Mercat 2a RFEF 2022-2023

2a RFEF 2022-2023

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 17 setembre 2022

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que es publiquen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats als equips adscrits a la FCF

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN/AMB CONTRACTE
BADALONA FUTUR
(antic Costa Brava)
22
Oriol AlsinaPort.: Álex Sánchez (Badalona), Isaac Becerra (Cerdanyola)

Def.: Xavi Molina i Cristian Márquez (Badalona), Dani Hernández (Navalcarnero), David Crespo (Llarena), Matías Ayala (cedit Argentinos Júniors), Roger Barnils (CD Ibiza IP), Dani Merchán (cedit Espanyol B)

Mig.: Juan Antonio Segura (Marbella), Albert Torras (Calahorra), Mate Enríquez (cedit Girona B), Óscar Coll (Leganés B), Facundo García (Sabadell/ Leganés), Adrià García (Damm)

Dav.: Toni Larrosa (Badalona), Édgar Hernández i Fran Carbia (Nàstic), Juan Fernández (Real Murcia), Carlos ‘Peque’ Polo (Barça Atlètic)
BAIXES DEL DESAPAREGUT COSTA BRAVA

Marcos Pérez (Terrassa), Ale Galindo (Real Murcia), Sebas Coris (Olot), Aleix Roig (Vilassar Mar), Julen Monreal (SD Logroñés), Joan Puig (Espanyol B), Fran Varela (Alcoyano), Marc Manchón (Teruel), Antonio Romero (Linense), Joan Campins (UD Logroñés), Manel Royo (Almere City), Álvaro García (Laredo), Yuhao Zhang (Racing Rioja), Ilyas Chaira (torna Girona B/San Fernando), Varo García (San Cristóbal), Pere Martínez i Álex López (Cornellà), Sergio Gil (Calahorra), Bruno Perone (Cerdanyola), Dani Pérez, Boris Garrós, Ahmed Al-Fraidi, Toni Gamell, Adrià Garcia
Port.: –

Def.: Juan Forlín

Mig.: –

Dav.: Andreu Guiu
CERDANYOLA
25

(JUGA AL GRUP 5)
Toni CarrilloPort.: Sergio Fernández (Europa), Izán Celda (Damm)

Def.: Sergi Barjuan (Juvenil), Bruno Lorente i Marc Vicente (Terrassa), Alin Serban (Cornellà Juv.), Guille Torres (Compostela), Antonio Bioque (Vilafranca), Bruno Perone (Costa Brava), Dani Reina (Europa)

Mig.: Enric Bernat (Ascó), Juanan Gallego (L’Hospitalet), Adam Cherradi (cedit Cornellà Juv.), Noel Carbonell (Ebro), Pedro Astray (Zamora)

Dav.: Adrià López Padillo (Rubí), Max Marcet (Penya Deportiva), Dani Ruiz i Oscar Gonpi (Vilassar Mar), Kuku (Prat), Moha Chabboura (Melilla), Yann Eimar Jr. (cediit Talavera)
Rubén Giménez i Uri Escabrós (Castelldefels), Marcel Serramitja (retirat), Aschalew Sanmartín (torna Cornellà), Carlos Cano i Pitu Plazuelo (Vilassar Mar), Víctor Aliaga (Europa), Albert López (L’Hospitalet), Juan Sosa i Juan Carlos Oliver (FE Grama), Elhadji (Prat), Albert Ruiz (Vilafranca), Dan Coll (Tona), Santi Varese (Peralada), Hugo Ramírez (Montañesa), Álex Lázaro i Kevin Alarcón (San Cristóbal), Pablo Servetti (Terrassa), Isaac Becerra (Badalona Futur), Ángel Pomar (cedit Sant Cugat)Port.: –

Def.: Dani Martí

Mig.: –

Dav.: Nils Puchades, Alejandro Cande
ESPANYOL B
25 + 1
Luis BlancoPort.: Iker Venteo i Lisardo Antequera (Juvenil)

