Mercat 2a RFEF 2022-2023

2a RFEF 2022-2023

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 26 gener 2023

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que es publiquen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats als equips adscrits a la FCF

EN NEGRETA, moviments un cop començada la temporada i EN TARONJA, moviments a partir de mercat d’hivern

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN/AMB CONTRACTE
BADALONA FUTUR
(antic Costa Brava)
23
Oriol AlsinaPort.: Álex Sánchez (Badalona), Isaac Becerra (Cerdanyola)

Def.: Xavi Molina i Cristian Márquez (Badalona), Dani Hernández (Navalcarnero), David Crespo* (Llarena), Matías Ayala (cedit Argentinos Júniors), Roger Barnils (CD Ibiza IP), Dani Merchán (cedit Espanyol B)

Mig.: Juan Antonio Segura (Marbella), Albert Torras (Calahorra), Mate Enríquez (cedit Girona B), Óscar Coll (Leganés B), Facundo García (Sabadell/ Leganés), Adrià García (Damm), Sergio Cortés (UCAM Murcia)

Dav.: Toni Larrosa* (Badalona), Édgar Hernández i Fran Carbia (Nàstic), Juan Fernández (Real Murcia), Carlos ‘Peque’ Polo (Barça Atlètic), Kaiss Mansouri (Charleroi), Álex Altube (Zamora)
BAIXES DEL DESAPAREGUT COSTA BRAVA

Marcos Pérez (Terrassa), Ale Galindo (Real Murcia), Sebas Coris (Olot), Aleix Roig (Vilassar Mar), Julen Monreal (SD Logroñés), Joan Puig (Espanyol B), Fran Varela (Alcoyano), Marc Manchón (Teruel), Antonio Romero (Linense), Joan Campins (UD Logroñés), Manel Royo (Almere City), Álvaro García (Laredo), Yuhao Zhang (Racing Rioja), Ilyas Chaira (torna Girona B/San Fernando), Varo García (San Cristóbal), Pere Martínez i Álex López (Cornellà), Sergio Gil (Calahorra), Bruno Perone i Boris Garrós (Cerdanyola), Toni Gamell (Figueres), Dani Pérez, Ahmed Al-Fraidi, Adrià Garcia

BAIXES COM A BADALONA FUTUR

Juan Forlín (retirat), Toni Larrosa (Manresa), David Crespo
Port.: –

Def.: Juan Forlín*

Mig.: –

Dav.: Andreu Guiu
CERDANYOLA
27

(JUGA AL GRUP 5)
Oliver Ballabriga
(San Cristóbal)
Port.: Sergio Fernández (Europa), Izán Celda (Damm), Jagoba Zárraga (Alcorcón B)

Def.: Sergi Barjuan* (Juvenil), Bruno Lorente i Marc Vicente (Terrassa), Alin Serban (Cornellà Juv.), Guille Torres (Compostela), Antonio Bioque (Vilafranca), Bruno Perone (Costa Brava), Dani Reina* (Europa), Manu Castillo (Tudelano), Lucas Pariente (cedit Oviedo)

Mig.: Enric Bernat* (Ascó), Juanan Gallego (L’Hospitalet), Adam Cherradi (cedit Cornellà Juv.), Noel Carbonell (Ebro), Pedro Astray (Zamora), Bora Barry (sense equip, ex La Nucía), Ronald Gbizie (sense equip, ex Huesca B)

Dav.: Adrià López Padillo (Rubí), Max Marcet (Penya Deportiva), Dani Ruiz i Oscar Gonpi (Vilassar Mar), Kuku* (Prat), Moha Chabboura (Melilla), Yann Eimar Junior Kore* (cediit Talavera), Marcos Gorriti (cedit Cornellà), Boris Garrós (sense equip, ex Costa Brava)
Rubén Giménez, Uri Escabrós i Sergi Barjuan (Castelldefels), Marcel Serramitja (retirat), Aschalew Sanmartín (torna Cornellà), Carlos Cano, Pitu Plazuelo i Kuku (Vilassar Mar), Víctor Aliaga (Europa), Albert López (L’Hospitalet), Juan Sosa, Juan Carlos Oliver i Dani Martí (FE Grama), Elhadji (Prat), Albert Ruiz (Vilafranca), Dan Coll (Tona), Santi Varese (Peralada), Hugo Ramírez (Montañesa), Álex Lázaro i Kevin Alarcón (San Cristóbal), Pablo Servetti (Terrassa), Isaac Becerra (Badalona Futur), Ángel Pomar (cedit Sant Cugat), Yann Eimar Junior Kore (Rapitenca), Dani Reina (Manresa), Enric Bernat (Mollerussa)

