Mercat Primera Catalana 3 22-23

PRIMERA CATALANA GRUP 3 2022-2023

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 25 novembre 2022


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració.

EN NEGRETA, moviments un cop començada la temporada

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN
ASCÓ
25
Jordi López ‘Mena’
(sense equip)
Port.: David Rojas (Tortosa), Alejo Agüera (Ceuta)

Def.: Arnau Cervelló (Atlètics Móra la Nova), Albert Roca (El Catllar), Emmanuel Arkoh (sense equip, exGirona Juv.), Enric Cubells (Reddis), Josep Montoya (Batea), Arturo Silvestre (Torre Levante), Kaiky Batista (Red Bull Bragantino), Facundo García (torna al club)

Mig.: Juan Sánchez (Parquesol), Joel Fernández (Hércules Juv.), Amine Zaidi (Móra d’Ebre Futsal), Moha Sidibé (Villacañas)

Dav.: Gerard Roigé (Atlètics Móra la Nova), Cesc Martínez* (Valls), Cristian Panadero (Ampolla), Nelson Guzmán (Prat Juv.), Nacho Pastor (Fuenlabrada Juv.), Keonwoo Kim ‘Konu’ (Rapitenca)
Alberto Rabassó i Xavier Samper (Valls), Gerard Badia (Aldeana), Alejandro Verdejo, Albert Miravent i Marcel Meseguer (Reus FC Reddis), Enric Bernat (Cerdanyola), Maxi Rosales (Figueres), Enric Puiggròs (Mollerussa), Aleix Cuenca i Cesc Martínez (Rapitenca), Nil Coch (Oyonesa), Baaqi Ganiyu (Tarancón), Aarón Álvarez, Ion Perelló

Josep Maria Ferré ‘Coco’
(entrenador, destituït després de la jornada 8)
Port.: –

Def.: Éric Roda, Sergio Cáliz, Éric Jerez

Mig.: Ferran Meseguer, Marc Blanch

Dav.: Jani Roca
AT. SANT JUST
24
Joan Romero
(Rubí)
Port.: Álex Túnez (sense equip, ex FE Grama)

Def.: Dani Santiago (Júpiter), Diop (Badalona Juv.), Víctor Tablero (Unificació Bellvitge), Álex Arellano (Sabadell Juv.), Xavi López (Cerdanyola B)

Mig.: Álvaro García (Europa B), Aniol Rabanal (Sant Ildefons), Vicenç Valentín (Sabadell B), Héctor Fernández (procedència desconeguda)

Dav.: Alejandro Avilés (Sant Ildefons), Yeray Garrido (Sabadell B)
Iker Camacho i David Picón (Rubí), Gerard Pedrol (Castelldefels), Daniel Palomeque (FE Grama), Sergio Morgado (Molins de Rei), Fidi Bernabéu (Sarrià), Álex Palaus (retirat, analista FC Al-Ain), Jaime Maíllo, Mouctar Sow, Pep Llorens, Jacob MuatxipangaPort.: Guillermo Crespo

Def.: Albert Montes, Nacho Palacios, Pau Mateo

Mig.: Guille, Álex Cebrián, Pau Cassasa, Juan Pablo ‘Dufi’, Taiju Watanabe

Dav.: Jan González, Arnau Ruiz ‘Rupi’, Eloy Pozuelo
CAMBRILS UNIÓ
23
Jesús Benito
(carnet reglamentari, Juan Manuel Jurado)
Port.: Àlex Ruiz (Pobla Mafumet B)

Def.: Aleix Llobet, Álvaro Ortal i Alexis Chiribao ‘Cholo’ (Reus FC Reddis), Camilo González (El Catllar), Pol Fernández (Nàstic Juv.), Aniceto Bibang (Valls)

Mig.: Iván Martínez (Tortosa), Jonathan Luna (El Catllar)

Dav.: Joel Marigot (Tortosa), Adrià Morales (Riudoms)
Pol Benito (Reus FC Reddis), Roger Carrió (Riudoms), Antonio Domínguez (Canonja), Carles PalauPort.: Édgar Serrano

Def.: Marcelo David Agüero, Roger Cunyat, Ikaro Alexandre

Mig.: Sergi Rubio, Ángel Menacho, Pau Prados, Deivid Santos

Dav.: Marc Benito, Miki Torondel, Ramon Lladó
CAN VIDALET
23
César del PozoPort.: Joan Altés* (Archena), Uri Llavería (Sant Ildefons)

Def.: Víctor Rodríguez Jiménez (Martinenc), Jandro Megía (sense equip)

Mig.: Pau Celma ‘Michu’ (Sants), Jacobo Munárriz (Mollet), Riku (Almeda), Pau Escobar (Cornellà Juv.)

