17 nov. 2018

logo


Jornada 1 - 02-09-2018

01-09-2018 19:30 Torrefarrera 1 - 3 Cervera
02-09-2018 16:00 Solsona 0 - 1 At. Alpicat
02-09-2018 17:00 Linyola 3 - 5 L'Albi
02-09-2018 17:00 Vallfogona Balaguer 1 - 1 Guissona
02-09-2018 17:30 Organyà 2 - 0 Palau d'Anglesola
02-09-2018 18:00 Alcarràs 4 - 1 Alcoletge
02-09-2018 18:30 Agramunt 1 - 2 Termens
02-09-2018 19:00 At Castellserà 2 - 1 Juneda
02-09-2018 19:30 Artesa de Segre 2 - 0 Balàfia

Jornada 2 - 09-09-2018

08-09-2018 16:30 Guissona 3 - 1 Alcoletge
08-09-2018 17:00 Alcarràs 2 - 0 Agramunt
08-09-2018 17:00 At. Alpicat 0 - 2 At Castellserà
09-09-2018 17:00 Palau d'Anglesola 3 - 1 Solsona
09-09-2018 17:00 L'Albi 2 - 1 Artesa de Segre
09-09-2018 17:00 Cervera 1 - 1 Linyola
09-09-2018 17:30 Termens 2 - 2 Organyà
09-09-2018 18:00 Juneda 1 - 0 Torrefarrera
09-09-2018 18:00 Balàfia 2 - 0 Vallfogona Balaguer

Jornada 3 - 16-09-2018

15-09-2018 18:00 Torrefarrera 3 - 1 At. Alpicat
15-09-2018 18:30 Alcoletge 1 - 1 Balàfia
16-09-2018 16:00 Solsona 3 - 0 Termens
16-09-2018 17:00 At Castellserà 0 - 1 Palau d'Anglesola
16-09-2018 17:00 L'Albi 3 - 0 Cervera
16-09-2018 17:00 Linyola 4 - 2 Juneda
16-09-2018 17:30 Organyà 1 - 4 Alcarràs
16-09-2018 18:00 Agramunt 0 - 2 Guissona
16-09-2018 18:00 Artesa de Segre 7 - 1 Vallfogona Balaguer

Jornada 4 - 23-09-2018

22-09-2018 17:00 At. Alpicat 0 - 2 Linyola
22-09-2018 17:00 Alcarràs 0 - 0 Solsona
23-09-2018 12:00 Alcoletge 1 - 1 Vallfogona Balaguer
23-09-2018 16:30 Guissona 0 - 2 Organyà
23-09-2018 16:30 Balàfia 5 - 0 Agramunt
23-09-2018 17:00 Palau d'Anglesola 2 - 2 Torrefarrera
23-09-2018 17:15 Termens 1 - 1 At Castellserà
23-09-2018 18:00 Cervera 2 - 1 Artesa de Segre
23-09-2018 18:00 Juneda 0 - 1 L'Albi

Jornada 5 - 30-09-2018

29-09-2018 18:30 Torrefarrera 0 - 1 Termens
30-09-2018 16:00 Solsona 4 - 0 Guissona
30-09-2018 16:30 Organyà 5 - 1 Balàfia
30-09-2018 17:00 Agramunt 2 - 0 Vallfogona Balaguer
30-09-2018 17:00 At Castellserà 3 - 1 Alcarràs
30-09-2018 17:00 Cervera 2 - 1 Juneda
30-09-2018 17:00 L'Albi 1 - 1 At. Alpicat
30-09-2018 17:00 Linyola 1 - 2 Palau d'Anglesola
30-09-2018 17:30 Artesa de Segre 2 - 1 Alcoletge

Jornada 6 - 07-10-2018

06-10-2018 16:30 At. Alpicat 1 - 2 Cervera
06-10-2018 17:00 Alcarràs 1 - 1 Torrefarrera
06-10-2018 17:00 Alcoletge 4 - 2 Agramunt
07-10-2018 16:30 Guissona 3 - 1 At Castellserà
07-10-2018 17:00 Palau d'Anglesola 1 - 0 L'Albi
07-10-2018 17:00 Termens 1 - 0 Linyola
07-10-2018 17:00 Organyà 2 - 2 Vallfogona Balaguer
07-10-2018 18:00 Balàfia 0 - 3 Solsona
07-10-2018 18:30 Juneda 3 - 2 Artesa de Segre

