logo

Mercat Segona B

Publicat per: Admin FBC 3 de juny de 2019


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats dels equips catalans.

EN NEGRETA, novetats durant la temporada

SEGONA B GRUP 3 2019-2020

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 4 febrer 2020

CLUB ENTRENADOR ALTES BAIXES SEGUEIXEN
ANDORRA

Gabri García

Martos (Charleroi), Diego Huesca (Valencia Juv.), Raúl Feher (Lleida Esportiu B), Miquel Palanca* (Nàstic), Iker Goujón (Reus B Cambrils), Bañuz (Alcoyano), Miguel Loureiro (Córdoba), Álex Pachón* (Peralada/Girona), Moussa Sidibe i Adri Lledó (Llagostera), Michael Gafoor (Omonia Nicosia), Rai (Celta B), Jilmar (Melilla), Víctor Casadesús (Alcorcón), Aimey Pinga (Sion), Carlos Martínez (Hércules), Andrés Garcia (Mirandés), Ferran Tacón (torna Horta)

Aláez i Álex Martínez (FC Santa Coloma), Marc Ferré (Engordany), Kiki i Betriu (Inter Escaldes), Ferran Tacón* (Horta), Cervós (Colorado Springs Switchbacks), Álex Pachón (Girona/Prat), Cucu (Igualada), Víctor Silverio, Marc Pujol, Rui Beja, Jantus, Emili García, Claudi Bové, Álex Sánchez, Oriol Dot, Miquel Palanca

Nico Ratti; Adri Vilanova, Fede Bessone, Cervós*, Oriol Dot*; Rubén Bover, Martí Riverola, Ludo, Álex Martínez*; Ernest Forgas, Ferran Tacón*, Moha Keita, Cucu

BADALONA

Manolo González

(sense equip, ex Ebro)

Hugo Esteban (Vilamarxant), Pelón i Dani del Moral (At. Sanluqueño), Máyor (Burgos), Iván Malón (Ermis Aradippou), Álex Sánchez (UD Ibiza), Kilian Duran (Peralada), Chema Moreno (Izarra), Toni Jou (Rápido de Bouzas), Cris Montes (Omonia Nicosia), Abel Suárez (Honka), Jonathan Zongo*(sense equip, ex Army United), Joel Lethonen (Jazz), Pablo Pallarés (Guijuelo), Joel Toledo i Joao* (Juvenil), Max Marcet (Espanyol B), Alvarado (Hércules), Joel Lasso (Nàstic)

Magallán (torna Cultural Leonesa/Llagostera), Néstor Albiach (Numancia), Joel Cañaveras (Terrassa), Gori (Extremadura), Iván Agudo (Guijuelo), Albarrán (Nàstic), Estellés (Cultural Leonesa), Ángel Sánchez (torna Espanyol B), Natalio (Olot), Moha (L'Hospitalet), Boniquet (Sabadell), Chaco (Calahorra), Isaac Nana (Cornellà), Joao (Santboià), Pablo Pallarés (Orihuela), Guille Lara, Escudero, Jonathan Zongo, Joel Lethonen

Juanma Pons (entrenador, destituït després de la jornada 7)

Morales; Moyano, Robusté, Valentín; Robert Simon, Adri Díaz; Giva

BARCELONA B

Francesc Xavier García Pimienta

Sergi Puig (torna Conquense), Ludovit Reis (Groningen), Van Beijnen* (Willem II), Hiroki Abe (Kashima Antlers), Sergio Akieme (Rayo Vallecano), Jandro Orellana i Alejandro Marqués* (Juvenil), Rey Manaj (Albacete), Matheus Pereira (Juventus), Ramos Mingo (Boca Juniors)

