Twitter Facebook 20 jul. 2019

logo
Fiatc BarnaPorters Campus GoalKeepers


Jornada 1 - 04-09-2016

03-09-2016 15:15 La Granja 2 - 1 Aitona
03-09-2016 18:00 Rosselló 2 - 5 Soses
04-09-2016 12:00 Alcoletge DESCANSA
04-09-2016 12:00 Benavent 1 - 3 Les
04-09-2016 15:15 Arbeca 3 - 4 Vilanova de la Barca
04-09-2016 15:15 Sudanell 1 - 1 Termens
04-09-2016 15:30 Alguaire 2 - 0 Alcarràs B
04-09-2016 16:00 Puigvertenc 2 - 1 Mangraners
04-09-2016 18:00 Pardinyes 1 - 3 Almacelles At.

Jornada 2 - 11-09-2016

10-09-2016 15:00 Les 1 - 2 Puigvertenc
10-09-2016 17:00 Mangraners 3 - 1 Pardinyes
10-09-2016 17:00 Alcarràs B 3 - 1 Alcoletge
11-09-2016 00:00 DESCANSA Soses
11-09-2016 15:15 Rosselló 1 - 2 Arbeca
11-09-2016 15:15 Termens 3 - 0 Aitona
11-09-2016 15:30 La Granja 3 - 3 Alguaire
11-09-2016 16:30 Almacelles At. 1 - 0 Sudanell
11-09-2016 17:00 Vilanova de la Barca 2 - 2 Benavent

Jornada 3 - 18-09-2016

17-09-2016 15:15 Aitona 1 - 3 Alguaire
17-09-2016 18:00 Alcarràs B 2 - 1 Soses
18-09-2016 12:00 Alcoletge 4 - 1 La Granja
18-09-2016 12:00 Rosselló 4 - 2 Benavent
18-09-2016 15:15 Arbeca DESCANSA
18-09-2016 15:15 Termens 2 - 2 Almacelles At.
18-09-2016 15:15 Sudanell 2 - 4 Mangraners
18-09-2016 16:00 Puigvertenc 0 - 1 Vilanova de la Barca
18-09-2016 18:00 Pardinyes 3 - 3 Les

Jornada 4 - 25-09-2016

24-09-2016 15:00 Les 1 - 2 Sudanell
24-09-2016 17:00 Mangraners 1 - 1 Termens
24-09-2016 17:00 Alcarràs B 4 - 3 Arbeca
25-09-2016 00:00 DESCANSA Benavent
25-09-2016 15:15 Rosselló 0 - 0 Puigvertenc
25-09-2016 15:30 La Granja 1 - 4 Soses
25-09-2016 15:30 Alguaire 1 - 3 Alcoletge
25-09-2016 16:30 Almacelles At. 1 - 0 Aitona
25-09-2016 17:00 Vilanova de la Barca 4 - 2 Pardinyes

Jornada 5 - 02-10-2016

01-10-2016 15:15 Aitona 2 - 2 Alcoletge
01-10-2016 18:00 Soses 3 - 1 Alguaire
02-10-2016 12:00 Benavent 2 - 0 Alcarràs B
02-10-2016 15:15 Arbeca 4 - 2 La Granja
02-10-2016 15:15 Les 1 - 3 Termens
02-10-2016 15:15 Sudanell 2 - 1 Vilanova de la Barca
02-10-2016 16:00 Puigvertenc DESCANSA
02-10-2016 16:30 Almacelles At. 1 - 1 Mangraners
02-10-2016 18:00 Pardinyes 2 - 0 Rosselló

Jornada 6 - 09-10-2016

08-10-2016 15:00 Les 0 - 3 Almacelles At.
08-10-2016 17:00 Mangraners 3 - 2 Aitona
08-10-2016 17:00 Alcarràs B 2 - 1 Puigvertenc
09-10-2016 00:00 DESCANSA Pardinyes
09-10-2016 12:00 Alcoletge 3 - 1 Soses
09-10-2016 15:15 Rosselló 2 - 4 Sudanell
09-10-2016 15:30 La Granja 0 - 1 Benavent
09-10-2016 15:30 Alguaire 2 - 1 Arbeca
09-10-2016 17:00 Vilanova de la Barca 1 - 4 Termens

