Mercat Primera Catalana 2 24-25

PRIMERA CATALANA 2 2024-2025

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 18 juliol 2024


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
ARTESA DE SEGRE
12
Pau Prior
(segon entrenador Mollerussa)

Port
.: Aliou Kande (SD Sporting Apricena), Albert Marbà (At. Segre)

Def.: –

Mig.: –

Dav.: Ilyass Chafai (Tàrrega)
Miquel Sirera i Guerau Coll (Borges Blanques)Port.: –

Def.: Dídac Castelló, Álex Nsingani ‘Balde’

Mig.: Xavier Ros ‘Gero’, Bassirou Cissé ‘Bass’, Guido Navarro, Arnau Jou

Dav.: Nico Aires, Sergi Galceran ‘Peke’, Àlex Guàrdia
BALAGUER
15
Josete Valdovinos (posa carnet Joel Borbalba)Port.: –

Def.: Joel Chiné (At. Lleida), Genís Morera ‘Niso’ (Bellpuig), Adel Jadiri (Balàfia)

Mig.: Genís Angerri (Juvenil), Ramon Bayona ‘Bayu’ (At. Lleida), Álex Álvarez ‘Quini Jr.’ (Borges Blanques)

Dav.: Marc Soldevila (Valls), Jan Rosanes (Juvenil), Nabil Jadiri (Balàfia)
Port.: Alfred Peguero

Def.: Ramon Garcia, Andreu Ramos

Mig.: Gerard Angerri, Sergi Surroca, Pau Solanes

Dav.: –
BORGES BLANQUES
21
Sergi Reig
(Artesa Lleida)

Port
.: David Millán (Mollerussa Juv.), Enric Puiggrós (At. Lleida)

Def.: Dani Ibars (Artesa Lleida), Sergi Ticó (Linyola), Pol Simó i Marc Modol (Artesa Lleida)

Mig.: Álex Pagu (Artesa Lleida), Miquel Sirera (Artesa de Segre), Abel González (Mollerussa Juv.)

Dav.: Marc Rubió i Sergi Reluy (Artesa Lleida), Guerau Coll (Artesa de Segre)
Óscar Imaz (retirat), Jordi Roca (Canonja), Álex Álvarez ‘Quini Jr.’ (Balaguer), Joel Casals, Pau Faci, Adrià Xammar, Albert Juclà, Sergi Arroyo, Aitor Fernández, Tarik Filali, Youseff OuelkobaPort.: –

Def.: Eloi Gras, Sergi Quintillà, Marc Álvarez ‘Quini’

Mig.: Marc García ‘Caño’, Pau Suñol, Marc Valero

Dav.: Joel Guitart, Jordi Sidhamet ‘Sidi’, Hamza Oubihi
EE GUINEUETA
23
José Manuel Martín ‘Pinti’
(sense equip, ex Rocafonda)
Port.: Toni Reche (Portmany), Koosh Bariggi (Gornal)

Def.: Gerard Barriga (Lloreda), Giles Otokoré (Fund. Franck Kessié), Iker Batista i Sergio González (Mataró), Cristian Alarcón (Tibidabo TR), Hugo Fonta (Almeda), Marc Navarro (Castelldefels Juv.), Hugo Pérez Ruano (Damm)

Mig.: Deivid Núñez (Igualada), Edu Tapias (Caldes), Isma Valentín (Gornal), Álvaro Gómez (Espluguenc), Óscar Romero (sense equip, ex Besòs Barón de Viver)

Dav.: Marcos Ordóñez (Igualada), Iván Miñano (At. Iberia), Alieu Baldeh (Olímpic Can Fatjó), David Bartumeus ‘Bartu’ (Almeda), Alejandro García Tautiva (Martorell), David García (Horta), Álvaro del Ojo (At. América)
Raúl López i Maha Tunkara (Granollers), Anouar Ibrahman (Montañesa), Sergi Ayllón (Júpiter), Álex Sánchez (Mollet), Ferran Sánchez (Can Vidalet), Cesc Méndez (Sporting Vidrerenca), Hugo Romero (Vilafranca), Roy Zambrano (Sants), Stelios OrgianosPort.: –

Def.: –

Mig.: Javito Comas

Dav.: –
GIMNÀSTIC MANRESA
(per fusió amb Artesa Lleida)
17
Kiku Parcerisas
(Badalona Futur)
Port.: Carlos Boga (Las Palmas Juv.), Pau Blanco (Girona Juv. B/ Badalona Futur)

Def.: Mario Torres (Caldes Montbui), Kilian Jiménez (At. Monzón), Éric Hill i Enric Sáez (Santboià), Mario Monteagudo (Horta)

