Mercat 2a RFEF 2021-2022

2a RFEF 2021-2022

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 22 octubre 2021

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que es publiquen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats als equips adscrits a la FCF

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN/AMB CONTRACTE
BADALONA
20
Javi Moreno
(sense equip, ex Ejea)
Port.: –

Def.: Roger Marcé (Leioa), Víctor Algisí (Villarrubia), Xavi Molina (Córdoba)

Mig.: Miguel Martínez (Sants), Jaume Pascual (Terrassa), Pablo Santana (Barakaldo), Álvaro Muñiz (Langreo), Sana N’Diaye (El Ejido)

Dav.: Pitu Marín (Pontevedra), Ferran Brugué (Girona B), Manu Onwu (Odisha), Jorge Galdón* (cedit Villarreal C), Bilal Charreh (Juvenil)
Musa Bandeh (Eldense), Josep Jaume (torna Barcelona B/At. Balears), Federico Bikoro (torna Zaragoza/Hércules), Esteban Aparicio (torna RM Castilla/Huesca B), Goyo Medina (torna Villarreal B), Robert Simón (Nàstic), Néstor Albiach (Rayo Majadahonda), Moyano (Montañesa), Ale Galindo (Llagostera), Airam Benito (Racing Rioja), Chema Moreno (Alzira), Gonzalo Llerena (San Sebastián de los Reyes), Roger Colomina (Villanovense), Jorge Galdón (torna Villarreal C)

Nacho Alfonso (entrenador, destituït després de la jornada 6)
Port.: Álex Sánchez, Dorronsoro

Def.: Robusté, Valentín, Cristian Márquez, Joel Toledo

Mig.: –

Dav.: Jairo Cárcaba, Toni Larrosa
CERDANYOLA
23
Toni CarrilloPort.: Isaac Becerra (sense equip, exCórdoba)

Def.: Santi Varese (Vilassar Mar), Juan Carlos Oliver (FE Grama), Hugo Ramírez (Juvenil), Kilian Durán (Sant Andreu)

Mig.: Albert López (Terrassa), Aschalew Sanmartín (cedit Cornellà Juv.)

Dav.: Albert Ruiz (Granollers), Alejandro Cande (Damm), Marcel Serramitja (Sant Andreu), Gonzalo Carmona (cedit Cornellà Juv.)
Javi López (Manresa), Jonny Vinasco (Igualada), Marc Jiménez (Guineueta), Alberto Garcia (Vilassar Mar), Àlex Prat (Júpiter), Hamza Bakali (Granollers), Raúl Manso (Sant Cugat), Manu MartínPort.: Álex Lázaro

Def.: Dani Martí, Uri Escabrós

Mig.: Kevin Alarcón, Rubén Giménez, Pitu Plazuelo, Javi López Pinto, Juan Sosa, Víctor Aliaga

Dav.: Pablo Servetti, Nils Puchades, Elhadji Bandeh
ESPANYOL B
27
Luis BlancoPort.: Iker Piedra (Juvenil)

Def.:
Marc Lachevère, Dani Merchán, Aleix Gorjón i Javi Lancho (Juvenil), Álvaro García (cedit Atlético B)

Mig.:
Antoniu Roca, Roger Martínez i Martí Riera (Juvenil), Carlos Mangada (Villarreal C)

Dav.:
Marc Padilla (torna Prat), Raúl Dacosta i Javi Nadal (Juvenil), Abde Damar (cedit Atlético B)
Ferran Jutglà (Barcelona B), Ricard Pujol i Juan Camilo Becerra (cedits Ponferradina), Génar Fornés (Cádiz B), Iván Gil (Andorra), Raigal (cedit UCAM Murcia), Pau Salvans (Prat), Adri López (Hércules), Juanvi (cedit Terrassa), Moha Ezzafarni (Sabadell), Roman Tugarinov (cedit Telstar 1963), Roger Garcia (Granollers), Nil Jiménez (Nàstic), Pedro Torres, Enric BaqueroPort.: Fortuño, Joan Garcia

Def.: Lluís Recasens, Omar el Hilali, Rubén Sánchez

Mig.: Alejandro Pérez, Gori Gracia, Julen, Julián Mahicas, Dani Villahermosa

Dav.: Jofre Carreras, Nabil Touaizi, Max Svensson
EUROPA
23
David Vilajoana
(carnet reglamentari, Carles Raventós)
Port.: David Troya (Numancia B)

Def.: Ángel Chavarría (Loja), Guillem Corominas (Peralada), Arnau Campeny (Granollers)

Mig.: Marc Esteban (Zaragoza B)

