17 nov. 2018

logo


Jornada 1 - 02-09-2018

01-09-2018 18:30 Manlleu 4 - 1 Palamós
01-09-2018 19:00 Sabadell Nord 0 - 2 Vilassar Mar
01-09-2018 19:30 Llagostera B 1 - 2 Sant Cugat
02-09-2018 11:45 Tona 1 - 0 La Jonquera
02-09-2018 12:00 Girona B 2 - 0 Vic
02-09-2018 12:00 Rubí 0 - 0 Farners
02-09-2018 18:00 Banyoles 5 - 2 Argentona
02-09-2018 19:00 EE Guineueta 4 - 1 Can Vidalet
02-09-2018 20:00 San Juan At. M. 1 - 1 Lloret

Jornada 2 - 09-09-2018

08-09-2018 16:00 Vic 4 - 1 Llagostera B
08-09-2018 17:00 Can Vidalet 1 - 0 Banyoles
08-09-2018 17:00 Lloret 4 - 0 Tona
08-09-2018 18:00 Farners 0 - 4 Girona B
08-09-2018 18:00 Argentona 1 - 1 Sabadell Nord
08-09-2018 18:00 Sant Cugat 1 - 2 Manlleu
08-09-2018 19:00 Vilassar Mar 2 - 1 Rubí
09-09-2018 17:00 Palamós 1 - 1 San Juan At. M.
09-09-2018 18:00 La Jonquera 1 - 1 EE Guineueta

Jornada 3 - 16-09-2018

15-09-2018 18:00 Argentona 0 - 2 Can Vidalet
16-09-2018 11:30 Sabadell Nord 1 - 0 Rubí
16-09-2018 11:45 Tona 1 - 2 Palamós
16-09-2018 12:00 San Juan At. M. 1 - 1 Sant Cugat
16-09-2018 12:00 Girona B 1 - 1 Vilassar Mar
16-09-2018 12:30 EE Guineueta 0 - 1 Lloret
16-09-2018 17:00 Manlleu 1 - 0 Vic
16-09-2018 18:00 Llagostera B 2 - 0 Farners
16-09-2018 18:00 Banyoles 1 - 0 La Jonquera

Jornada 4 - 23-09-2018

22-09-2018 16:00 Vic 1 - 1 San Juan At. M.
22-09-2018 17:00 Lloret 2 - 1 Banyoles
22-09-2018 18:00 Farners 0 - 1 Manlleu
22-09-2018 18:00 Sant Cugat 2 - 0 Tona
23-09-2018 12:00 Vilassar Mar 4 - 2 Llagostera B
23-09-2018 12:00 Rubí 2 - 2 Girona B
23-09-2018 12:10 Can Vidalet 0 - 0 Sabadell Nord
23-09-2018 17:00 Palamós 5 - 0 EE Guineueta
23-09-2018 18:00 La Jonquera 1 - 0 Argentona

Jornada 5 - 30-09-2018

29-09-2018 18:00 Argentona 0 - 7 Lloret
30-09-2018 11:30 Sabadell Nord 0 - 4 Girona B
30-09-2018 12:00 San Juan At. M. 2 - 1 Farners
30-09-2018 12:10 Can Vidalet 1 - 0 La Jonquera
30-09-2018 12:30 EE Guineueta 0 - 1 Sant Cugat
30-09-2018 16:30 Tona 2 - 1 Vic
30-09-2018 17:00 Manlleu 0 - 1 Vilassar Mar
30-09-2018 17:00 Llagostera B 2 - 0 Rubí
30-09-2018 18:00 Banyoles 1 - 0 Palamós

Jornada 6 - 07-10-2018

06-10-2018 16:00 Vic 3 - 1 EE Guineueta
06-10-2018 16:00 Farners 0 - 1 Tona
06-10-2018 17:00 Lloret 0 - 2 Can Vidalet
06-10-2018 18:00 Sant Cugat 2 - 2 Banyoles
06-10-2018 18:30 Girona B 2 - 0 Llagostera B
07-10-2018 12:00 Vilassar Mar 1 - 0 San Juan At. M.
07-10-2018 12:00 Rubí 2 - 2 Manlleu
07-10-2018 17:00 La Jonquera 1 - 2 Sabadell Nord
07-10-2018 17:00 Palamós 1 - 1 Argentona