Mig.: Éric Cañete (Gornal), Nil Arumí (Palamós), Jordi García i Àlex Bravo (Joanenc), Albert Tolosa (Mataró)

Dav.: Biel Rodríguez i Erik Castillo (Fund. Grama), Roger Sors (Juvenil), Izan Checa (Fruitosenc), Erick Salguero (Granollers)
BAIXES ARTESA LLEIDA
Dani Ibars, Pol Simó, Álex Pagu i Marc Rubió (Borges Blanques), Marc Rius (Ascó), Xavier Catalán ‘Cata’ (Alguaire)
Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
IGUALADA
17
Edu BerrocalPort.: Nil Serra (Juvenil), Adri Rojas (Prat)

Def.: Arnau Cuadras (Vilafranca), Matías Sempé (Mollerussa), Valentín Merchán (Prat), Leo Márquez (At. Monzón)

Mig.: Víctor Borrell (Juvenil), Cristian Mulero (Rubí), Cristian Lobato (L’Hospitalet)

Dav.: Aleix Marí (Juvenil), Sergio Sandoval (Taverne), Fran Magno (Ascó)
Arnau Villanueva (Sitges), Óscar Oliver (Júpiter), Khalid Bouadid (Rubí), Deivid Núñez i Marcos Ordóñez (Guineueta), Jairon Espinosa (San Mauro), Joan Altimira (Pirinaica)Port.: –

Def.: Sergi Solernou, Gerard Cuadras

Mig.: Èric Pérez

Dav.: Franc Samaniego, Dani Etido
JUNEDA
0
Roger de Mesa
(Alguaire)
Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
JÚPITER
20
Juanjo GarcíaPort.: Hugo Mingolla (Sarrià)

Def.: Sergio Peña (Sants). Óscar Oliver (Igualada), Rubén Samaniego ‘Sama’ (Prat B), Sergi Ayllón (Guineueta)

Mig.: Iker Vaquera (Horta)

Dav.: Albert Gurrea (Viladecans), Gerard Bru (Sant Vicenç dels Horts)
Mark Plaza (Unif. Llefià), Aleix Fernández (Singuerlín), Adrián Navarro ‘Picolo’ (Martinenc), Isma Quiñones, Félix Javier Fuentes, Ao Kishimoto, Albert InglésPort.: Xavi Betran

Def.: Cristian Becerra, Adrià Bassols, Iker Lolo

Mig.: Patrick Chico, Álex García, Riki López

Dav.: Josep Cañete, Adri Barón, Sergi Monsó, Llur Genescà, David Leira
MARTINENC
21
Toni Carrillo
Port
.: –

Def.: Adrián Navarro ‘Picolo’ (Júpiter)

Mig.: Albert Aragonès i Marc Creixell (Juvenil)

Dav.: Cristian Delgado ‘Fini’ (San Juan At. Montcada)
Miguel Sanvidal i Dani Maldonado (Viladecans), Cristian Fabregat (Sants), Favio Osorio (Rapitenca), Marc AguilarPort.: Toni Casamayor, Víctor Montoya

Def.: Adrià Saro, Max Espígol, Álex Torres, Iván Romano, Roc Piferrer, Éric Gaspa, Geri Martínez

Mig.: Juan Sosa, Pitu Plazuelo, Édgar Tejada, Sergio Mulero, Álex Garriga, Carlos González

Dav.: Bubacar Njie ‘Bacari’, Dani Suárez
NATACIÓ TERRASSA
26
Vicente DíazPort.: Marc Castilla (Juvenil)

Def.: –

Mig.: Alejandro de la Rubia (Rubí Athletic), Marc Sánchez (Jàbac)

Dav.: Álex Cabello (Olímpic Dan Fatjó), Marcos Barrionuevo (Juvenil)
Alex Viciana, Luis Pimentel, Iván Jiménez, Bernat JuárezPort.: Gerard Guitart

Def.: Álex Pertusa, Cristian Jiménez, Sergi Almirall, Iker Sabaté, Marc Ramírez, José Luis Aguado, Miquel Callao, Oriol Romero

Mig.: Kevin Gómez, Pol Bello, Raúl Lao, Quim Honorato, Gerard Ramírez, Álex Sucías, Álex Prado, Eudald Juárez, Óscar Morales

Dav.: Gerard Piñot, Roger Pons, Siscu Alarcón
PARC
0
Sergi Arana
(Lliçà d’Amunt)
Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
Javi Romero (Unif. Llefià)Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
PIRINAICA
25
Romans Carrillo
(Vilanova del Camí)
Port.: –

Def.: Tahirou Djibo (Pirinaica B)

Mig.: Ansu Bojang (Gimn. Manresa, juv.), Joan Altimira (Igualada)