Def.: Joan Puig (Costa Brava), Roman Tugarinov (torna Telstar)

Mig.: Miguel Carvalho (amb fitxa del Juvenil), Bakari Cissé (cedit Etoiles du Monde)

Dav.: Luca Warrick i Armand Vallés (Juvenil), Juan Camilo Becerra (torna Nàstic), Kenneth Soler (Real Madrid Castilla)
Álvaro García (cedit UD Ibiza), Aleix Grabulosa (Sporting B), Marc Grau (Formentera), Isaac Obeng (cedit Unionistas), Adrián Salguero (CD Ibiza IP), Juanvi Canales (Cornellà), Julián Mahicas (Numancia), Jofre Carreras (cedit Mirandés), Josemi Raigal (La Nucía), Iker Piedra i Martí Riera (Girona B), Dani Merchán (cedit Badalona Futur), Max Svensson i Marc Lachèvre (cedits Deportivo), Erik Salguero, Roger Garcia, Marcel Lizak, Adri MirandaPort.: Ángel Fortuño

Def.: Wassim Keddari ‘Simo’, Javi Lancho, Alejandro Pérez, Rubén Sánchez, Lluís Recasens, Aleix Gorjón

Mig.: Roger Martínez, Antoniu Roca, Dani Villahermosa, Carlos Mangada, Raúl Dacosta, Gori Gracia

Dav.: Nabil Touaizi, Óscar Romero, Abde Damar (segueix cedit Atlético B)
LLEIDA ESPORTIU
21 + 2
Pere Martí
(Villarreal C)
Port.: Iñaki Álvarez (Penya Deportiva)

Def.: Óscar Rubio (Sabadell)

Mig.: Loris Mettler ‘Lolo’ (Etoile Carouge), Quadri Liameed (Villarreal C, fitxa del B), Juan Agüero (San Fernando)

Dav.: Thiaguinho Araujo (Ponte Preta, fitxa del B), Manuel Vázquez ‘Chuli’ (Hércules), Joni d’Oliveira (Stade Lausanne), Álex Yepes (Almería juv.), Javier Comeras (Villarreal B)
John Neeskens (Terrassa), Joel Febas (At. Levante), Yasser El Arbaoui (UCAM Murcia), Moha Keita i Joanet López (Sabadell), Sergi Brunet (Pozoblanco), Fall (At. Lleida), Lamin Juwara (cedit Gernika), Adrià Collet i Dani Toribio (FC Santa Coloma), Alejandro Pereira (Depor Fabril), Figo (at. Alpicat), Andrew Mesourouni, Deivid AndreasPort.: Ramon Vila

Def.:
Roger Figueras, Arnau Gaixas, Rubén Molina ‘Nani’, Adrià Pladevall

Mig.:
David López, Toni Vicente, Alex Mejía, Joan Monterde

Dav.:
Adrià de Mesa, Denys Svitiukha, Danylo Honcharuk, Alpha Bakayoko
MANRESA
24 + 2
Ferran CostaPort.: Héctor Hurtado (Sant Andreu Juv.), Arnau Manzano (Juvenil, fitxa filial)

Def.: Paco Benítez (Cartaya), Ian Luca (Tudelano)

Mig.: David Acedo (Vilafranca), Aschalew Sanmartín (cedit Cornellà)

Dav.: Adrià Casanova (Peralada), Jaume Pascual (Badalona), Joel Priego (Terrassa), Khalid Noureddine (Granada, fitxa filial)
De Sande i Nil Pradas (cedits Tona), Biel Rodríguez Arnaus (cedit Vic), Nil Garrido (Pobla Mafumet), Víctor Rodríguez (Vilafranca), Aleix Díaz (cedit Vilafranca)Port.: Òscar Pulido

Def.: Moha Djitté, Salva Torreño, Pelegrín, Àlex Iglesias, Joan Castanyer, Toni Sureda

Mig.: Pau Darbra, Marc Cuello, Uri Pérez, Gerard Putxi, Marc Martínez, Àlex Sánchez

Dav.: Javi López, Noah Baffoe, Biel Rodríguez Pérez
OLOT
23
Javier ‘Manix’ MandiolaPort.: Arnau Fàbrega (Las Palmas At.)