Dav.: Roger Valenzuela (Sant Andreu Juv.), Sani Bello (Vista Alegre), Enric Vega (Sabadell Nord)
Aleix Soler (Horta), Khalid Bouadid (Mataró), Víctor Rodríguez García (Viladecans), Aidan García, Dani Ramírez i Juan Carlos Rivera (Igualada), Mario Hervías (Guineueta), Iker Almena (Girona Juv.), Marc Marbà (Rubí), Joan Altés (Levante Las Planas), Ousmane Kane, Ferran Polo, Oriol Fàbregas, Javi Pérez, Alex MakaayPort.: Iván Casado

Def.: Marc Sabaté, Domi García, Albert Vázquez, Michel Owono, Adri Guillén, Marc Fernández

Mig.: Pol Reñé, Carlos González, Marc Bru, Edu José Julián

Dav.: Raúl Capi, Dani Rodri
EL CATLLAR
23
Álex GonzálezPort.: Dídac Prous (Juvenil)

Def.: Pau Eguiluz (Vila-seca), Pedro Jiménez (Borges Blanques)

Mig.: Hugo Sánchez (Gavà), Arnau Ramírez (Nàstic Juv.), Marcos San José (Flix)

Dav.: Ramon Miranda (Valls), Amir González (Vilanova)
Albert Roca (Ascó), Camilo González i Jonathan Luna (Cambrils Unió), Fran Marín (Calafell), Éric Nin (Vendrell), Arnau CuencaPort.: Gonzo

Def.: Arnau Ollé, Marc Tarragón, Pablo Zamora, Lucas Ribeiro, Joan Canaldas, Raúl González

Mig.: Erik Barroso, Juan Vizcaíno, Ian Arqués

Dav.: Jordi Prades, Rafa Ribeiro, Albert Rull, Óscar Pérez, Sergio Rodríguez, Franco de Marco, Bilal el Bakkali ‘Bili’
EUROPA B
23
Jonathan Ruiz
(futbol base femení Espanyol)
Port.: Pol Cordero (Júpiter), Martí Gilboy (Sabadell Juv.), Pol Soler (L’Hospitalet Juv.)

Def.: Santi Boriko (Juvenil)

Mig.: Sicu Camara (Sabadell Juv.), Mazen (Huracán Juv.), Pablo Lajeunesse (Málaga City), Xavier Cabezas (sense equip, ex At. Vilafranca)

Dav.: Buba Juwara (Mataró), Álvaro Cucurull (Sant Ignasi), Marcel Samsó (Juvenil)
León Rodríguez (Horta), Álvaro García (At. Sant Just), Xavi Lao (Granollers), Guillem Viñas (Sants), Ebrima Camara ‘Bolasie’ (Tàrrega), Pau RuizPort.: –

Def.: Shinnosuke Kawaguchi ‘Shinn’, Manel Lozano, Pol Morlans, Pol Aldabó, Dani Gonzálvez

Mig.: Víctor Vilajosana, Marcel Gavarró, Kengo, Sergi Hernández

Dav.: Michael Makuemino, Jandro, Gabi
MARTORELL
23
Javi CuestaPort.: Marcos Hurtado (Sant Ildefons)

Def.: Víctor García (Gavà), Izan Espinosa (Martinenc), Roger Peña (Vilanova), Gerard Gómez (Manresa Juv.), Oliver Cemeli (Vista Alegre), Aymane Ghaout (Mollet)

Mig.: Albert Garrido i Marc Torres (Solsona)

Dav.: Kanta Maeda (San Juan At. Montcada)
Christian Alarcón (Mataró), David Olid (Les Franqueses), Jesús Peñarrubia (Pirinaica), Óscar Peña (Júpiter), Martí Rafanell (Sabadell B), Xavi Marco (Vilanova), Álex Torres (Caldes), Éric ArévaloPort.: Toni Domínguez, Souleiman Touray

Def.: Carles Caballería, Marc Carbonell, Enric Soriano, Bernat Sansano

Mig.: Ross Willox, Martí Ramos, Éric Arévalo*, Pau Nández, Xavi Torres, Alfredo Trejo

Dav.: Xavi Marco*, Pol Francitorra, Éric Iglesias
MOLINS DE REI
24
Eloy MartínezPort.: Calle (Juvenil), Samu Chito (Gavà)

Def.: Aaron García (Horta), Pau Méndez (L’Hospitalet Juv.), Quim Gobern (Molletense)

Mig.: Carlos Riera (Atlètic Junior), Lluís Gosa (Sant Ildefons)