Dav.: Kenneth Cosano (Vilanova del Camí)), Arnau Puentes (San Mauro), Èric López (Castellbell i El Vilar)
Rubén Epitié (retirat, segon entrenador), Marcel Bellido (Vic), Axier Sebastián, David Duque, Adrià Petit, Baptiste Biagini, Sergi VilaltaPort.: Dani del Río, Jordi Ledesma

Def.: David Cabezas, Sufian Grana, Albert de Verdonces ‘Dever’, José Zájara, Marc Ávila, Miquel Nocete, Jonny Vinasco, Camilo Vinasco, José Samper

Mig.: Pau Quintana, Alfred Martínez, Jesús Peñarrubia, Ferran Rabassa, Ignasi Carmona ‘Nasi’

Dav.: Roger Alsina, Isidre Marsiñach ‘Isi’, Felipe Guerrero ‘Pipe’
RACING VALLBONA
15
Marc RodríguezPort.: –

Def.: Iker Martínez (Juvenil)

Mig.: –

Dav.: –
Izan (Mercantil), Nacho Margeli, Pol OrtegaPort.: Rubén Tardío, Jaume Vidiella

Def.: Jebran Bando, Dani Lorenzo, Albert Rivera, Rubén Penella

Mig.: Víctor García, Iker Bermúdez, Mario Martínez, Joel Navas, Sergio Luque, Oriol Donadeu, Gerard Manel Vendrell, Marc Ferran

Dav.: Éric Sánchez
SANTS
20
Joan Carles Morales
(Juvenil)
Port.: Iker Bayo (cedit Martinenc Juv.), Roy Zambramo (Guineueta)

Def.: Guillem Viñas (Sarrià), Cristian Fabregat (Martinenc), José Blanco i Shubert Lucero (Levante Las Planas), Dani Martínez (Marianao Poblet)

Mig.: Mamadou Sidibe (Molletense), Mark Patrick Rodríguez (Gimn. Manresa Juv.), Junior Trinidad (Montañesa B)

Dav.: Ángel Carrascosa (Golmayo Camaretas), Iker Merino (Fund. Grama Juv.), Maxi Pellejero (Levante Las Planas), Álex Ralo (Molletense), Iverson Guante (Unif. Bellvitge)
Sergio Peña (Júpiter), Cristian Poyatos (Mollet), Adri Prado i Eloi Pozuelo (Rubí), Alejandro Avilés (Sant Ildefons), Iker Camacho (At. Sant Just), Pau Caresia (Vilafranca), Álex RuizPort.: –

Def.: David Cura, Dani Lucea

Mig.: Óscar Fernández

Dav.: Oriol Badia, Àxel Subias
SINGUERLÍN
21
Ángel GálvezPort.: –

Def.: Aleix Fernández (Júpiter), Assane Fall (Turó Peira), Pau Aguilera (Sant Gabriel Juv.), Javi Guerrero (Unif. Llefià)

Mig.: Adri Carricondo (Santfeliuenc)

Dav.: Kevin Buksa (Canyelles), Cheikhou Diaoune (Mataronesa), David Pérez (Premià), Demba Traoré (Unif. Llefià)
Dani SantosPort.: Cristian Tomás, Ronny Solarte

Def.: Pol Jansà, Yusuke Ito ‘Yu’, Aleix Hernando

Mig.: Lucas Escayola, Guillem Mondéjar, Mario Pérez, Guillem Aguilar, Jonny Mirabal

Dav.: Fran Avilés, Marc Adalid
TURÓ PEIRA
25
Marc GràciaPort.: Rafa Leva (Rubí), Iker Muñiz (At. Sant Pol)

Def.: Pol Soriano (PB Barcino), Albert Llorca ‘Dowi’ (Levante Las Planas), Jan Alonso (Europa Juv.), Toni Mora (Vilanova)

Mig.: Marc Rojas (Masnou)

Dav.: Joan Camacho ‘Mello’ (Periso FC), Kevin Ruiz (Juvenil), Albert Gutiérrez (Sarrià)
Iván Cortés i Joni Paredes (retirats), Assane Fall (Singuerlín), David Ollero (Montcada), Nico Cuevas, Oscar Mateos ‘Mayer’, Ryuji Miyamatsu, Evgenyi Polezhaev, Eunjun Choi, Isaac Lara, Zeyad YounisPort.: –

Def.: Xavi Ramírez, Joaquín Fedele, Toni Calvo, Iván Trinidad, Josué Fernández

Mig.: José Ocampo, Adri Veguín, Marcos Caballero

Dav.: Antonio García, Aleix Plans, Bacary Touré, Álex Torres, Adri López, Sebas Cuervo, Éric Díaz ‘Rokeni’