Ezkieta (Athletic), Merveil (torna Getafe), Mate (Borussia Dortmund), Roman Tugarinov (Espanyol B), Carles Pérez i Wague (primer equip), Josep Calavera (Castellón), Ballou (Impact Montreal), Lucas de Vega (cedit Cartagena), Santi Bueno (Girona), Gabriel Novaes (Córdoba), Rafa Mujica (Leeds United/Extremadura), Braima Fati (Calahorra), Miranda (cedit Schalke 04), Oriol Busquets (cedit Twente), McGuane (Nottingham), Ignasi Vilarrasa (cedit Valladolid), Alejandro Marqués (Juventus), Abel Ruiz (Sporting Braga), Van Beijnen (Genclebirligi)

Carevic, Iñaki Peña; Dani Morer, Cuenca, Mingueza, Chumi, Araújo, Guillem Jaime; Sarsanedas, Riqui Puig, Àlex Collado, Monchu; Abel Ruiz*, Kike Saverio

CORNELLÀ

Guillermo Fernández Romo

(Ejea)

Ramón Riego* i Pablo Fernández (Sporting B), Juan Camilo Becerra (cedit Watford), Álvaro Moreno 'Baro' (At. Levante), Mingotes (cedit Zaragoza), Jude (Unif. Bellvitge), Óscar Prats* (Barakaldo), Iván Guzmán (Olot), Fer Pina (Inter Madrid), Mario Robles* (Valladolid B), Javi Jiménez (Cultural Leonesa), Victor de Baunbag (Mallorca), Isaac Nana (Badalona), Cristian Pérez (Badajoz), Oriol Martí i Raúl Solà (Juvenil), Adrián Montoro (Almería), Pol Moreno (GIF Sundsvall), Agus Medina (Birmingham City), Rulo Prieto (Hércules), Álvaro Vega (Linense)

Pep Caballé (UD Ibiza), Ricard Pujol (Espanyol B), David Goldar (Nàstic), Roman Tugarinov (torna Barça B/Espanyol B), Carlos Gilbert (torna Espanyol B), Jaume Pascual (Terrassa), Pere Martínez (Rayo Majadahonda), José Gaspar (Mérida AD), Borja López (Salamanca CF), Héctor Camps (Yeclano), Agus Medina* (Birmingham City), Marc Vicente (Igualada), Xiker (Betis B), Peque (Barça Juv.), Ramón Riego (Langreo), Óscar Prats (La Nucía), Fall (Penya Deportiva), Abde (Atlético B), Manucho, Sergio Pérez, Jaume Batista, Jorge Julià, Mario Robles

Ramón; Manu Torres; Fall*, Leo Ramírez; Abde*, Eloy Gila; Carlos Esteve, Cristian Lobato

ESPANYOL B

José Aurelio Gay

(sense equip, exEvergrande)

Ricard Pujol (Cornellà), Roman Tugarinov (Cornellà/Barça B), Ferran Jutglà (torna Sant Andreu), Josimar Quintero i Adri Rojas (Lleida Esportiu/Chelsea), Kevin Soni (Peralada/Girona), Pau Martínez, Iván Gil i Jofre Carreras (Juvenil), Marcel Lizak* (Girona B)

Pol Lozano i Campuzano (Espanyol), Álex Bermejo (Tenerife), Carlos Doncel (Valladolid B), Edu Frías (Córdoba), Martí Soler i Genar (L'Hospitalet), Yari (Logroñés Promesas), Saúl Coco (Las Palmas C), Fode, Carlos Gilbert i Dani Ribelles (Mallorca B), Sergi García (La Nucía), Erik Sarmiento (Manresa), Ferran Brugué (Sant Andreu), Óscar Gómez (Pobla Mafumet), Ángel Sánchez (Salamanca CF), Aokai (Horta), Max Marcet (Badalona), Marcel Lizak

Adri López; Nacho, Nil, Iago Indias, Carles Soria, Álex Salto; Marc Manchón, Pau Martínez, Aokai*, Pau Salvans, Alberto Fernández, Max Marcet*, Damià Sabater; Moha, Nico Melamed