Def.: Gonzalo Pereira (Penya Deportiva)

Mig.: Albert Orriols ‘Urri’ (Figueres), Guillem Terma (Juvenil), Sebas Coris (Costa Brava). Marc Castells (Castellón)

Dav.: Manel Busquets (Sant Andreu), Ferran Brugué (Badalona), Arnau Forés (Juvenil), Ernest Forgas (Talavera), Saidou Bah i Josep Cerdà (Barça Juv.)
Kilian Villaverde (Europa), Xavi Ferron (Figueres), Sergi Arranz (Sant Andreu), Moha Abouhafs (Peralada), Gerard Batalla (Badalona), Entic Vallès (Tona), Albert Torra, Ferri LópezPort.: Albert Batalla

Def.: Carles Mas, Albert Blázquez, David Bigas, Èric Callís, Uri Ayala, Aimar Moratalla

Mig.: Ot Serrano, Eloi Amagat, Éric Vilanova

Dav.: Jordi Xumetra
PRAT
23
Pedro DóleraPort.: Aitor Mujica (Peralada)

Def.: Ramon Marimon (Terrassa), Valentín Merchán (Badalona), Guillem Corominas (Europa), Sergi Benítez (Girona B)

Mig.: Uri González (Europa), Dani Molina (Pobla Mafumet), Álex Pla (Badalona)

Dav.: Elhadji (Cerdanyola), Pablo Ufano (Hércules B), Albert Martí (Europa), Miguel Fernández (Badalona), Jordan Gutiérrez (Manchego), Bakary (Gimn. Manresa)
Genís Blasco i Carlos Guzmán (Sant Andreu), Roger Escoruela (Formentera), Miki Puerto (Vilafranca), Lucas Pariente (Oviedo Vetusta), Yeray Sabariego (San Cristóbal), Guillem Naranjo (RZ Deportivo Aragón), Gerard Font (Pobla Mafumet), Joan Grasa (Motril), Steve Aldo One (L’Hospitalet), David Batanero (Montijo), Kuku (Cerdanyola), Xavi Civil, Dani Gutiérrez, GuidoPort.: Craviotto

Def.: Javi Martos, Héctor Rodríguez, Pau Rosales, Yaya Sidibé

Mig.: Adri Díaz, Alberto Padilla

Dav.: Pau Salvans, Adri Rivas
TERRASSA
22 + 1
Jordi LópezPort.: Marcos Pérez (Costa Brava)

Def.: John Neeskens (Lleida Esportiu), Konstantinos Lampsias (Panionios), Fran González (Real Kashmir FC), Jaouad Erraji (Formentera)

Mig.: Jordi Cano (Huesca B), David Jiménez (Europa), Óscar Vacas (Júpiter), Albert Vivancos ‘Vivi’ (Real Unión), Babanzila Meshat (París FC)

Dav.: Nick Spartalis (Thyella Rafinbas), Pablo Servetti (Cerdanyola), Adri González (cedit Mallorca)
Juanvi Canales (torna Espanyol B), Castillo i Josu (Sant Andreu), Pau Albelda (Rubí), Ramon Marimon (Prat), Joel Priego (Manresa), Bruno Lorente i Marc Vicente (Cerdanyola), Martí Soler (Valencia Mestalla), Mamau Jabbie (Toledo), Akito Mukai (Mérida), Alberto Fernández (Tudelano), Marc Muñoz (Montañesa), José Enrique Carrasco (Sabadell B), Sanku Jabbie (San Cristóbal)Port.: Ortega, Marc Vila (fitxa B)

Def.: Víctor Morales, Emilio Lucas Viña, Diego Garzón

Mig.: Álex Fernández, Adri Lledó, Sergi Serrano (Andorra després de cessió)

Dav.: Carlos Martínez, Aythami