Mercat 2a RFEF 2024-2025

2a RFEF 2024-2025

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 21 juny 2024

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que es publiquen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats als equips adscrits a la FCF

CLUBTÈCNICALTESBAIXESSEGUEIXEN/AMB CONTRACTE
BADALONA FUTUR
0
Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
Marc Vargas i Jaume Piñol (tornen Sabadell), Juan Antonio Segura (torna UCAM Murcia), Jaume Pascual (At. Balears), Chema Moreno (Olot), Sergio Cortés i Peque Polo (Sabadell)Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
CORNELLÀ
9
Genís Sampietro
(Badalona Juv.)
Port.: Damià Ferrando (torna Vilafranca)

Def.: David Pons (torna Manresa), Dani Rubio (torna Vilafranca), Iván Ortega (torna Montañesa)

Mig.: Adam Cherradi (torna Cerdanyola), Izan González (torna L’Escala)

Dav.: Carles Garrido (torna Girona B)
Li Hao (torna At. Madrid B), Eudald Vergés (Unionistas), Robert Simón (Terrassa), Andreu Hernández, Yari Meykher, José Mas, Kike Ríos, Toni Arranz, Antonio Caballero, Armando Ortiz, Teddy, Canario, Clau MendesPort.: Rubén Miño

Def.: Marc Vilaplana

Mig.: –

Dav.: –
ESPANYOL B
13
Port.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
Pau Casadesús (torna Andorra), Bashiru Mohammed (torna Talavera), Alejandro Pérez, Gorjón, Gori Gracia, Nabil Touaizi, Dani Rueda ‘Nene’Port.: Iker Venteo

Def.: Marc Jurado, Ian Forns, Ángel Gómez, Joan Puig

Mig.: Javier Hernández, Roger Martínez, Miguel Carvalho

Dav.: Kenneth Soler, Sergio Rivarés, Omar Sadik, Gastón Valles, Nene
EUROPA
8
Aday Benítez
(L’Escala)
Port.: –

Def.: Roger Escoruela (Compostela)

Mig.: –

Dav.: Èric Pimentel ‘Pime’ (L’Escala), Jordi Cano (Terrassa)
Pau Torres (torna At. Lleida), Javi Eslava (Mérida), Guillem Castell (At. Balears), Mario Domingo (Lleida CF), Joel Ruiz (Júpiter Leonés), Víctor AliagaPort.: –

Def.: Sergi Pastells, Álex Cano

Mig.: Noel Carbonell, Àlex Pla

Dav.: Albert Martí
LLEIDA CF
(antic Lleida Esportiu)
12
Marc García
(Alzira)
Port.: –

Def.: Yeray Izquierdo (Manresa), José Solbes (Alzira), Marc Fuentes (Penya Deportiva), Mario Domingo (Europa), Miguel Operé (RZ Deportivo Aragón)

Mig.: –

Dav.: Fran Pérez (Ursaria), Unai García (UD Logroñés)
Ton Ripoll (Sabadell), Sergio Montero (Intercity), Mate Enríquez, Javi Robles, Roger Figueras, Pol Muñoz, Jon Bakero, Leo Rossi, Juan Camilo Becerra, Joao VigarioPort.: Iñaki Alvarez

Def.: Neyder Lozano, Òscar Rubio, Joan Campins

Mig.: Quadri Liameed

Dav.: –
OLOT
14
Pedro DóleraPort.: Pol Ballesté (Torrent)

Def.: Robert Costa (Alzira)

Mig.: David López (La Nucía)

Dav.: Pau Salvans (Terrassa), Chema Moreno (Badalona Futur)
Albert Blázquez (retirat), Marco Gil (torna Girona B), Éric Mourín (Sant Andreu), Albert Orriols ‘Urri’ (Sabadell), Bruno Perone (San Cristóbal), Albert Batalla, Pablo UfanoPort.: –

Def.: Roger Barnils, Uri Ayala

Mig.: Pedro del Campo, Uri González, Pau Juvanteny ‘Juvi’, Jordi Manzano, Guillem Terma

Dav.: Marc Mas, Arnau Forés
SABADELL
10
David Català
(NK Istra)
Port.: Carles Segura (torna L’Hospitalet)

Def.: Diego Cámara (Intercity), Pau Fernández (Juvenil), Marc Vargas (torna Badalona Futur)

Mig.: Javi Morcillo (Juvenil), Jaume Piñol (torna Badalona Futur), Albert Orriols ‘Urri’ (Olot)

Dav.: Sergio Cortés i Peque Polo (Badalona Futur), Ton Ripoll (Lleida Esportiu)
Abde Damar (torna UD Ibiza), David Soto i Jesús Fernández (tornen Ponferradina), Carles Salvador (torna Castellón), Marcos Baselga (torna Zaragoza), Sander Ballero (Betis Deportivo), Raúl Baena, Manel Martínez, Jon Ander Amelibia, Adrián Ortolá, Toni Herrero, Jordi Calavera, Nando García, Vladyslav Kopotun, Pau Resta, Marc DomènechPort.: –

Def.: –

Mig.: –

Dav.: –
SANT ANDREU
18
Xavi MolistPort.: Éric Mourín (Olot)

Def.: Guille Torres (Cerdanyola), Lucas Viña (Terrassa)

Mig.: –

Dav.: Martí Alonso (torna Montañesa), Max Marcet (Cerdanyola)
Nil Torreguitart (torna L’Hospitalet), Alexis García (UCAM Murcia), Sergi Benítez, Jaime González, Genís Blasco, Luis MartínezPort.: –

Def.: Jordi Méndez, Antonio Pelegrín, Sergio Castillo ‘Casti’, Sergi Vives

Mig.: Albertito García, Carlos Guzmán, Juanan Gallego, Iker García, Pau Darbra

Dav.: Sergi Serrano, Josu Rodríguez, Toni Paredes, Ernest Forgas
TERRASSA
21
Chus TrujilloPort.: Iván Biarge (Barbastro)

Def.: Gylermo Siereveld (ADO Den Haag), Álex Iglesias (Manresa), Víctor Sanchís (Teruel)

Mig.: Lautaro Pául Montani (Deportivo Armenio), Josu Gallastegi (Gernika), Martí Soler (Manresa), Giannis Oikonomidis ‘Oiko’ (Ionikos)

Dav.: Rafa Poveda (Illescas), Quinten Van den Herrik (Telstar Velsen), Robert Simón (Cornellà), Pol Sánchez (torna Fund. Grama)

Jorginho Soares (torna Telstar Velsen), Dani Cervera (torna Alcorcón B), Pau Salvans (Olot), Jordi Cano (Europa), Lucas Viña (Sant Andreu), Aitor Mújica, Babanzila Meshat, Carlos Badal, Joel Toledo, Àlex Fernández, Jaouad Erraji, John Neeskens, Adri Lledó
Port.: Marcos Pérez

Def.: Diego Garzón, Jordi Palacios, Víctor Morales

Mig.: Samu Casáis, Jofre Cherta

Dav.: Aythami Perera, Sergio Buenacasa, Gil Muntadas