LLAGOSTERA

Oriol Alsina

Santaló, Nahuel i Adri Lledó* (Horta), David García i Anselm Pasquina (L'Hospitalet), Kuku (Sant Andreu), Diego González (Betis B), Álex Cobos (Llagostera B), Magallán (Badalona/Culural Leonesa), Sergio Cortés (Ebro), Noel Carbonell i Albert Dalmau (Lleida Esportiu), Christian Dieste (Teruel)

Toni Cunill, Marc Medina i Pol Gómez (Peralada), Maik Molist (Girona B), Amantini (Vilafranca), Dani Pérez (Prat), Moussa Sidibe i Adri Lledó (Andorra)

Marcos, Alberto Romám; Bigas, Maynau, Lucas Viale, Aimar; Pitu Comadevall, Yeray Sabariego, Pol Gómez*, David Crespo, Maymí; Éric Jiménez, Gil Muntadas, Sascha

LLEIDA ESPORTIU Manuel Jesús Casas 'Molo'

(debut d'entrenador)

Adrián León (Pontevedra), Matej Šimić (Amorebieta), Eder Díez (Badajoz), Enric Bernat (Ascó), Raúl González (Ebro), Liberto Beltrán (Cultural Leonesa/Betis), José Ruiz (Real Murcia), Abel Molinero (Talavera), Víctor Vidal (Lleida Esportiu B), Luso Delgado (Rayo Majadahonda), Dani Provencio (sense equip)

Josep Calavera (torna Barça B), Josimar Quintero (torna Chelsea/Espanyol B), Zotko (torna Elche), Dongou (torna Lugo), Tano Bonnín (Almería), Moussa (Linense), Juanto Ortuño (Córdoba), Óscar Santiago (Talavera), Álex Albistegui (Burgos), Cheng Hui (Dalian Yifang), Noel Carbonell i Albert Dalmau (Llagostera), Pedro Martín (Nàstic), Adri Rojas (Espanyol B)

Pau Torres, Adri Rojas*; Joan Oriol, César Soriano, Marc Trilles; Fer Cano, Álex Felip, Marc Martínez, Xemi Fernàndez; Alpha Bagayoko

NÀSTIC Toni Seligrat

(sense equip, exSabadell)

Ferran Giner, Javi Bonilla i Fran Carbia (UD Ibiza), David Goldar (Cornellà), Albarrán (Badalona), Petcoff* (Badajoz), Juan Rodríguez (Sporting), Lolo Pla (Elche), Romain Habran* (FS Ashdod), Jonathan Pereira (Alcorcón), Bruno Perone* (cedit Extremadura), Pol Ballesteros (torna Sabadell), Abeledo* (torna Fabril), Pedro Martín (Lleida Esportiu), Gerard Oliva (Cracovia), Thomas Amang (Kristiansund BK), Víctor Martínez 'Viti', Cheikh Kane, Roger Brugué i Joel Lasso* (Pobla Mafumet), Ribelles (Unionistas), Fran Miranda (Hércules), Jesús Rueda (Extremadura), Fausto Tienza (Panathinaikos)

Fabián Noguera (torna Santos), Mikel Villanueva (torna Málaga), Josema (torna Córdoba), Iván López (torna Levante), Pipa (torna Espanyol), Imanol García (torna Osasuna), Ramiro Guerra (torna Villarreal), Abel (torna Antalyaspor), Sebas Coris (torna Girona), Luis Suárez (torna Watford), José Kanté (torna Legia Varsovia), Abraham Minero (Racing), Isaac Becerra i Djetei (Córdoba), Fali (Cádiz), Juan Delgado (Necaxa), Tete Morente (Lugo), Miquel Palanca (Andorra), Antonio Cotán (Roda), Thioune (Sochaux), Berat Sadik (Anorthosis), Bruno Perone (Extremadura/Hércules), Joel Lasso (Badalona), Pol Valentín (Valencia Mestalla), Romain Habran (Melilla), Petcoff (UD Logroñés), Elvir Maloku (Olympia Grudziadz), Ike Uche, Rodri Cuenca, Abeledo

Xavi Bartolo (entrenador, destituït després de la jornada 13)