Jornada 7 - 14-10-2018

13-10-2018 18:00 Torrefarrera 3 - 1 Guissona
14-10-2018 16:30 Linyola 1 - 2 Alcarràs
14-10-2018 17:00 Organyà 0 - 2 Alcoletge
14-10-2018 17:00 Artesa de Segre 3 - 0 Agramunt
14-10-2018 17:00 At Castellserà 1 - 2 Balàfia
14-10-2018 17:00 Juneda 3 - 1 At. Alpicat
14-10-2018 17:00 Cervera 3 - 1 Palau d'Anglesola
14-10-2018 17:00 L'Albi 0 - 0 Termens
14-10-2018 18:00 Solsona 4 - 0 Vallfogona Balaguer

Jornada 8 - 21-10-2018

20-10-2018 16:00 At. Alpicat 0 - 2 Artesa de Segre
20-10-2018 17:00 Alcarràs 8 - 2 L'Albi
21-10-2018 12:00 Alcoletge 2 - 1 Solsona
21-10-2018 16:00 Agramunt 5 - 1 Organyà
21-10-2018 16:30 Guissona 0 - 1 Linyola
21-10-2018 16:30 Balàfia 2 - 1 Torrefarrera
21-10-2018 16:30 At Castellserà 4 - 1 Vallfogona Balaguer
21-10-2018 16:30 Termens 0 - 0 Cervera
21-10-2018 17:00 Palau d'Anglesola 3 - 2 Juneda

Jornada 9 - 28-10-2018

27-10-2018 16:00 At. Alpicat 1 - 1 Palau d'Anglesola
27-10-2018 17:00 L'Albi 7 - 0 Guissona
27-10-2018 17:00 Torrefarrera 1 - 0 Vallfogona Balaguer
27-10-2018 17:00 Artesa de Segre 4 - 0 Organyà
27-10-2018 19:30 Solsona 2 - 1 Agramunt
28-10-2018 12:00 At Castellserà 2 - 2 Alcoletge
28-10-2018 12:00 Linyola 1 - 0 Balàfia
28-10-2018 12:00 Juneda 2 - 2 Termens
28-10-2018 17:00 Cervera 1 - 1 Alcarràs

Jornada 10 - 04-11-2018

03-11-2018 16:30 Alcarràs 2 - 3 Juneda
04-11-2018 12:00 Alcoletge 1 - 1 Torrefarrera
04-11-2018 16:00 Agramunt 3 - 1 At Castellserà
04-11-2018 16:00 Organyà 0 - 1 Solsona
04-11-2018 16:00 Termens 2 - 1 At. Alpicat
04-11-2018 16:30 Palau d'Anglesola 2 - 1 Artesa de Segre
04-11-2018 16:30 Guissona 1 - 0 Cervera
04-11-2018 16:30 Balàfia 4 - 0 L'Albi
04-11-2018 17:00 Vallfogona Balaguer 0 - 1 Linyola

Jornada 11 - 11-11-2018

10-11-2018 16:00 At. Alpicat 2 - 0 Alcarràs
10-11-2018 16:30 Torrefarrera 0 - 0 Agramunt
11-11-2018 16:00 Juneda 1 - 2 Guissona
11-11-2018 16:00 L'Albi 4 - 1 Vallfogona Balaguer
11-11-2018 16:00 Linyola 1 - 0 Alcoletge
11-11-2018 16:30 At Castellserà 2 - 0 Organyà
11-11-2018 16:30 Palau d'Anglesola 3 - 1 Termens
11-11-2018 17:00 Cervera 3 - 3 Balàfia
11-11-2018 18:00 Artesa de Segre 2 - 1 Solsona

Jornada 12 - 18-11-2018

17-11-2018 16:30 Alcarràs 3 - 1 Palau d'Anglesola
18-11-2018 15:45 Termens Artesa de Segre
18-11-2018 16:00 L'Albi Alcoletge
18-11-2018 16:00 Agramunt Linyola
18-11-2018 16:00 Organyà Torrefarrera
18-11-2018 16:00 Solsona At Castellserà
18-11-2018 16:30 Guissona At. Alpicat
18-11-2018 16:30 Balàfia Juneda
18-11-2018 17:00 Vallfogona Balaguer Cervera