Jornada 7 - 16-10-2016

15-10-2016 15:15 Aitona 0 - 0 Soses
15-10-2016 17:00 Mangraners 3 - 1 Les
16-10-2016 12:00 Benavent 1 - 4 Alguaire
16-10-2016 15:15 Arbeca 2 - 3 Alcoletge
16-10-2016 15:15 Rosselló 0 - 0 Termens
16-10-2016 15:15 Sudanell DESCANSA
16-10-2016 16:00 Puigvertenc 3 - 1 La Granja
16-10-2016 16:30 Almacelles At. 1 - 2 Vilanova de la Barca
16-10-2016 18:00 Pardinyes 3 - 2 Alcarràs B

Jornada 8 - 23-10-2016

22-10-2016 15:00 Les 3 - 0 Aitona
22-10-2016 17:00 Alcarràs B 2 - 1 Sudanell
22-10-2016 18:00 Arbeca 3 - 2 Soses
23-10-2016 00:00 DESCANSA Termens
23-10-2016 12:00 Alcoletge 4 - 3 Benavent
23-10-2016 15:15 Rosselló 2 - 2 Almacelles At.
23-10-2016 15:30 La Granja 2 - 2 Pardinyes
23-10-2016 15:30 Alguaire 2 - 0 Puigvertenc
23-10-2016 17:00 Vilanova de la Barca 0 - 3 Mangraners

Jornada 9 - 30-10-2016

29-10-2016 15:00 Les 2 - 4 Vilanova de la Barca
29-10-2016 15:15 Aitona 0 - 0 Arbeca
29-10-2016 17:00 Mangraners 3 - 0 Rosselló
30-10-2016 12:00 Benavent 2 - 2 Soses
30-10-2016 15:15 Termens 1 - 2 Alcarràs B
30-10-2016 15:15 Sudanell 3 - 2 La Granja
30-10-2016 16:00 Puigvertenc 1 - 0 Alcoletge
30-10-2016 16:30 Almacelles At. DESCANSA
30-10-2016 18:00 Pardinyes 0 - 1 Alguaire

Jornada 10 - 06-11-2016

05-11-2016 17:00 Alcarràs B 1 - 0 Almacelles At.
05-11-2016 18:00 Soses 4 - 0 Puigvertenc
06-11-2016 00:00 DESCANSA Mangraners
06-11-2016 12:00 Alcoletge 0 - 3 Pardinyes
06-11-2016 15:15 Arbeca 0 - 0 Benavent
06-11-2016 15:15 Rosselló 2 - 1 Les
06-11-2016 15:30 La Granja 1 - 5 Termens
06-11-2016 15:30 Alguaire 2 - 1 Sudanell
06-11-2016 17:00 Vilanova de la Barca 3 - 1 Aitona

Jornada 11 - 13-11-2016

12-11-2016 15:00 Les DESCANSA
12-11-2016 15:15 Aitona 1 - 1 Benavent
12-11-2016 17:00 Mangraners 3 - 1 Alcarràs B
13-11-2016 15:15 Termens 3 - 2 Alguaire
13-11-2016 15:15 Sudanell 1 - 2 Alcoletge
13-11-2016 16:00 Puigvertenc 2 - 4 Arbeca
13-11-2016 16:30 Almacelles At. 1 - 1 La Granja
13-11-2016 17:00 Vilanova de la Barca 3 - 0 Rosselló
13-11-2016 18:00 Pardinyes 0 - 1 Soses

Jornada 12 - 20-11-2016

19-11-2016 17:00 Alcarràs B 4 - 2 Les
19-11-2016 18:00 Soses 1 - 0 Sudanell
20-11-2016 00:00 DESCANSA Vilanova de la Barca
20-11-2016 12:00 Alcoletge 1 - 4 Termens
20-11-2016 12:00 Benavent 3 - 0 Puigvertenc
20-11-2016 15:15 Arbeca 6 - 1 Pardinyes
20-11-2016 15:15 Rosselló 3 - 2 Aitona
20-11-2016 15:30 La Granja 2 - 3 Mangraners
20-11-2016 15:30 Alguaire 1 - 0 Almacelles At.