Dav.: Català (Juvenil), Sergio Morgado (At. Sant Just), Aleix Fernández (Lloreda)
Carles Capella (retirat), Josele Avellaneda (Sitges), Jordi Sánchez, Ferran de Palol, Jaume Monje, Joan ServerPort.: Arnau Montaño

Def.: Marc Méndez, Oleguer Pujol, Marc Arroyo, Mario Ramos

Mig.: Hugo Ruiz, Eitan, Dani García, Rafa, Adri, Sergi Venegas

Dav.: Josele Avellaneda*, Maíllo, Dani Hernández, Osorio
PRAT B
22
Miguel MotosoPort.: Pablo Romero (Horta)

Def.: David Monfort (Marianao Poblet), Dai (Universidad de Japón), Román Alegre (Calamocha)

Mig.: Joel Sánchez (Gavà), Rubén Gutiérrez (Santboià), Pol Moles (Damm)

Dav.: Galderic Hugué (Santboià), Aleix Díaz (FE Grama)
Álex Carrillo (Marianao Poblet), Aleix Chaparro (Espluguenc), Koosh Bariggi (Guineueta)Port.: Yarik Toporkov

Def.: Oriol Cruz, Dani García, Adrián Prieto ‘Perico’, Aleix Manel, Tomàs Peñalba

Mig.: Yusef Lasgaa, Tomás Cobo, David Jiménez

Dav.: Rubén Samaniego, Luis Gómez, Alejandro Pino, Álex Parrilla
REUS FC REDDIS
24
Marc CarrascoPort.: Alejandro Verdejo (Ascó)

Def.: Dani Argilaga (Sant Andreu), Raúl Melo (Juvenil), Víctor Miranda (Vilanova), Enric Canals (Nàstic Juv.)

Mig.: Hugo Moreno i Maikel Jiménez (Juvenil), Albert Miravent i Marcel Meseguer (Ascó), Modest Notario (Binéfar), Éric de las Heras Izquierdo (sense equip, ex Pandurii)

Dav.: Sergi Moreno (Castelldefels), Pol Benito (Cambrils Unió)
Aleix Llobet, Alexis Chiribao ‘Cholo’ i Álvaro Ortal (Cambrils Unio), Enric Cubells (Ascó), Pepo González, Jorge Granado, Mohamed el Ouahabi i Marc Blasi (Vila-seca), Unai Borrero (Pobla Mafumet B), Raúl García, Òscar MorellPort.: Àlex Ródenas, Eudald Brull

Def.: Álex Fernández, Jordi Estivill

Mig.: Uri Benito, Nico Díaz, Xavi Jaime

Dav.: Josep Ramon Sardà, Érik González, Adrià Suárez, Adri Jiménez
SANTBOIÀ
20
Raül de Amo (segon)Port.: Adrián Valle (Castelldefels), Teo Guillén (FAF L’Hospitalet)

Def.: Sergi Gómez (Europa Juv.), Álvaro Riera (Pirinaica)

Mig.: Álvaro García (Sant Ildefons), Arnau Campos (Unificació Bellvitge), Joan Álvarez (At. Prat Delta), Albert Villegas (Rubí), Iker Batista (Sant Andreu Juv.), Iker Oltra (Girona Juv.)

Dav.: Adri Biboum (Santfeliuenc B), Marc Pelaz (FE Grama Juv.), Miguel Pérez* (Sant Andreu Juv.), Ferran Esteve (Gavà)
Álex Peláez (Marianao Poblet), Biel Blanco (Horta), Ferri Vega (Viladecans), Dani Martínez (Marianao Poblet), Pau López (Gavà), Galderic Hugué i Rubén Gutiérrez (Prat B), Adri Felius (Espluguenc), Karim Al-Qarut (Rubí), Àlex Bañó (Ponferradina B), Miguel PérezPort.: –

Def.: Marcos Guerrero, David Adán, Álex Peñas

Mig.: Robert Ferrer

Dav.: Serigne Saliou, Adri Toro, Guille Marín
SANTFELIUENC
21
Andrés GonzálezPort.: Álex Romero (Castelldefels), Xavi Mañes (Vilafranca), Gerard Guitart (Rubí)

Def.: Albert Sánchez ‘Bertus’ (Vista Alegre), Christian Rodríguez i Carles Servan (Santfeliuenc B), Sergi Boira (Varea)

Mig.: Jonathan Collado (Vilafranca), Jon Luna (Gornal), Jaume Aparicio (Vista Alegre), César Valero (Sant Rafel), Andreu Martí (Santfeliuenc B)

Dav.: David Romo (Vilafranca), Marc Guliàs (Barbastro)
Jonathan Linares (torna FE Grama), Vitalie Pentelei (torna L’Hospitalet), Marcos Olmo (FE Grama), Carlos Martínez, Pedro Bravo i Juanlu Estévez (Martinenc), Mario Victorio (Sant Cugat), Xavi Mallol (Igualada), Joserra, Víctor Cócera, Christian Fabra, Juan Quiles, Aitor Sánchez, Albert Alegre, Joan InésPort.: –