Toni Carrillo (destituït després de la jornada 7)
Port.: –

Def.: Dani Martí*

Mig.: –

Dav.: Nils Puchades, Alejandro Cande
ESPANYOL B
25 + 1
Luis BlancoPort.: Iker Venteo i Lisardo Antequera (Juvenil)

Def.: Joan Puig (Costa Brava), Roman Tugarinov (torna Telstar), Pau Casadesús (cedit Andorra)

Mig.: Miguel Carvalho (amb fitxa del Juvenil), Bakari Cissé* (cedit Etoiles du Monde)

Dav.: Luca Warrick i Armand Vallés (Juvenil), Juan Camilo Becerra (torna Nàstic), Kenneth Soler (Real Madrid Castilla)
Álvaro García (cedit UD Ibiza), Aleix Grabulosa (Sporting B), Marc Grau (Formentera), Isaac Obeng (cedit Unionistas), Adrián Salguero (CD Ibiza IP), Juanvi Canales (Cornellà), Julián Mahicas (Numancia), Jofre Carreras (cedit Mirandés), Josemi Raigal (La Nucía), Iker Piedra i Martí Riera (Girona B), Dani Merchán (cedit Badalona Futur), Max Svensson i Marc Lachèvre (cedits Deportivo), Erik Salguero (Olimpua Grudziadz), Marcel Lizak (Amora), Adri Miranda (Juventus Zurich), Bakari CisséPort.: Ángel Fortuño

Def.: Wassim Keddari ‘Simo’, Javi Lancho, Alejandro Pérez, Rubén Sánchez, Lluís Recasens, Aleix Gorjón

Mig.: Roger Martínez, Antoniu Roca, Dani Villahermosa, Carlos Mangada, Raúl Dacosta, Gori Gracia

Dav.: Nabil Touaizi, Óscar Romero, Abde Damar (segueix cedit Atlético B)
LLEIDA ESPORTIU
20 + 2
Toni Seligrat
(sense equip)
Port.: Iñaki Álvarez (Penya Deportiva)

Def.: Óscar Rubio (Sabadell)

Mig.: Loris Mettler ‘Lolo’ (Etoile Carouge), Quadri Liameed (Villarreal C, fitxa del B), Juan Agüero (San Fernando)

Dav.: Thiaguinho Araujo (Ponte Preta, fitxa del B), Manuel Vázquez ‘Chuli’ (Hércules), Joni d’Oliveira* (Stade Lausanne), Álex Yepes*(Almería juv.), Javier Comeras (Villarreal B)
John Neeskens (Terrassa), Joel Febas (At. Levante), Yasser El Arbaoui (UCAM Murcia), Moha Keita i Joanet López (Sabadell), Sergi Brunet (Pozoblanco), Fall (At. Lleida), Lamin Juwara (cedit Gernika), Adrià Collet i Dani Toribio (FC Santa Coloma), Alejandro Pereira (Depor Fabril), Figo (At. Alpicat), Deivid Andreas (Sighet), Joni d’Oliveira (cedit At. Lleida), Andrew Mesourouni, Álex Yepes

Pere Martí (entrenador, destituït després de la jornada 15)
Port.: Ramon Vila

Def.:
Roger Figueras, Arnau Gaixas, Rubén Molina ‘Nani’, Adrià Pladevall

Mig.:
David López, Toni Vicente, Alex Mejía, Joan Monterde

Dav.:
Adrià de Mesa, Denys Svitiukha, Danylo Honcharuk, Alpha Bakayoko
MANRESA
25 + 1
Ferran CostaPort.: Héctor Hurtado (Sant Andreu Juv.), Arnau Manzano (Juvenil, fitxa filial)

Def.: Paco Benítez* (Cartaya), Ian Luca (Tudelano), Toni Peris (Eibar B), Dani Reina (Cerdanyola)

Mig.: David Acedo* (Vilafranca), Aschalew Sanmartín (cedit Cornellà), Miguel Martínez (Badalona)

Dav.: Adrià Casanova* (Peralada), Jaume Pascual (Badalona), Joel Priego (Terrassa), Khalid Noureddine* (Granada, fitxa filial), Érik Rafael (Burgos CF), Toni Larrosa (Badalona Futur)
De Sande i Nil Pradas (cedits Tona), Biel Rodríguez Arnaus (cedit Vic), Nil Garrido (Pobla Mafumet), Víctor Rodríguez i Biel Rodríguez Pérez (Vilafranca), Aleix Díaz (cedit Vilafranca), Khalid Nourreddine (Badalona), David Acedo (Fund. Grama), Adrià Casanova (Tona), Paco BenítezPort.: Òscar Pulido

Def.: Moha Djitté, Salva Torreño, Pelegrín, Àlex Iglesias, Joan Castanyer, Toni Sureda

Mig.: Pau Darbra, Marc Cuello, Uri Pérez, Gerard Putxi, Marc Martínez, Àlex Sánchez

Dav.: Javi López, Noah Baffoe, Biel Rodríguez Pérez*
OLOT
26
Iñigo Arriola
(segon)
Port.: Arnau Fàbrega (Las Palmas At.)