Jornada 7 - 14-10-2018

13-10-2018 17:00 Argentona 1 - 1 Sant Cugat
14-10-2018 11:30 Sabadell Nord 2 - 1 Llagostera B
14-10-2018 11:45 Tona 0 - 0 Vilassar Mar
14-10-2018 12:00 San Juan At. M. 1 - 3 Rubí
14-10-2018 12:10 Can Vidalet 3 - 4 Palamós
14-10-2018 12:30 EE Guineueta 4 - 0 Farners
14-10-2018 16:00 La Jonquera 2 - 1 Lloret
14-10-2018 17:00 Banyoles 0 - 0 Vic
14-10-2018 17:00 Manlleu 1 - 4 Girona B

Jornada 8 - 21-10-2018

20-10-2018 16:00 Farners 0 - 2 Banyoles
20-10-2018 16:00 Llagostera B 3 - 4 Manlleu
20-10-2018 16:45 Vic 4 - 1 Argentona
20-10-2018 17:00 Lloret 0 - 0 Sabadell Nord
20-10-2018 18:00 Sant Cugat 0 - 0 Can Vidalet
21-10-2018 12:00 Vilassar Mar 4 - 0 EE Guineueta
21-10-2018 12:00 Rubí 1 - 0 Tona
21-10-2018 12:00 Girona B 2 - 0 San Juan At. M.
21-10-2018 17:00 Palamós 1 - 2 La Jonquera

Jornada 9 - 28-10-2018

27-10-2018 16:00 Lloret 1 - 2 Palamós
27-10-2018 17:00 Argentona 2 - 1 Farners
28-10-2018 11:30 Sabadell Nord 1 - 0 Manlleu
28-10-2018 11:45 Tona 0 - 3 Girona B
28-10-2018 12:00 San Juan At. M. 3 - 3 Llagostera B
28-10-2018 12:00 La Jonquera 1 - 0 Sant Cugat
28-10-2018 12:10 Can Vidalet 0 - 0 Vic
28-10-2018 12:30 EE Guineueta 3 - 3 Rubí
28-10-2018 18:00 Banyoles 0 - 1 Vilassar Mar

Jornada 10 - 04-11-2018

01-11-2018 16:00 Vic 0 - 0 La Jonquera
01-11-2018 17:30 Llagostera B 3 - 3 Tona
03-11-2018 16:00 Farners 1 - 0 Can Vidalet
03-11-2018 18:00 Sant Cugat 0 - 2 Lloret
04-11-2018 12:00 Vilassar Mar 2 - 0 Argentona
04-11-2018 12:00 Rubí 0 - 1 Banyoles
04-11-2018 12:00 Girona B 1 - 0 EE Guineueta
04-11-2018 17:00 Palamós 1 - 0 Sabadell Nord
04-11-2018 17:00 Manlleu 0 - 1 San Juan At. M.

Jornada 11 - 11-11-2018

10-11-2018 16:00 Lloret 1 - 1 Vic
11-11-2018 11:30 Sabadell Nord 4 - 1 San Juan At. M.
11-11-2018 11:45 Tona 3 - 1 Manlleu
11-11-2018 12:00 Palamós 1 - 1 Sant Cugat
11-11-2018 12:10 Can Vidalet 2 - 3 Vilassar Mar
11-11-2018 12:30 EE Guineueta 0 - 2 Llagostera B
11-11-2018 17:00 La Jonquera 1 - 1 Farners
11-11-2018 17:30 Banyoles 0 - 1 Girona B
11-11-2018 18:00 Argentona 1 - 2 Rubí

Jornada 12 - 18-11-2018

17-11-2018 16:00 Vic 0 - 3 Palamós
17-11-2018 16:00 Farners 2 - 1 Lloret
17-11-2018 18:00 Sant Cugat 5 - 2 Sabadell Nord
18-11-2018 12:00 San Juan At. M. Tona
18-11-2018 12:00 Vilassar Mar La Jonquera
18-11-2018 12:00 Rubí Can Vidalet
18-11-2018 12:00 Girona B Argentona
18-11-2018 17:00 Llagostera B Banyoles
18-11-2018 17:00 Manlleu EE Guineueta

