26 juny 2017

logo

La Copa Catalunya 2015-6 ja es juga

Publicat per: redaccio 30 de juny de 2015


Aquest dimarts s'ha dut a terme en la FCF el sorteig d'una nova edició de la Copa Catalunya 2015-2016. El criteri geogràfic s'ha imposat a l'hora d'aparellar als participants. El CE Europa defensa títol

Campió de Catalunya 2014-5 / FOTO: FCF

Campió de Catalunya 2014-5 / FOTO: FCF

Amb la participació de 17 equips, que van estar en el grup V de la Tercera Divisió la passada temporada, els 8 que van jugar en el grup III de la Segona B i els 2 campions de Primera Catalana (Júpiter i Morell), la Copa Catalunya 2015-2016 ja comença a caminar. Després del sorteig efectuat aquest dimarts en els locals del carrer Sicília, el criteri de proximitat s'ha imposat a l'hora de trobar els futurs emparellaments d'aquesta primera ronda la data de la qual serà l'1 o 2 d'Agost.

Cal destacar la inclusió del Nàstic de Tarragona, campió del grup III, i nou equip de la Liga Adelante, ja que prioritza la seva situació pel que fa a la passada temporada i no a l'actual. Els de Vicente Moreno començaran el seu viatge de CopaCat a Vilafranca mentre que Girona, Llagostera, Sabadell i Barcelona B s'estrenaran una vegada s'hagin disputat aquestes tres primeres eliminatòries.

El segon i tercer cap de setmana d'agost (8-9 i 15-16) són les dates triades per a aquesta primera fase d'una Copa Catalunya on el CE Europa defensarà el seu títol de campió. Els equips que juguin les semifinals del Torneig d'Històrics, i que puguin coincidir en dates, ho faran el dimarts 11 d'agost.

El Reus i el Morell han signat un conveni de Filialitat per la qual cosa els roi-i-negres passen a la següent eliminatòria. La FCF subvenciona aquesta temporada el subcampió de la Copa Catalunya amb 5.000 euros i al campió amb 15.000. A més, els equips visitants i el guanyadors de les eliminatòries també tindran recompensa econòmica.

PRIMERA ELIMINATÒRIA 1-2 D’AGOST

Ascó- Lleida Esportiu

Morell- Reus

Vilafranca- Nàstic

Prat- L’Hospitalet

Gavà- Castelldefels

Santfeliuenc- Cornellà

Europa- Espanyol B

Júpiter- Martinenc

Montañesa- Sant Andreu

Terrassa- Rubí

Cerdanyola- Badalona

Masnou- Palamós

Manlleu- Olot

Peralada- Figueres

SEGONA ELIMINATÒRIA 8-9 D’AGOST

  1. Vencedor Morell-Reus / Ascó- Lleida Esportiu
  2. Vencedor Gavà-Castelldefels / Vencedor Vilafranca-Nàstic
  3. Vencedor Santfeliuenc-Cornellà / Prat-L’Hospitalet
  4. Vencedor Europa-Espanyol B / Vencedor Júpiter-Martinenc
  5. Vencedor Montañesa-Sant Andreu / Vencedor Terrassa-Rubí.
  6. Vencedor Cerdanyola-Badalona / Vencedor Masnou/Palamós
  7. Vencedor Manlleu-Olot / Vencedor Peralada-Figueres
TERCERA ELIMINATÒRIA 15-16 D’AGOST

Vencedor 1- Vencedor 2

Vencedor 3- Vencedor 4

Vencedor 7- Vencedor 6

El vencedor del Montañesa-Sant Andreu contra Terrassa-Rubí queda exempt

QUARTS DE FINAL

Girona, Llagostera, Sabadell y Barcelona B amb els 4 guanyadors de la 3ª eliminatòria.

 

futbolcatalunya.com Copyright @ 2010-2015 // redaccio@futbolcatalunya.com