Jornada 13 - 27-11-2016

26-11-2016 15:00 Les 2 - 4 La Granja
26-11-2016 15:15 Aitona 0 - 1 Puigvertenc
26-11-2016 17:00 Mangraners 2 - 0 Alguaire
27-11-2016 15:15 Rosselló DESCANSA
27-11-2016 15:15 Termens 0 - 1 Soses
27-11-2016 15:15 Arbeca 1 - 4 Sudanell
27-11-2016 16:30 Almacelles At. 3 - 0 Alcoletge
27-11-2016 17:00 Vilanova de la Barca 5 - 4 Alcarràs B
27-11-2016 18:00 Pardinyes 1 - 0 Benavent

Jornada 14 - 11-12-2016

03-12-2016 12:00 Alcarràs B 2 - 2 Rosselló
04-12-2016 15:00 Arbeca 1 - 5 Termens
10-12-2016 16:00 Puigvertenc 4 - 0 Pardinyes
11-12-2016 00:00 DESCANSA Aitona
11-12-2016 12:00 Benavent 0 - 3 Sudanell
11-12-2016 12:00 Alcoletge 1 - 1 Mangraners
11-12-2016 15:30 La Granja 4 - 4 Vilanova de la Barca
11-12-2016 15:30 Alguaire 2 - 1 Les
11-12-2016 18:00 Soses 1 - 2 Almacelles At.

Jornada 15 - 18-12-2016

17-12-2016 15:00 Les 2 - 1 Alcoletge
17-12-2016 17:00 Aitona 0 - 2 Pardinyes
17-12-2016 20:00 Mangraners 0 - 0 Soses
18-12-2016 00:00 DESCANSA Alcarràs B
18-12-2016 15:00 Termens 1 - 1 Benavent
18-12-2016 15:15 Rosselló 5 - 0 La Granja
18-12-2016 15:15 Vilanova de la Barca 5 - 6 Alguaire
18-12-2016 15:30 Sudanell 1 - 0 Puigvertenc
18-12-2016 16:00 Almacelles At. 3 - 2 Arbeca

Jornada 16 - 08-01-2017

07-01-2017 15:30 Aitona 1 - 1 Alcarràs B
07-01-2017 16:00 Soses 7 - 2 Les
08-01-2017 12:00 Benavent 2 - 1 Almacelles At.
08-01-2017 12:00 Alcoletge 1 - 1 Vilanova de la Barca
08-01-2017 15:30 Arbeca 0 - 3 Mangraners
08-01-2017 15:30 La Granja DESCANSA
08-01-2017 16:00 Alguaire 1 - 2 Rosselló
08-01-2017 16:00 Puigvertenc 1 - 4 Termens
08-01-2017 16:30 Pardinyes 1 - 6 Sudanell

Jornada 17 - 15-01-2017

14-01-2017 15:30 Mangraners 6 - 0 Benavent
14-01-2017 15:30 Termens 1 - 1 Pardinyes
14-01-2017 16:00 Alcarràs B 3 - 0 La Granja
15-01-2017 00:00 DESCANSA Alguaire
15-01-2017 15:30 Vilanova de la Barca 2 - 2 Soses
15-01-2017 15:30 Sudanell 2 - 1 Aitona
15-01-2017 16:00 Almacelles At. 5 - 1 Puigvertenc
15-01-2017 16:00 Rosselló 0 - 2 Alcoletge
25-02-2017 15:30 Les 1 - 4 Arbeca