Jornada 13 - 25-11-2018

24-11-2018 16:00 Lloret Vilassar Mar
24-11-2018 17:00 Argentona Llagostera B
24-11-2018 18:00 Sant Cugat Vic
25-11-2018 11:30 Sabadell Nord Tona
25-11-2018 12:30 EE Guineueta San Juan At. M.
25-11-2018 16:00 Banyoles Manlleu
25-11-2018 16:00 La Jonquera Rubí
25-11-2018 17:00 Palamós Farners
25-11-2018 21:00 Can Vidalet Girona B

Jornada 14 - 02-12-2018

01-12-2018 16:00 Farners Sant Cugat
02-12-2018 11:45 Tona EE Guineueta
02-12-2018 12:00 Vic Sabadell Nord
02-12-2018 12:00 San Juan At. M. Banyoles
02-12-2018 12:00 Vilassar Mar Palamós
02-12-2018 12:00 Rubí Lloret
02-12-2018 12:00 Girona B La Jonquera
02-12-2018 17:00 Llagostera B Can Vidalet
02-12-2018 17:00 Manlleu Argentona

Jornada 15 - 16-12-2018

15-12-2018 16:00 Lloret Girona B
15-12-2018 17:00 Argentona San Juan At. M.
15-12-2018 18:00 Sant Cugat Vilassar Mar
16-12-2018 11:30 Sabadell Nord EE Guineueta
16-12-2018 12:00 Vic Farners
16-12-2018 16:00 Banyoles Tona
16-12-2018 16:00 La Jonquera Llagostera B
16-12-2018 17:00 Palamós Rubí
16-12-2018 21:00 Can Vidalet Manlleu

Jornada 16 - 23-12-2018

23-12-2018 11:30 Sabadell Nord Farners
23-12-2018 11:45 Tona Argentona
23-12-2018 12:00 San Juan At. M. Can Vidalet
23-12-2018 12:00 Vilassar Mar Vic
23-12-2018 12:00 Rubí Sant Cugat
23-12-2018 12:00 Girona B Palamós
23-12-2018 12:30 EE Guineueta Banyoles
23-12-2018 17:00 Llagostera B Lloret
23-12-2018 17:00 Manlleu La Jonquera

Jornada 17 - 13-01-2019

12-01-2019 16:00 Farners Vilassar Mar
12-01-2019 16:00 Lloret Manlleu
12-01-2019 17:00 Argentona EE Guineueta
12-01-2019 18:00 Sant Cugat Girona B
13-01-2019 12:00 Vic Rubí
13-01-2019 16:00 Banyoles Sabadell Nord
13-01-2019 16:00 La Jonquera San Juan At. M.
13-01-2019 17:00 Palamós Llagostera B
13-01-2019 21:00 Can Vidalet Tona

Jornada 18 - 20-01-2019

19-01-2019 16:00 Lloret San Juan At. M.
19-01-2019 16:00 Farners Rubí
19-01-2019 17:00 Argentona Banyoles
19-01-2019 18:00 Sant Cugat Llagostera B
20-01-2019 12:00 Vic Girona B
20-01-2019 12:00 Vilassar Mar Sabadell Nord
20-01-2019 16:00 La Jonquera Tona
20-01-2019 17:00 Palamós Manlleu
20-01-2019 21:00 Can Vidalet EE Guineueta

Jornada 19 - 27-01-2019

27-01-2019 11:30 Sabadell Nord Argentona
27-01-2019 11:45 Tona Lloret
27-01-2019 12:00 San Juan At. M. Palamós
27-01-2019 12:00 Girona B Farners
27-01-2019 12:00 Rubí Vilassar Mar
27-01-2019 12:30 EE Guineueta La Jonquera
27-01-2019 16:00 Banyoles Can Vidalet
27-01-2019 17:00 Manlleu Sant Cugat
27-01-2019 17:00 Llagostera B Vic