Def.: Jaume Durán, Adri García

Mig.: Kevin Sánchez, Joan Inés*

Dav.: Joan Gibert, Edu Naranjo, Dani Maldonado ‘Maldo’, Kilian Honorato
SARRIÀ
23
José Andrés Vargas
(Valldoreix)
Port.: –

Def.: Fidi Bernabéu (At. Sant Just), Guillem Viñas (Europa B)

Mig.: –

Dav.: Junior (Montañesa)
Port.: Adrià Mir, Alex Pascual

Def.: Carlos Val, Marc Moya, Víctor Pérez, Vergés, Pueyo, Lluís Viñas

Mig.: Parra, Víctor Lacambra, Xavi Falcón, Pablo Beguer, Domènech, Martí Pesquer, Xavier Vargas

Dav.: Joel Mateos, Olaechea, Pemán, Sumarroca, Rodrigo Vranken
VALLS
24
Manel CazorlaPort.: José Luis Ruiz (Tortosa), Héctor (Base 2012 Pallaresos)

Def.: Aniceto Bibang* (Amposta), Xavier Samper (Ascó), Álex González (La Floresta Juv.), Garzón (L’Albi)

Mig.: Joel Coch (Castelldefels), Hugo Gómez (Morell), Sergi Palau (Vila-seca)

Dav.: Aumatell (Montañesa), Aitor Serrano (Castelldefels), Marc Rodríguez ‘Ronie’ (EF Valls Juv.)
Albert Alfonso (Vilanova), Ramon Miranda (El Catllar), Joan Domingo (At. Lleida), Cesc Martínez (Ascó), Guillem Martínez (Rapitenca), Joan Nin (L’Arboç), Aniceto Bibang (Cambrils Unió), Marc GuaschPort.: –

Def.: Èric Martí, Arnau Miró, Riki de Antonio, Óscar Torre, Gerard Batista

Mig.: Sergio Giralte, Sergi Gómez, Kako, Ezequiel, Xavi Fabra

Dav.: Albert Plana, Xavi Toldrà, Riki Nogueira
VILADECANS
21
Alberto TrigueroPort.: –

Def.: Víctor Rodríguez García (Can Vidalet)

Mig.: Gerard Ortiz ‘Totti’ (Vilanova), Biel Vallverdú (Gimn. Manresa), Yerai Duro (Cornellà Juv. B)

Dav.: Ferri Vega (Santboià)
Favio Osorio (Montañesa), Ismael Cabello, Sergio Preciado i Xavi Galán (Terlenka), Marc Casares (Sant Cugat)Port.: Javi Martínez, Adri Sánchez

Def.: Albert Lara, Marc Martínez, Javi Gallardo, Eloy Pizarro, Adri Espinosa

Mig.: Albert Gurrea, David Cepeda, Javi Santolalla, Biel Fornés, Sergi Cabré, Álex Castilla

Dav.: Joan Vázquez, Érik Pérez, Víctor García
VILANOVA
24
Xavier Vilagut
(Cubelles)
Port.: Albert Alfonso (Valls), Héctor Fernández (Juvenil)

Def.: Javi Boza (Gavà), Dani Gutiérrez (Cerdanyola Juv.), Ivan Torres (At. Vilanova), Arlès Gordillo (Juvenil), Javier Arenas (Dro Alto Garda), Álex Campuzano (Praviano)

Mig.: Álex Frutos (Sitges), Víctor Fernández (At. Vilafranca), Roger Gorrea (Rubí), Hugo del Chicca (cedit L’Hospitalet), El Khayati (At. Prat Delta)

Dav.: Jean Marco Mormeneo (Sitges), Marc López (Juvenil), Carlos Contreras (Penya Jove), Luis Pozzo (Sant Ildefons), Xavi Marco (Martorell)
Édgar Doblas, Alejandro Pascua i David Gómez (Sitges), Éric González (San Mauro), Roger Peña (Martorell), Gerard Ortiz ‘Totti’ (Viladecans), Víctor Miranda (Reus FC Reddis), Amir González (El Catllar), Dani Antolínez (L’Arboç), Alex Iloie (Cubelles), Carlos Sancho i Jordi Sancho (Cunit), Mario Méndez i Toni Escribano (Cariñena), Alexander Pacheco, Luca Zarse, Tomás TeruelPort.: –

Def.: Àlex Saldaña, Aleix Semur

Mig.: Jair Fernández, Oriol Codina, Matty Clewley

Dav.: Xavi Fernández