Jornada 18 - 22-01-2017

21-01-2017 15:30 Mangraners 2 - 3 Puigvertenc
21-01-2017 15:30 Soses 4 - 1 Rosselló
21-01-2017 15:45 Les 3 - 5 Benavent
21-01-2017 16:00 Alcarràs B 1 - 2 Alguaire
21-01-2017 16:00 Aitona 0 - 2 La Granja
22-01-2017 00:00 DESCANSA Alcoletge
22-01-2017 15:45 Vilanova de la Barca 4 - 1 Arbeca
22-01-2017 15:45 Termens 0 - 0 Sudanell
22-01-2017 16:00 Almacelles At. 5 - 1 Pardinyes

Jornada 19 - 29-01-2017

28-01-2017 16:00 Aitona 1 - 1 Termens
28-01-2017 18:00 Soses DESCANSA
29-01-2017 12:00 Alcoletge 0 - 4 Alcarràs B
29-01-2017 15:45 Arbeca 4 - 1 Rosselló
29-01-2017 15:45 Sudanell 0 - 1 Almacelles At.
29-01-2017 16:00 Pardinyes 1 - 2 Mangraners
29-01-2017 16:00 Puigvertenc 5 - 1 Les
29-01-2017 16:00 Alguaire 1 - 0 La Granja
29-01-2017 16:15 Benavent 4 - 1 Vilanova de la Barca

Jornada 20 - 05-02-2017

04-02-2017 15:30 Mangraners 2 - 1 Sudanell
04-02-2017 16:00 Les 2 - 1 Pardinyes
04-02-2017 16:00 Soses 1 - 2 Alcarràs B
04-02-2017 17:00 Almacelles At. 1 - 1 Termens
04-02-2017 18:15 Alguaire 0 - 2 Aitona
05-02-2017 00:00 DESCANSA Arbeca
05-02-2017 12:00 Benavent 3 - 2 Rosselló
05-02-2017 16:00 Vilanova de la Barca 3 - 1 Puigvertenc
05-02-2017 16:00 La Granja 0 - 0 Alcoletge

Jornada 21 - 12-02-2017

11-02-2017 16:00 Aitona 1 - 1 Almacelles At.
11-02-2017 16:00 Soses 3 - 3 La Granja
12-02-2017 12:00 Alcoletge 0 - 0 Alguaire
12-02-2017 12:00 Benavent DESCANSA
12-02-2017 16:00 Arbeca 0 - 3 Alcarràs B
12-02-2017 16:00 Termens 1 - 0 Mangraners
12-02-2017 16:00 Sudanell 2 - 2 Les
12-02-2017 16:00 Pardinyes 2 - 1 Vilanova de la Barca
12-02-2017 16:00 Puigvertenc 0 - 1 Rosselló

Jornada 22 - 19-02-2017

18-02-2017 16:00 Alcarràs B 1 - 1 Benavent
18-02-2017 16:00 Alcoletge 1 - 2 Aitona
18-02-2017 18:00 Mangraners 7 - 1 Almacelles At.
19-02-2017 00:00 DESCANSA Puigvertenc
19-02-2017 11:30 La Granja 0 - 1 Arbeca
19-02-2017 16:15 Alguaire 4 - 1 Soses
19-02-2017 16:15 Rosselló 3 - 2 Pardinyes
19-02-2017 16:15 Termens 2 - 1 Les
19-02-2017 16:30 Vilanova de la Barca 4 - 2 Sudanell

Jornada 23 - 05-03-2017

04-03-2017 16:00 Soses 2 - 0 Alcoletge
04-03-2017 16:30 Aitona 2 - 2 Mangraners
05-03-2017 12:00 Benavent 1 - 1 La Granja
05-03-2017 16:00 Puigvertenc 4 - 1 Alcarràs B
05-03-2017 16:30 Arbeca 3 - 1 Alguaire
05-03-2017 16:30 Almacelles At. 5 - 1 Les
05-03-2017 16:30 Termens 1 - 2 Vilanova de la Barca
05-03-2017 16:30 Sudanell 7 - 1 Rosselló
05-03-2017 18:00 Pardinyes DESCANSA