Jornada 20 - 03-02-2019

02-02-2019 16:00 Lloret EE Guineueta
02-02-2019 16:00 Farners Llagostera B
02-02-2019 18:00 Sant Cugat San Juan At. M.
03-02-2019 12:00 Vic Manlleu
03-02-2019 12:00 Vilassar Mar Girona B
03-02-2019 12:00 Rubí Sabadell Nord
03-02-2019 16:00 La Jonquera Banyoles
03-02-2019 17:00 Palamós Tona
03-02-2019 21:00 Can Vidalet Argentona

Jornada 21 - 10-02-2019

09-02-2019 17:00 Argentona La Jonquera
10-02-2019 11:30 Sabadell Nord Can Vidalet
10-02-2019 11:45 Tona Sant Cugat
10-02-2019 12:00 San Juan At. M. Vic
10-02-2019 12:00 Girona B Rubí
10-02-2019 12:30 EE Guineueta Palamós
10-02-2019 16:00 Banyoles Lloret
10-02-2019 17:00 Manlleu Farners
10-02-2019 17:00 Llagostera B Vilassar Mar

Jornada 22 - 17-02-2019

16-02-2019 16:00 Lloret Argentona
16-02-2019 16:00 Farners San Juan At. M.
16-02-2019 18:00 Sant Cugat EE Guineueta
17-02-2019 12:00 Vic Tona
17-02-2019 12:00 Vilassar Mar Manlleu
17-02-2019 12:00 Rubí Llagostera B
17-02-2019 12:00 Girona B Sabadell Nord
17-02-2019 16:00 La Jonquera Can Vidalet
17-02-2019 17:00 Palamós Banyoles

Jornada 23 - 24-02-2019

23-02-2019 17:00 Argentona Palamós
24-02-2019 11:30 Sabadell Nord La Jonquera
24-02-2019 11:45 Tona Farners
24-02-2019 12:00 San Juan At. M. Vilassar Mar
24-02-2019 12:30 EE Guineueta Vic
24-02-2019 16:00 Banyoles Sant Cugat
24-02-2019 17:00 Manlleu Rubí
24-02-2019 17:00 Llagostera B Girona B
24-02-2019 21:00 Can Vidalet Lloret

Jornada 24 - 10-03-2019

09-03-2019 16:00 Lloret La Jonquera
09-03-2019 16:00 Farners EE Guineueta
09-03-2019 18:00 Sant Cugat Argentona
10-03-2019 12:00 Vic Banyoles
10-03-2019 12:00 Vilassar Mar Tona
10-03-2019 12:00 Rubí San Juan At. M.
10-03-2019 12:00 Girona B Manlleu
10-03-2019 17:00 Llagostera B Sabadell Nord
10-03-2019 17:00 Palamós Can Vidalet

Jornada 25 - 17-03-2019

16-03-2019 17:00 Argentona Vic
17-03-2019 11:30 Sabadell Nord Lloret
17-03-2019 11:45 Tona Rubí
17-03-2019 12:00 San Juan At. M. Girona B
17-03-2019 12:30 EE Guineueta Vilassar Mar
17-03-2019 16:00 La Jonquera Palamós
17-03-2019 16:00 Banyoles Farners
17-03-2019 17:00 Manlleu Llagostera B
17-03-2019 21:00 Can Vidalet Sant Cugat

Jornada 26 - 24-03-2019

23-03-2019 16:00 Farners Argentona
23-03-2019 18:00 Sant Cugat La Jonquera
24-03-2019 12:00 Vic Can Vidalet
24-03-2019 12:00 Vilassar Mar Banyoles
24-03-2019 12:00 Rubí EE Guineueta
24-03-2019 12:00 Girona B Tona
24-03-2019 17:00 Llagostera B San Juan At. M.
24-03-2019 17:00 Manlleu Sabadell Nord
24-03-2019 17:00 Palamós Lloret

Jornada 27 - 31-03-2019

30-03-2019 16:00 Lloret Sant Cugat
30-03-2019 17:00 Argentona Vilassar Mar
31-03-2019 11:30 Sabadell Nord Palamós
31-03-2019 11:45 Tona Llagostera B
31-03-2019 12:00 San Juan At. M. Manlleu
31-03-2019 12:30 EE Guineueta Girona B
31-03-2019 16:00 Banyoles Rubí
31-03-2019 16:00 La Jonquera Vic
31-03-2019 21:00 Can Vidalet Farners

