilassar Mar), Àlex Prat (Júpiter), Hamza Bakali (Granollers), Raúl MansoPort.: Manu Martín, Álex Lázaro

Def.: Dani Martí, Uri Escabrós

Mig.: Kevin Alarcón, Rubén Giménez, Pitu Plazuelo, Javi López Pinto, Juan Sosa, Víctor Aliaga

Dav.: Pablo Servetti, Nils Puchades, Elhadji Bandeh
ESPANYOL B
29
Luis BlancoPort.: Juanvi (torna Ourense), Iker Piedra (Juvenil)

Def.:
Marc Lachevère, Dani Merchán, Aleix Gorjón i Javi Lancho (Juvenil)

Mig.:
Roger Garcia (torna Sant Andreu), Antoniu Roca, Roger Martínez i Martí Riera (Juvenil), Carlos Mangada (Villarreal C)

Dav.:
Marc Padilla (torna Prat), Enric Baquero (torna Sant Andreu), Raúl Dacosta i Javi Nadal (Juvenil)
Ferran Jutglà (Barcelona B), Ricard Pujol i Juan Camilo Becerra (cedits Ponferradina), Génar Fornés (Cádiz B), Iván Gil (Andorra), Raigal (cedit UCAM Murcia), Pau Salvans (Prat), Adri López (Hércules), Nil Jiménez, Pedro TorresPort.: Fortuño, Joan Garcia

Def.: Lluís Recasens, Roman Tugarinov, Omar el Hilali, Rubén Sánchez

Mig.: Alejandro Pérez, Gori Gracia, Julen, Julián Mahicas, Dani Villahermosa

Dav.: Jofre Carreras, Nabil Touaizi, Max Svensson
EUROPA
23
David Vilajoana
(carnet reglamentari, Carles Raventós)
Port.: David Troya (Numancia B)

Def.: Ángel Chavarría (Loja), Guillem Corominas (Peralada), Arnau Campeny (Granollers)

Mig.: Marc Esteban (Zaragoza B)

Dav.: Jordi Cano (L’Hospitalet), Javi Solsona (Crevillente)
Carlos Cano (Vilafranca), Marc Briones (San Cristóbal), Éric López (Sant Andreu), Martí Alba, Adri Guillén, Ignasi Varona, Fode, Joan Marc Leronés, Dani PérezPort.: Sergio Fernández

Def.: Álex Cano, Sergi Pastells, Guillem Castell, Alberto González, Álex Guti

Mig.: Gerard Nolla, Pau López, Javi Prats, Alfons Serra, Uri González

Dav.: David Jiménez, Albert Martí, Ricki Vidal, Miki Poveda (recuperació), Arnau Vilamitjana (recuperació)
LLEIDA ESPORTIU
30
Gabri García
(sense equip, ex Olot)
Port.: Enric Puiggrós (Lleida Esportiu B), Ramon Vila (Barcelona Juv.)

Def.: Roger Figueras i Diego Garzón (Prat), Arnau Gaixas (Zaragoza B), Alejandro Pereira (Europa Juv.), John Neeskens (Prat), Sergi Brunet (torna Binéfar)

Mig.: Gastón Alonso (Yeclano), David López, Joan Rusiñol i Álex Mejía (tornen Vilafranca), Modest (torna Binéfar)

Dav.: Joan Monterde (At. Levante), Colau Forner (Penya Deportiva), Sanku Jabbie (torna Vilafranca), Toni Vicente i Pere Pons (Lleida Esportiu B), Andrew Mesourouni (Almagro CF), Moha Keita (Getafe B), Lamin Juwara (torna Fraga), Tarik Filali (torna Calamonte)
Eneko Jauregui (torna UCAM Murcia), José Ruiz (Córdoba), Raúl González (Hércules), Álvaro González (Villanovense), Eneko Aguilar (torna Osasuna), Fer Cano, Abel Molinero, Simic, Torras, Chavero, Yang Liu, César Soriano, Marc Martínez, Pau TorresPort.: Víctor Vidal

Def.: Fall, Van Rijn, Plade, Abraham Minero

Mig.: Yasser, Quim Araujo

Dav.: Joanet, Alpha Bakayoko
PRAT
23
Pedro DóleraPort.: Gerard Font (Damm)

Def.: Pau Rosales (Vilassar Mar), Yaya Sidibé (Sant Andreu), Toni Cunill (Vilafranca), Roger Escoruela (Olot), Lucas Pariente (Damm), Genís Blasco (Horta)

Mig.: Omar Monterde i Yeray Sabariego (FE Grama), Miki Puerto (Horta), Álex Jiménez (cedit Cornellà Juv.)

Dav.: Kuku (Sant Andreu), Adri Rivas (San Cristóbal), Joan Grasa (Guadalajara), Guillem Naranjo (Santfeliuenc), Pau Salvans (Llagostera/ Espanyol B)
Bruno Perone (Llagostera), Pablo Ufano (torna Cornellà), David Astals (torna Sabadell), Marc Padilla (torna Espanyol B), Gerard Putxi (Manresa), Roger Figueras, Diego Garzón i John Neeskens (Lleida Esportiu), Éric Jiménez (Intercity), Adri Recort (FE Grama), Sergio Montero (El Ejido), Joan Cervós (Castelldefels), Domi Berlanga, Pepo Campanera, Víctor Bartomeu, John Neeskens, Víctor GarcíaPort.: Craviotto

Def.: Javi Martos, Héctor Rodríguez

Mig.: Alberto Padilla, Adri Díaz, Carlos Guzmán

Dav.: Xavi Civil
TERRASSA
19
Jordi López
(segon ent. Cornellà)
Port.: –

Def.: Ramon Marimon (Castelldefels), Marc Vicente (Barco)

Mig.: Víctor Morales (Granollers), Joel Priego (Girona B), Martí Soler (L’Hospitalet)

Dav.: Carlos Martínez (Pobla Mafumet), Sergi Serrano (Andorra), Aythame Parera (Unionistas), Alberto Fernández (Poblense)
Albert López (Cerdanyola), Jaume Pascual (Badalona), José Enrique Carrasco, Joel Luna i Marc Muñoz (cedits Granollers), Gerard Guitart (Rubí), Xavi Betran (Guineueta), Galeano (Vilassar Mar), Sergi Arranz (Olot), Antonio MicoPort.: Ortega

Def.: Salva, Pelegrín, Castillo, Lucas Viña

Mig.: Álex Fernández, Akito Mukai, Adri Lledó, Manu González

Dav.: Josu