Dav.: Jordi Cano (L’Hospitalet), Javi Solsona (Crevillente)
Carlos Cano (Vilafranca), Marc Briones (San Cristóbal), Éric López (Sant Andreu), Martí Alba (Martinenc), Adri Guillén (Can Vidalet), Ignasi Varona, Fode, Joan Marc Leronés, Dani PérezPort.: Sergio Fernández

Def.: Álex Cano, Sergi Pastells, Guillem Castell, Alberto González, Álex Guti

Mig.: Gerard Nolla, Pau López, Javi Prats, Alfons Serra, Uri González

Dav.: David Jiménez, Albert Martí, Ricki Vidal, Miki Poveda (recuperació), Arnau Vilamitjana (recuperació)
LLEIDA ESPORTIU
25
Gabri García
(sense equip, ex Olot)
Port.: Ramon Vila (Barcelona Juv.)

Def.: Roger Figueras, John Neeskens i Diego Garzón (Prat), Arnau Gaixas (Zaragoza B), Alejandro Pereira (Europa Juv.), Pedro Inglés (Oviedo), Álvaro Martínez (cedit Betis Juv.)

Mig.: Gastón Alonso (Yeclano), David López i Álex Mejía (tornen Vilafranca), Modest (torna Binéfar)

Dav.: Joan Monterde (At. Levante), Colau Forner (Penya Deportiva), Sanku Jabbie (torna Vilafranca), Andrew Mesourouni (Almagro CF), Moha Keita (Getafe B), Lamin Juwara (torna Fraga)
Eneko Jauregui (torna UCAM Murcia), José Ruiz (Córdoba), Raúl González (Hércules), Álvaro González (Villanovense), Eneko Aguilar (torna Osasuna), Sergi Brunet, Joan Rusiñol i Tarik Filali (cedits Binéfar), Pere Pons (At. Lleida), Torras (Penya Deportiva), Marc Martínez (Manresa), Van Rijn (Algeciras), Simic i Fer Cano (UD Logroñés), Abel Molinero (Águilas), Abraham Minero (Ebro), Chavero, Yang Liu, César Soriano, Pau TorresPort.: Víctor Vidal

Def.: Fall, Plade

Mig.: Yasser, Quim Araujo

Dav.: Joanet, Alpha Bakayoko, Toni Vicente
PRAT
23
Pedro DóleraPort.: Gerard Font (Damm)

Def.: Pau Rosales (Vilassar Mar), Yaya Sidibé (Sant Andreu), Toni Cunill (Vilafranca), Roger Escoruela (Olot), Lucas Pariente (Damm), Genís Blasco (Horta)

Mig.: Omar Monterde i Yeray Sabariego (FE Grama), Miki Puerto (Horta), Álex Jiménez (cedit Cornellà Juv.)

Dav.: Kuku (Sant Andreu), Adri Rivas (San Cristóbal), Joan Grasa (Guadalajara), Guillem Naranjo (Santfeliuenc), Pau Salvans (Llagostera/ Espanyol B)
Bruno Perone (Llagostera), Pablo Ufano (torna Cornellà), David Astals (torna Sabadell), Marc Padilla (torna Espanyol B), Gerard Putxi (Manresa), Roger Figueras, Diego Garzón i John Neeskens (Lleida Esportiu), Éric Jiménez (Intercity), Adri Recort (FE Grama), Sergio Montero (El Ejido), Joan Cervós (Castelldefels), Domi Berlanga, Pepo Campanera, Víctor Bartomeu, Víctor GarcíaPort.: Craviotto

Def.: Javi Martos, Héctor Rodríguez

Mig.: Alberto Padilla, Adri Díaz, Carlos Guzmán

Dav.: Xavi Civil
TERRASSA
22
Jordi López
(segon ent. Cornellà)
Port.: Juanvi (Ourense/cedit Espanyol B), Marc Vila (Terrassa B)

Def.: Ramon Marimon (Castelldefels), Marc Vicente (Barco), Bruno (Pobla Mafumet)

Mig.: Víctor Morales (Granollers), Joel Priego (Girona B), Martí Soler (L’Hospitalet)

Dav.: Carlos Martínez (Pobla Mafumet), Sergi Serrano (Andorra), Aythami Parera (Unionistas), Alberto Fernández (Poblense)
Albert López (Cerdanyola), Jaume Pascual (Badalona), Iván Agudo (Siarka Tarnobrzeg), José Enrique Carrasco, Joel Luna i Marc Muñoz (cedits Granollers), Gerard Guitart (Rubí), Xavi Betran (Guineueta), Galeano (Vilassar Mar), Sergi Arranz (Olot), Antonio Mico (GS Ergotelis)Port.: Ortega

Def.: Salva, Pelegrín, Castillo, Lucas Viña

Mig.: Álex Fernández, Akito Mukai, Adri Lledó, Manu González

Dav.: Josu