Jornada 24 - 12-03-2017

26-02-2017 15:15 Termens 4 - 0 Rosselló
11-03-2017 15:00 Les 1 - 3 Mangraners
11-03-2017 17:00 Alcarràs B 4 - 1 Pardinyes
11-03-2017 18:00 Soses 4 - 1 Aitona
12-03-2017 00:00 DESCANSA Sudanell
12-03-2017 12:15 Alguaire 0 - 0 Benavent
12-03-2017 16:30 Vilanova de la Barca 2 - 3 Almacelles At.
12-03-2017 16:45 La Granja 0 - 1 Puigvertenc
12-03-2017 17:30 Alcoletge 7 - 2 Arbeca

Jornada 25 - 19-03-2017

18-03-2017 15:30 Mangraners 4 - 3 Vilanova de la Barca
18-03-2017 16:00 Soses 8 - 1 Arbeca
19-03-2017 00:00 Termens DESCANSA
19-03-2017 16:30 Almacelles At. 2 - 1 Rosselló
19-03-2017 16:30 Pardinyes 4 - 1 La Granja
19-03-2017 16:30 Aitona 1 - 2 Les
19-03-2017 16:30 Benavent 3 - 2 Alcoletge
19-03-2017 16:45 Sudanell 7 - 3 Alcarràs B
19-03-2017 17:00 Puigvertenc 2 - 6 Alguaire

Jornada 26 - 26-03-2017

26-03-2017 00:00 DESCANSA Almacelles At.
26-03-2017 16:45 Rosselló 1 - 4 Mangraners
26-03-2017 16:45 La Granja 2 - 5 Sudanell
26-03-2017 16:45 Alguaire 4 - 1 Pardinyes
26-03-2017 16:45 Arbeca 0 - 0 Aitona
26-03-2017 17:00 Vilanova de la Barca 7 - 2 Les
07-04-2017 21:45 Alcoletge 1 - 3 Puigvertenc
16-04-2017 16:30 Alcarràs B 0 - 1 Termens
20-04-2017 21:30 Soses 2 - 0 Benavent

Jornada 27 - 02-04-2017

01-04-2017 17:00 Les 2 - 3 Rosselló
01-04-2017 17:00 Mangraners DESCANSA
02-04-2017 12:00 Benavent 1 - 1 Arbeca
02-04-2017 16:30 Aitona 2 - 5 Vilanova de la Barca
02-04-2017 17:00 Puigvertenc 2 - 0 Soses
02-04-2017 17:00 Almacelles At. 1 - 3 Alcarràs B
02-04-2017 17:00 Termens 7 - 2 La Granja
02-04-2017 17:00 Sudanell 2 - 1 Alguaire
02-04-2017 19:00 Pardinyes 1 - 1 Alcoletge

Jornada 28 - 09-04-2017

08-04-2017 17:00 Alcarràs B 1 - 4 Mangraners
08-04-2017 20:00 Soses 3 - 2 Pardinyes
09-04-2017 00:00 DESCANSA Les
09-04-2017 12:00 Alcoletge 0 - 2 Sudanell
09-04-2017 12:15 Alguaire 0 - 0 Termens
09-04-2017 17:00 Arbeca 1 - 0 Puigvertenc
09-04-2017 17:00 Rosselló 2 - 2 Vilanova de la Barca
09-04-2017 17:00 La Granja 1 - 1 Almacelles At.
09-04-2017 17:15 Benavent 3 - 3 Aitona