Bernabé Barragán; Pol Valentín*; Javi Márquez

OLOT Raúl Garrido

Joel Arimany* (Málaga), Albert Vivancos (Salamanca UDS), Natalio* (Badalona), Kilian Grant (UCAM Murcia), Marc Vito (Peralada/Girona), Joel Arumí* (torna Damm), Guillem Sacrest (torna Manlleu), Alvaro Salinas (Hércules), Peque i Arnau Comas (Barça Juv.), José Antonio Soler (Cultural Leonesa), Moha Chabboura (Prat)

Alfredo (Castellón), Iván Guzmán (Cornellà), Dembo (Peralada), Eloi Sánchez (torna Girona Juv.), Jaume Pol (torna Mallorca B), Marc Cosme (At. Saguntino), Marc Mas (Sunsvall), Xavi Ginard (At. Balears), Joel Arumí i Oriol Pujadas (Figueres), Joel Arimany (Dep. Aragón), Natalio (Avilés), Jose Martínez (Palamós)

Pol Ballesté; Roger Barnils, Blázquez, Lluís Aspar, Alan Baró, Jose Martínez*, Carles Mas; Oriol Pujadas*, Jordi Masó, Héctor Simon, Pep Chavarria, Pedro del Campo, Eloi Amagat; Xumetra

PRAT

Pedro Dólera

Carlos Guzmán (Terrassa), Capa (Granollers), Javi Morales* (Horta), Jordi Oribe* i Adri Arjona (Reus B), Dani Pérez* (Llagostera), Faysal (Nàstic Juv.), Moha Chabboura* (Formentera), Toni Peris (Cornellà Juv.), Víctor (Juvenil), Riccardo Melgrati (Robur Siena), David Acedo (Sabadell), Sergi García (La Nucía), Álex Pachón (Andorra/Girona)

Carlos García, Zárate i Dani Pérez (San Cristóbal), Edu Esteban i Pedro Bravo (Santboià), Guillem Jiménez (Peralada), Peke (Castelldefels), Sergi Moreno (CD Ibiza), Cesc Clotet (Granollers), Pau López (Cerdanyola), Àlex Poves (Terrassa), Jordi Oribe (Vilafranca), Javi Morales (L'Hospitalet), Moha Chabboura (Olot)

Andrés, Jaume Maíllo; Oriol Ricarte, Salva, Cárdenas, Héctor Rodríguez, Dani Argilaga; Àlex Pla, Putxi, Padilla, Andreu Guiu; Raíllo, Toni Larrosa, Pedro Bravo*

SABADELL Antonio Hidalgo

Ian Mackay (Real Murcia), Jurgi Oteo (Athletic B), Grego Sierra (UCAM Mucia), Aleix Roig (Girona Juv.), Antonio Romero (Mirandés), Adrià Collet (Girona B), Aitor Pascual (At. Levante), Aarón Rey (Celta B), Boniquet (Badalona), Manu Lanzarote (Goa), Jesús Olmo (Elche), Boris Garrós (Politehnica Iasi), Alberto Leira* (Ejea), Héber Pena (Badajoz), Carlos Beitia (Villarreal B), Xiker (Betis B)

Pol Ballesteros (torna Nàstic), Carlos Cobo (torna RM Castilla), Antonio Domínguez (torna Valladolid), Konyk (torna Sevilla At.), Nico Delmonte (torna Extremadura), Felipe Sanchón (L'Hospitalet), Arturo (At. Balears), Romans Carrillo (Figueres), Migue (retirat), David Acedo (Prat), Roberto Gutiérrez, Gato, Alberto Leira

Òscar Rubio, Aleix Coch, Pajarero; Adri Cuevas, Pedro Capó, David Acedo*, Ángel; Josu Ozkoidi, Édgar Hernández, Néstor Querol

futbolcatalunya.com Copyright @ 2010-2019
redaccio@futbolcatalunya.com

Avis Legal Política de Privacitat Politica de Cookies