Jornada 13 - 25-11-2018

24-11-2018 16:00 At. Alpicat Balàfia
24-11-2018 18:00 Torrefarrera Solsona
25-11-2018 16:00 Termens Alcarràs
25-11-2018 16:00 Juneda Vallfogona Balaguer
25-11-2018 16:00 Cervera Alcoletge
25-11-2018 16:30 Palau d'Anglesola Guissona
25-11-2018 16:30 Artesa de Segre At Castellserà
25-11-2018 17:00 L'Albi Agramunt
25-11-2018 17:30 Linyola Organyà

Jornada 14 - 02-12-2018

01-12-2018 17:00 Alcarràs Artesa de Segre
02-12-2018 12:00 Alcoletge Juneda
02-12-2018 16:00 Agramunt Cervera
02-12-2018 16:00 Organyà L'Albi
02-12-2018 16:00 Solsona Linyola
02-12-2018 16:25 Guissona Termens
02-12-2018 17:00 Vallfogona Balaguer At. Alpicat
02-12-2018 17:00 At Castellserà Torrefarrera
02-12-2018 18:00 Balàfia Palau d'Anglesola

Jornada 15 - 16-12-2018

15-12-2018 16:00 At. Alpicat Alcoletge
15-12-2018 17:00 Alcarràs Guissona
16-12-2018 16:00 Termens Balàfia
16-12-2018 16:00 Juneda Agramunt
16-12-2018 16:00 Cervera Organyà
16-12-2018 16:30 Palau d'Anglesola Vallfogona Balaguer
16-12-2018 16:30 Artesa de Segre Torrefarrera
16-12-2018 17:00 L'Albi Solsona
16-12-2018 17:30 Linyola At Castellserà

Jornada 16 - 23-12-2018

22-12-2018 18:00 Torrefarrera Linyola
23-12-2018 12:00 Alcoletge Palau d'Anglesola
23-12-2018 16:00 Agramunt At. Alpicat
23-12-2018 16:00 Organyà Juneda
23-12-2018 16:00 Solsona Cervera
23-12-2018 16:30 Artesa de Segre Guissona
23-12-2018 17:00 Vallfogona Balaguer Termens
23-12-2018 17:00 At Castellserà L'Albi
23-12-2018 18:00 Balàfia Alcarràs

Jornada 17 - 13-01-2019

12-01-2019 16:00 At. Alpicat Organyà
12-01-2019 17:00 Alcarràs Vallfogona Balaguer
13-01-2019 16:00 Termens Alcoletge
13-01-2019 16:00 Juneda Solsona
13-01-2019 16:00 Cervera At Castellserà
13-01-2019 16:25 Guissona Balàfia
13-01-2019 16:30 Palau d'Anglesola Agramunt
13-01-2019 17:00 L'Albi Torrefarrera
13-01-2019 17:30 Linyola Artesa de Segre

Jornada 18 - 20-01-2019

19-01-2019 16:00 At. Alpicat Solsona
19-01-2019 17:00 Alcarràs Alcoletge
20-01-2019 16:00 Termens Agramunt
20-01-2019 16:00 Cervera Torrefarrera
20-01-2019 16:00 Juneda At Castellserà
20-01-2019 16:25 Guissona Vallfogona Balaguer
20-01-2019 16:30 Palau d'Anglesola Organyà
20-01-2019 17:00 L'Albi Linyola
20-01-2019 18:00 Balàfia Artesa de Segre

Jornada 19 - 27-01-2019

26-01-2019 18:00 Torrefarrera Juneda
27-01-2019 12:00 Alcoletge Guissona
27-01-2019 16:00 Solsona Palau d'Anglesola
27-01-2019 16:00 Organyà Termens
27-01-2019 16:00 Agramunt Alcarràs
27-01-2019 16:30 Artesa de Segre L'Albi
27-01-2019 17:00 At Castellserà At. Alpicat
27-01-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Balàfia
27-01-2019 17:30 Linyola Cervera