Jornada 29 - 23-04-2017

22-04-2017 16:30 Les 4 - 7 Alcarràs B
22-04-2017 17:00 Pardinyes 2 - 2 Arbeca
22-04-2017 18:00 Mangraners 5 - 0 La Granja
23-04-2017 00:00 Vilanova de la Barca DESCANSA
23-04-2017 16:30 Aitona 3 - 1 Rosselló
23-04-2017 17:00 Puigvertenc 1 - 1 Benavent
23-04-2017 17:00 Almacelles At. 4 - 0 Alguaire
23-04-2017 17:00 Sudanell 0 - 2 Soses
23-04-2017 17:30 Termens 1 - 0 Alcoletge

Jornada 30 - 30-04-2017

29-04-2017 16:00 Soses 1 - 0 Termens
29-04-2017 16:00 Sudanell 3 - 1 Arbeca
29-04-2017 18:00 Alcarràs B 4 - 2 Vilanova de la Barca
30-04-2017 00:00 DESCANSA Rosselló
30-04-2017 12:00 Alcoletge 1 - 2 Almacelles At.
30-04-2017 12:00 La Granja 1 - 0 Les
30-04-2017 12:00 Benavent 4 - 1 Pardinyes
30-04-2017 12:15 Alguaire 0 - 2 Mangraners
30-04-2017 17:00 Puigvertenc 2 - 1 Aitona

Jornada 31 - 07-05-2017

06-05-2017 15:15 Aitona DESCANSA
06-05-2017 17:15 Les 6 - 5 Alguaire
06-05-2017 18:00 Mangraners 4 - 1 Alcoletge
07-05-2017 16:30 Almacelles At. 1 - 1 Soses
07-05-2017 17:15 Rosselló 1 - 2 Alcarràs B
07-05-2017 17:15 Sudanell 1 - 2 Benavent
07-05-2017 17:45 Termens 5 - 1 Arbeca
07-05-2017 18:00 Pardinyes 5 - 1 Puigvertenc
07-05-2017 19:00 Vilanova de la Barca 1 - 2 La Granja

Jornada 32 - 14-05-2017

13-05-2017 17:00 Alcarràs B DESCANSA
13-05-2017 17:00 Soses 3 - 1 Mangraners
13-05-2017 18:00 Alcoletge 6 - 1 Les
14-05-2017 12:00 Benavent 1 - 4 Termens
14-05-2017 17:00 Puigvertenc 0 - 3 Sudanell
14-05-2017 17:30 Arbeca 0 - 4 Almacelles At.
14-05-2017 17:30 La Granja 2 - 0 Rosselló
14-05-2017 17:30 Alguaire 2 - 2 Vilanova de la Barca
14-05-2017 18:00 Pardinyes 3 - 3 Aitona

Jornada 33 - 21-05-2017

20-05-2017 18:00 Alcarràs B 7 - 3 Aitona
20-05-2017 18:00 Mangraners 5 - 4 Arbeca
20-05-2017 18:30 Les 3 - 2 Soses
21-05-2017 00:00 DESCANSA La Granja
21-05-2017 17:00 Vilanova de la Barca 2 - 2 Alcoletge
21-05-2017 17:00 Almacelles At. 4 - 1 Benavent
21-05-2017 17:00 Sudanell 1 - 0 Pardinyes
21-05-2017 18:00 Termens 3 - 0 Puigvertenc
21-05-2017 18:00 Rosselló 2 - 4 Alguaire

Jornada 34 - 28-05-2017

05-05-2017 22:00 Aitona 3 - 5 Sudanell
25-05-2017 21:00 Alcoletge 3 - 1 Rosselló
28-05-2017 12:00 Benavent 1 - 2 Mangraners
28-05-2017 15:30 Alguaire DESCANSA
28-05-2017 18:00 La Granja 6 - 4 Alcarràs B
28-05-2017 18:00 Soses 6 - 4 Vilanova de la Barca
28-05-2017 18:00 Arbeca 4 - 4 Les
28-05-2017 18:00 Puigvertenc 4 - 1 Almacelles At.
28-05-2017 18:00 Pardinyes 0 - 4 Termens

futbolcatalunya.com Copyright @ 2010-2019
redaccio@futbolcatalunya.com

Avis Legal Política de Privacitat Politica de Cookies