Jornada 28 - 07-04-2019

06-04-2019 16:00 Farners La Jonquera
06-04-2019 18:00 Sant Cugat Palamós
07-04-2019 12:00 Vic Lloret
07-04-2019 12:00 San Juan At. M. Sabadell Nord
07-04-2019 12:00 Vilassar Mar Can Vidalet
07-04-2019 12:00 Rubí Argentona
07-04-2019 12:00 Girona B Banyoles
07-04-2019 17:00 Llagostera B EE Guineueta
07-04-2019 17:00 Manlleu Tona

Jornada 29 - 14-04-2019

13-04-2019 16:00 Lloret Farners
13-04-2019 17:00 Argentona Girona B
14-04-2019 11:30 Sabadell Nord Sant Cugat
14-04-2019 11:45 Tona San Juan At. M.
14-04-2019 12:30 EE Guineueta Manlleu
14-04-2019 16:00 Banyoles Llagostera B
14-04-2019 16:00 La Jonquera Vilassar Mar
14-04-2019 17:00 Palamós Vic
14-04-2019 21:00 Can Vidalet Rubí

Jornada 30 - 28-04-2019

27-04-2019 16:00 Farners Palamós
28-04-2019 11:45 Tona Sabadell Nord
28-04-2019 12:00 Vic Sant Cugat
28-04-2019 12:00 San Juan At. M. EE Guineueta
28-04-2019 12:00 Vilassar Mar Lloret
28-04-2019 12:00 Rubí La Jonquera
28-04-2019 12:00 Girona B Can Vidalet
28-04-2019 17:00 Llagostera B Argentona
28-04-2019 17:00 Manlleu Banyoles

Jornada 31 - 05-05-2019

04-05-2019 16:00 Lloret Rubí
04-05-2019 17:00 Argentona Manlleu
04-05-2019 18:00 Sant Cugat Farners
05-05-2019 11:30 Sabadell Nord Vic
05-05-2019 12:30 EE Guineueta Tona
05-05-2019 16:00 Banyoles San Juan At. M.
05-05-2019 16:00 La Jonquera Girona B
05-05-2019 17:00 Palamós Vilassar Mar
05-05-2019 21:00 Can Vidalet Llagostera B

Jornada 32 - 12-05-2019

11-05-2019 16:00 Farners Vic
12-05-2019 11:45 Tona Banyoles
12-05-2019 12:00 San Juan At. M. Argentona
12-05-2019 12:00 Vilassar Mar Sant Cugat
12-05-2019 12:00 Rubí Palamós
12-05-2019 12:00 Girona B Lloret
12-05-2019 12:30 EE Guineueta Sabadell Nord
12-05-2019 17:00 Llagostera B La Jonquera
12-05-2019 17:00 Manlleu Can Vidalet

Jornada 33 - 19-05-2019

18-05-2019 16:00 Farners Sabadell Nord
18-05-2019 16:00 Lloret Llagostera B
18-05-2019 17:00 Argentona Tona
18-05-2019 18:00 Sant Cugat Rubí
19-05-2019 12:00 Vic Vilassar Mar
19-05-2019 16:00 Banyoles EE Guineueta
19-05-2019 16:00 La Jonquera Manlleu
19-05-2019 17:00 Palamós Girona B
19-05-2019 21:00 Can Vidalet San Juan At. M.

Jornada 34 - 26-05-2019

26-05-2019 11:30 Sabadell Nord Banyoles
26-05-2019 11:45 Tona Can Vidalet
26-05-2019 12:00 San Juan At. M. La Jonquera
26-05-2019 12:00 Vilassar Mar Farners
26-05-2019 12:00 Rubí Vic
26-05-2019 12:00 Girona B Sant Cugat
26-05-2019 12:30 EE Guineueta Argentona
26-05-2019 17:00 Llagostera B Palamós
26-05-2019 17:00 Manlleu Lloret

futbolcatalunya.com Copyright @ 2010-2015 // redaccio@futbolcatalunya.com