Jornada 20 - 03-02-2019

02-02-2019 16:00 At. Alpicat Torrefarrera
02-02-2019 17:00 Alcarràs Organyà
03-02-2019 16:00 Termens Solsona
03-02-2019 16:00 Cervera L'Albi
03-02-2019 16:00 Juneda Linyola
03-02-2019 16:25 Guissona Agramunt
03-02-2019 16:30 Palau d'Anglesola At Castellserà
03-02-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Artesa de Segre
03-02-2019 18:00 Balàfia Alcoletge

Jornada 21 - 10-02-2019

09-02-2019 18:00 Torrefarrera Palau d'Anglesola
10-02-2019 12:00 Alcoletge Vallfogona Balaguer
10-02-2019 16:00 Solsona Alcarràs
10-02-2019 16:00 Organyà Guissona
10-02-2019 16:00 Agramunt Balàfia
10-02-2019 16:30 Artesa de Segre Cervera
10-02-2019 17:00 L'Albi Juneda
10-02-2019 17:00 At Castellserà Termens
10-02-2019 17:30 Linyola At. Alpicat

Jornada 22 - 17-02-2019

16-02-2019 16:00 At. Alpicat L'Albi
16-02-2019 17:00 Alcarràs At Castellserà
17-02-2019 12:00 Alcoletge Artesa de Segre
17-02-2019 16:00 Juneda Cervera
17-02-2019 16:00 Termens Torrefarrera
17-02-2019 16:25 Guissona Solsona
17-02-2019 16:30 Palau d'Anglesola Linyola
17-02-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Agramunt
17-02-2019 18:00 Balàfia Organyà

Jornada 23 - 24-02-2019

23-02-2019 18:00 Torrefarrera Alcarràs
24-02-2019 16:00 Cervera At. Alpicat
24-02-2019 16:00 Solsona Balàfia
24-02-2019 16:00 Organyà Vallfogona Balaguer
24-02-2019 16:00 Agramunt Alcoletge
24-02-2019 16:30 Artesa de Segre Juneda
24-02-2019 17:00 L'Albi Palau d'Anglesola
24-02-2019 17:00 At Castellserà Guissona
24-02-2019 17:30 Linyola Termens

Jornada 24 - 10-03-2019

09-03-2019 16:00 At. Alpicat Juneda
09-03-2019 17:00 Alcarràs Linyola
10-03-2019 12:00 Alcoletge Organyà
10-03-2019 16:00 Agramunt Artesa de Segre
10-03-2019 16:00 Termens L'Albi
10-03-2019 16:25 Guissona Torrefarrera
10-03-2019 16:30 Palau d'Anglesola Cervera
10-03-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Solsona
10-03-2019 18:00 Balàfia At Castellserà

Jornada 25 - 17-03-2019

16-03-2019 18:00 Torrefarrera Balàfia
17-03-2019 16:00 Solsona Alcoletge
17-03-2019 16:00 Organyà Agramunt
17-03-2019 16:00 Juneda Palau d'Anglesola
17-03-2019 16:00 Cervera Termens
17-03-2019 16:30 Artesa de Segre At. Alpicat
17-03-2019 17:00 L'Albi Alcarràs
17-03-2019 17:00 At Castellserà Vallfogona Balaguer
17-03-2019 17:30 Linyola Guissona

Jornada 26 - 24-03-2019

23-03-2019 17:00 Alcarràs Cervera
24-03-2019 12:00 Alcoletge At Castellserà
24-03-2019 16:00 Agramunt Solsona
24-03-2019 16:00 Organyà Artesa de Segre
24-03-2019 16:00 Termens Juneda
24-03-2019 16:25 Guissona L'Albi
24-03-2019 16:30 Palau d'Anglesola At. Alpicat
24-03-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Torrefarrera
24-03-2019 18:00 Balàfia Linyola

Jornada 27 - 31-03-2019

30-03-2019 16:00 At. Alpicat Termens
30-03-2019 18:00 Torrefarrera Alcoletge
31-03-2019 16:00 Solsona Organyà
31-03-2019 16:00 Juneda Alcarràs
31-03-2019 16:00 Cervera Guissona
31-03-2019 16:30 Artesa de Segre Palau d'Anglesola
31-03-2019 17:00 At Castellserà Agramunt
31-03-2019 17:00 L'Albi Balàfia
31-03-2019 17:30 Linyola Vallfogona Balaguer