Def.: Gonzalo Pereira (Penya Deportiva), Lluís Aspar (La Nucia)

Mig.: Albert Orriols ‘Urri’ (Figueres), Guillem Terma (Juvenil), Sebas Coris (Costa Brava). Marc Castells (Castellón), Carlos López (sense equip, ex Águilas), Víctor Valverde (cedit Pobla Mafumet)

Dav.: Manel Busquets (Sant Andreu), Ferran Brugué (Badalona), Arnau Forés (Juvenil), Ernest Forgas (Talavera), Saidou Bah i Josep Cerdà (Barça Juv.)
Kilian Villaverde (Europa), Xavi Ferron (Figueres), Sergi Arranz (Sant Andreu), Moha Abouhafs (Peralada), Gerard Batalla (Badalona), Enric Vallès i Ferri López (Tona), Albert Torra

Javier ‘Manix’ Mandiola (entrenador, destituit després de la jornada 10)

Jonathan Risueño (entrenador, destituit després de la jornada 18)
Port.: Albert Batalla

Def.: Carles Mas, Albert Blázquez, David Bigas, Èric Callís, Uri Ayala, Aimar Moratalla

Mig.: Ot Serrano, Eloi Amagat, Éric Vilanova

Dav.: Jordi Xumetra
PRAT
23
Pedro DóleraPort.: Aitor Mujica (Peralada)

Def.: Ramon Marimon (Terrassa), Valentín Merchán (Badalona), Guillem Corominas (Europa), Sergi Benítez (Girona B)

Mig.: Uri González (Europa), Dani Molina (Pobla Mafumet), Álex Pla (Badalona)

Dav.: Elhadji Bandeh (Cerdanyola), Pablo Ufano* (Hércules B), Albert Martí (Europa), Miguel Fernández (Badalona), Jordan Gutiérrez* (Manchego), Bakary (Gimn. Manresa), Aloiu Traore (Alcorcón B), Moussa Bandeh (Tudelano)
Genís Blasco i Carlos Guzmán (Sant Andreu), Roger Escoruela (Formentera), Miki Puerto (Vilafranca), Lucas Pariente (Oviedo Vetusta), Yeray Sabariego (San Cristóbal), Guillem Naranjo (RZ Deportivo Aragón), Gerard Font (Pobla Mafumet), Joan Grasa (Motril), Steve Aldo One (L’Hospitalet), David Batanero (Montijo), Kuku (Cerdanyola), Guido Ratto (At. Monzón), Pablo Ufano (Numancia B), Xavi Civil, Dani Gutiérrez, Jordan GutiérrezPort.: Craviotto

Def.: Javi Martos, Héctor Rodríguez, Pau Rosales, Yaya Sidibé

Mig.: Adri Díaz, Alberto Padilla

Dav.: Pau Salvans, Adri Rivas
TERRASSA
20 + 1
Jordi LópezPort.: Marcos Pérez (Costa Brava)

Def.: John Neeskens (Lleida Esportiu), Konstantinos Lampsias* (Panionios), Fran González (Real Kashmir FC), Jaouad Erraji (Formentera)

Mig.: Jordi Cano (Huesca B), David Jiménez (Europa), Óscar Vacas (Júpiter), Albert Vivancos ‘Vivi’ (Real Unión), Babanzila Meshat (París FC)

Dav.: Nick Spartalis (Thyella Rafinbas), Pablo Servetti (Cerdanyola), Adri González* (cedit Mallorca B)
Juanvi Canales (torna Espanyol B), Castillo i Josu (Sant Andreu), Pau Albelda (Rubí), Ramon Marimon (Prat), Joel Priego (Manresa), Bruno Lorente i Marc Vicente (Cerdanyola), Martí Soler (Valencia Mestalla), Mamau Jabbie (Toledo), Akito Mukai (Mérida), Alberto Fernández (Tudelano), Marc Muñoz (Montañesa), José Enrique Carrasco (Sabadell B), Sanku Jabbie (San Cristóbal), Konstantinos Lampsias (Panathinaikos B), Adri González (torna Mallorca B)Port.: Ortega, Marc Vila (fitxa B)

Def.: Víctor Morales, Emilio Lucas Viña, Diego Garzón

Mig.: Álex Fernández, Adri Lledó, Sergi Serrano (Andorra després de cessió)

Dav.: Carlos Martínez, Aythami