Jornada 28 - 07-04-2019

06-04-2019 17:00 Alcarràs At. Alpicat
07-04-2019 12:00 Alcoletge Linyola
07-04-2019 16:00 Agramunt Torrefarrera
07-04-2019 16:00 Organyà At Castellserà
07-04-2019 16:00 Solsona Artesa de Segre
07-04-2019 16:00 Termens Palau d'Anglesola
07-04-2019 16:25 Guissona Juneda
07-04-2019 17:00 Vallfogona Balaguer L'Albi
07-04-2019 18:00 Balàfia Cervera

Jornada 29 - 14-04-2019

13-04-2019 16:00 At. Alpicat Guissona
13-04-2019 18:00 Torrefarrera Organyà
14-04-2019 16:00 Juneda Balàfia
14-04-2019 16:00 Cervera Vallfogona Balaguer
14-04-2019 16:30 Artesa de Segre Termens
14-04-2019 16:30 Palau d'Anglesola Alcarràs
14-04-2019 17:00 At Castellserà Solsona
14-04-2019 17:00 L'Albi Alcoletge
14-04-2019 17:30 Linyola Agramunt

Jornada 30 - 28-04-2019

27-04-2019 17:00 Alcarràs Termens
28-04-2019 12:00 Alcoletge Cervera
28-04-2019 16:00 Agramunt L'Albi
28-04-2019 16:00 Organyà Linyola
28-04-2019 16:00 Solsona Torrefarrera
28-04-2019 16:25 Guissona Palau d'Anglesola
28-04-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Juneda
28-04-2019 17:00 At Castellserà Artesa de Segre
28-04-2019 18:00 Balàfia At. Alpicat

Jornada 31 - 05-05-2019

04-05-2019 16:00 At. Alpicat Vallfogona Balaguer
04-05-2019 18:00 Torrefarrera At Castellserà
05-05-2019 16:00 Termens Guissona
05-05-2019 16:00 Juneda Alcoletge
05-05-2019 16:00 Cervera Agramunt
05-05-2019 16:30 Palau d'Anglesola Balàfia
05-05-2019 16:30 Artesa de Segre Alcarràs
05-05-2019 17:00 L'Albi Organyà
05-05-2019 17:30 Linyola Solsona

Jornada 32 - 12-05-2019

11-05-2019 18:00 Torrefarrera Artesa de Segre
12-05-2019 12:00 Alcoletge At. Alpicat
12-05-2019 16:00 Agramunt Juneda
12-05-2019 16:00 Organyà Cervera
12-05-2019 16:00 Solsona L'Albi
12-05-2019 16:25 Guissona Alcarràs
12-05-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Palau d'Anglesola
12-05-2019 17:00 At Castellserà Linyola
12-05-2019 18:00 Balàfia Termens

Jornada 33 - 19-05-2019

18-05-2019 16:00 At. Alpicat Agramunt
18-05-2019 17:00 Alcarràs Balàfia
19-05-2019 16:00 Termens Vallfogona Balaguer
19-05-2019 16:00 Juneda Organyà
19-05-2019 16:00 Cervera Solsona
19-05-2019 16:25 Guissona Artesa de Segre
19-05-2019 16:30 Palau d'Anglesola Alcoletge
19-05-2019 17:00 L'Albi At Castellserà
19-05-2019 17:30 Linyola Torrefarrera

Jornada 34 - 26-05-2019

25-05-2019 18:00 Torrefarrera L'Albi
26-05-2019 12:00 Alcoletge Termens
26-05-2019 16:00 Agramunt Palau d'Anglesola
26-05-2019 16:00 Organyà At. Alpicat
26-05-2019 16:00 Solsona Juneda
26-05-2019 16:30 Artesa de Segre Linyola
26-05-2019 17:00 Vallfogona Balaguer Alcarràs
26-05-2019 17:00 At Castellserà Cervera
26-05-2019 18:00 Balàfia Guissona

futbolcatalunya.com Copyright @ 2010-2015 // redaccio@futbolcatalunya.com